Windows 7 Sistem Gereksinimi

Konu, 'Windows İşletim Sistemi Genel' kısmında Doğan tarafından paylaşıldı. Okunma: 2957 | Cevaplanma: 14

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. < Resmi açmak için tıklayın >

Microsoft firması, yeni işletim sistemi olan Windows 7'nin sistem gereksiimini resmi olarak açıkladı.

Evde kullandığınız bilgisayarınıza piyasa çıktığı anda satın alıp Windows 7 kurmayı planlıyor olabilirsiniz. Ancak çok güvendiğiniz bilgisayarınız acaba Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'ye hazır mı?

Microsoft, Windows 7'nin sistem gereksinimlerini resmi olarak açıkladı. Firmanın verdiği bilgilere göre hem Windows 7 RC'yi hem de final sürümü kullanabilmek için şu konfigürasyonda bir bilgisayara ihtiyaç var.

- 32 veya 64-Bit desteği olan ve minimum 1 GHz saat hızında çalışan bir işlemci
    - 32-Bit sürümler için en az 1 GB, 64-Bit sürümler için en az 2 GB RAM
    - En az DirectX 9'u destekleyen (WDDM 1.0 ve üzeri) ekran kartı
    - 32-Bit sürümler için en az 16 GB, 64-Bit sürümler içinse en az 20 GB boş sabit disk alanı

Ayrıca, Windows 7 ile duyurulan XP Mode'u (XPM) kullanmak için en az 2 GB RAM'li ve 15 GB ek depolama alanına sahip bir bilgisayar öneriliyor.

"Alıntıdır"

2. Son zamanlarda çok aranılan önemli bir bilgi.

3. Bencede :)

4. bilgi için sağol.

5. Tşkler......

6. teşekkürler nezamandur bunu arıyodum pc yi değiştirince bunu yüklicem

7. rica ederim işin,ize yaradığı için sevindim :)

8. Çok teşekkürler dostum...Öğrenmek için bende yardım amaçlı konu açacaktım...Sayende öğrendik...Sağol...:oke:

9. Rica ederim :)

10. paylaşım için tskler

11. rica ederim :)

12. teşekkürler...

13. vista çalışan her bilgisayarda vistadan daha stabil çalışacak bir işletim sistemi olacak. çıksada bir görsek. :)

14. Ahmet abi zaten Microsoft tarafından internete verildi... Denemek istersen eğer BURADAN indirebilirsin... Eğer Türkçe kullanmak isterseniz Türkçe dil paketinide BURADAN indirebilirsiniz...

15. teşekkürLer :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.