WİNDOWS BU DİSKE YÜKLENEMEZ , DİSK DAHA SONRA BOZULABİLİR

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
WİNDOWS BU DİSKE YÜKLENEMEZ , DİSK DAHA SONRA BOZULABİLİR
Arkadaşlar formatta görünen bir sorun bu . 3 Disk bölümünün 3'ünde de aynı hata var . Disk gitmiş demişler internette biraz araştırdım ama disk gitmiş diyorlar . Bu disk dedikleri harddisk heralde :D Harddiskin yenisini almam gerekir mi , tamiri var mı bu işin yoksa ille de almam mı gerekir ?
Alacak olsam bunun bilgisayara uyumluluğu vesaire varmı kafama göre alabilir miyim

The Pancar

The Pancar

Üye
Up

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Arkadaşlar formatta görünen bir sorun bu . 3 Disk bölümünün 3'ünde de aynı hata var . Disk gitmiş demişler internette biraz araştırdım ama disk gitmiş diyorlar . Bu disk dedikleri harddisk heralde :D Harddiskin yenisini almam gerekir mi , tamiri var mı bu işin yoksa ille de almam mı gerekir ?
Alacak olsam bunun bilgisayara uyumluluğu vesaire varmı kafama göre alabilir miyim
Sanırım diskte bad sector oluşmuş. Şu anda sistemin çalışıyorsa acilen harici bir diske yada yetiyorsa flaşa önemli dosyalarını yedekle. Eğer açılmıyorsa başka bir pc yardımı ile usb den çalışan SLAX yardımı ile bilgisayarı aç bi bak disk görünüyorsa dosyalarını kurtar. Eğer görünmüyorsa yapacak bişey yok zaten. Bunlardan sonra da "chkdsk" yapmakta fayda var. Eğer düzelirse ne ala ama düzelmezse bir bardak soğuk su iç :) Bu konularla ilgili nette çok fazla döküman var. Eğer yine de takıldığın yer olursa sorabilirsin. Bu arada sistem özelliklerini yazabilir misin?

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
abi bilgisayar açılıyor oyun bile oynuyorum ama açana kadar canım çıkıyor . Bugün bad sector taraması yapiyim dedim toplam 320gb disk 12 saat taradı 108 GB kadar alanını taradı %14ü kırmızı çıktı yani hatalı .
bu bad sector düzeltilmez mi health kısmında da değiştirin diyor ama

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
abi bilgisayar açılıyor oyun bile oynuyorum ama açana kadar canım çıkıyor . Bugün bad sector taraması yapiyim dedim toplam 320gb disk 12 saat taradı 108 GB kadar alanını taradı %14ü kırmızı çıktı yani hatalı .
bu bad sector düzeltilmez mi health kısmında da değiştirin diyor ama
Düzeltilebiliyor ama pek sağlıklı olmuyor. Sana yeni disk yolu görünmüş. Bir an önce yedeklerini başka bi diske aktarmayı unutma

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Eyvallah sağol . Bu diskin uyumluluğu falan var mıdır kafama göre alabilir miyim

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Eyvallah sağol . Bu diskin uyumluluğu falan var mıdır kafama göre alabilir miyim
Bilgisayarın tam özelliklerini falan yazabilirsen araştırıp cevap vereyim yardımcı olayım

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Kafana gore al hdd uyumlulugu yoktur sadece boyut onemli kasada ona uygun boyut olani al gitsin girisler vb klasiktir
3.5 lik alsan her kasada vardir herhalde
Ayrica bad sector duzelmez cizik cd gibidir :) hdd nin o bad sectorlu bolumleri cizilmis kolonya ile silince kisa sure duzelio diye dusun daha iyi anlatamazdim herhalde :D kolonya=senin kullandigin program
Ki onlarin cogu yalan olabilir

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
İstediğin HDD'yi alabilirsin 2.5 inç olanlardan ki geneli öyledir. Sana tavsiyem paran varsa SSD almalısın. Bu tür olaylar başına gelmez bi daha

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
İstediğin HDD'yi alabilirsin 2.5 inç olanlardan ki geneli öyledir. Sana tavsiyem paran varsa SSD almalısın. Bu tür olaylar başına gelmez bi daha
Geneli 2.5 degildir genel 3.5 tir 2.5 ler ssd nadir cok yeni hddler vb olur veya laptop hddsi ki eski model bir kasa kullaniyorsa 2.5 lige gore yuvasi yok olabilir 3.5 klasik her kasada vardir
Ama cok eski model bir kasa degilse boyutun da bir onemi yok hepsi olur kafana gore tak

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Geneli 2.5 degildir genel 3.5 tir 2.5 ler ssd nadir cok yeni hddler vb olur veya laptop hddsi ki eski model bir kasa kullaniyorsa 2.5 lige gore yuvasi yok olabilir 3.5 klasik her kasada vardir
Ama cok eski model bir kasa degilse boyutun da bir onemi yok hepsi olur kafana gore tak
3.5 çok eskide kaldı. i3 işlemciyi destekleyen anakartta illaki 2.5 bağlantısı vardır
En garantisi harddiski söküp götürüp aynısından istemek :D

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Ssd degil de hdd alacaksan wd black serisi almani öneririm
Ama onceligin ssd de olsun

Son düzenleme:
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Abiler D diskinde bir dosya var silemiyorum şu çıkıyo her türlü izni verdim

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Abiler D diskinde bir dosya var silemiyorum şu çıkıyo her türlü izni verdim
bad sector den oluşan bir sorundur bazı dosyaları silinmez yapabilir silsen bile restart atınca çıkar
iyi ihtimalle senin sorunun virüs de olabilir 3 bölümü de komple sıfırlayıp format atmayı deneyebilirsin (biçimlendir değil tamamen bölümü silip yeniden yap) önemli dosyaların varsa yedeklemeyi unutma

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
c yi silip kurdum da d diskinde 30GB resim var uzun iş :(

Üst Alt