Windows 7 Ultimate Format Dosyasını Tümü İçin Format Dosyasına Çevirme

Sponsorlu Bağlantılar

onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
Windows 7 Ultimate Format Dosyasını Tümü İçin Format Dosyasına Çevirme
Arkadaşlar geçenlerde bir internet sayfasında görmüştüm Windows 7 Ultimate İSO dosyasını çıkartıp içindekilerden ismini hatırlamadığım bir dosyayı silin diyordu ve silindikten sonra bu çıkartılan İSO dosyalarını tekrardan birleştirip DVD'ye yazdırırsak formattan önce bize hangi Windows 7 sürümünü ve kaç bite sahip olacağını gösteren bir format DVD'sine sahip olacaksınızdır diyodu. Böyle bir şey var mıdır? var ise nasıl yapılır? bu dosyanın adı nedir? ve nasıl birleştirilir? bu konuda bilgisi olan bi arkadaş sorularımı cevaplayıp olayı anlatabilirse geçekten mutlu olurum. Teşekkürler

exp_l0it

exp_l0it

Üye
nerde görmüşün bilmem ama biraz atmış sanki :D
"Windows 7 AIO yapımı" diye internete yazarsan diğer sürümleri de içeren bir format cdsi yapabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: ghstr
onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş biraz daha araştırdım sadece Windows 7 Ultimate için geçerli değilmiş bu tüm sürüm dosyalarında geçerliymiş ve doğru bir bilgiymiş
Başka arkadaşlara faydalı olabilir diye ayrıntılı nasıl yapıldığını yazayım bu Windows 7 format DVD'lerinde sources adlı bir klasör bulunuyor ve içerisinde ei adlı bir dosya var. Bu dosya hangi sürüm olacağını belirten dosya imiş. Örneğin bu dosyayı not defteri ile açıldığında Ultimate DVD'si ise içinde Ultimate yazar ve bu yazıyı Professional, HomePremium, HomeBasic veya Starter ile değiştirdiğimizde yaptığımız sürümün format dosyasına dönüşüyormuş ve bir de benim başta istediğim var onun için bu ei silmek yeterli yani tüm Windows 7 sürümlerine dönüştürmek için.

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97
exp_l0it

exp_l0it

Üye
32\64 ayrimi da gecerli mi bunda? isolarin boyutlari arasinda fark var cunku

onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
kardes İSO boyut farkına mantıklı bir şey bulamadım ancak ben 32 bit ultimate dosyasını all in one yaptım ve format esnasında x86 ve x64 diye yanlarında yazıyordu şuan profesyonel kullanıyorum.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
ilginç. Eve gidince denicem bende :)
indirdiğim tüm isoları all in one yaparım :ehe
bilgiyi bulduğun siteyi atabilir misin?

• Beğen
Tepkiler: onrgcr
onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
ilginç. Eve gidince denicem bende :)
indirdiğim tüm isoları all in one yaparım :ehe
bilgiyi bulduğun siteyi atabilir misin?

Kardeş bir çok siteden faydalandım ancak ben yaparken en çok bu site faydalı olmuştu sanırım :spr

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Kardeş bir çok siteden faydalandım ancak ben yaparken en çok bu site faydalı olmuştu sanırım :spr
eyvallah
siteyi biraz kurcalamak lazım bi ton şey var bi bakalım bişeler öğrenirmiyiz :D
programlarla çok uğraştırmış poweriso ile hallediliyo çoğu bunun. Üstelik poweriso ile boot seçeneğini açıp kapayabiliyosun. Ama paralı olması sorun millete ***** lazım. Sağolsun torrent :ehe
güncellemede gömersek tadından yenmez isolar isteyne özel mesajla indirme linki :ehe
ama konuyu derleyip hazırlasak iyi olur video resimli filan. yoksa emek hırsızlık gibi olur demi :) içine aio da ekleriz :)

• Beğen
Tepkiler: onrgcr
onrgcr

onrgcr

Üye
    Konu Sahibi
eyw kardeş o zaman yap bi konu daha da tatlı olsun :bud: her türlü destek olunur. :anlas:

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97

Üst Alt