Windows 7 Sistem Gereksinimi

Konu, 'Windows İşletim Sistemi Genel' kısmında Doğan tarafından paylaşıldı. Okunma: 3122 | Cevaplanma: 14

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Windows 7 Sistem Gereksinimi

< Resmi açmak için tıklayın >

Microsoft firması, yeni işletim sistemi olan Windows 7'nin sistem gereksiimini resmi olarak açıkladı.

Evde kullandığınız bilgisayarınıza piyasa çıktığı anda satın alıp Windows 7 kurmayı planlıyor olabilirsiniz. Ancak çok güvendiğiniz bilgisayarınız acaba Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'ye hazır mı?

Microsoft, Windows 7'nin sistem gereksinimlerini resmi olarak açıkladı. Firmanın verdiği bilgilere göre hem Windows 7 RC'yi hem de final sürümü kullanabilmek için şu konfigürasyonda bir bilgisayara ihtiyaç var.

- 32 veya 64-Bit desteği olan ve minimum 1 GHz saat hızında çalışan bir işlemci
    - 32-Bit sürümler için en az 1 GB, 64-Bit sürümler için en az 2 GB RAM
    - En az DirectX 9'u destekleyen (WDDM 1.0 ve üzeri) ekran kartı
    - 32-Bit sürümler için en az 16 GB, 64-Bit sürümler içinse en az 20 GB boş sabit disk alanı

Ayrıca, Windows 7 ile duyurulan XP Mode'u (XPM) kullanmak için en az 2 GB RAM'li ve 15 GB ek depolama alanına sahip bir bilgisayar öneriliyor.

"Alıntıdır"

Yazan: Doğan
  2. Son zamanlarda çok aranılan önemli bir bilgi.

3. Bencede :)

4. bilgi için sağol.

5. Tşkler......

6. teşekkürler nezamandur bunu arıyodum pc yi değiştirince bunu yüklicem

7. rica ederim işin,ize yaradığı için sevindim :)

8. Çok teşekkürler dostum...Öğrenmek için bende yardım amaçlı konu açacaktım...Sayende öğrendik...Sağol...:oke:

9. Rica ederim :)

10. paylaşım için tskler

11. rica ederim :)

12. teşekkürler...

13. vista çalışan her bilgisayarda vistadan daha stabil çalışacak bir işletim sistemi olacak. çıksada bir görsek. :)

14. Ahmet abi zaten Microsoft tarafından internete verildi... Denemek istersen eğer BURADAN indirebilirsin... Eğer Türkçe kullanmak isterseniz Türkçe dil paketinide BURADAN indirebilirsiniz...

15. teşekkürLer :)

Windows 7 Sistem Gereksinimi konusuna benzer içerikler

1. windows 7 puanlama sistemi ( 13 Ağustos 2010 | PC-Yazılım Destek )

arkadaslar soylemesı ayıp 3 aydır ugrasıp ta sonunda pc me windows 7 yukleyebıldım ve sıze bısey danısmak ıstıyorum. vista da windows pc mizin ozelliklerine gore bize puan veriode sistem puanı:3.4 gibi ben de windows 7 ultimate 64 bit yukledım...
  2. Bu sisteme windows 7 kurulurmu? ( 23 Nisan 2011 | PC Donanım Teknik Yardım )

arkadaşlar bende bir laptop var 1.6 ghz işlemci 1 gb ram 64 mb ekran kartı 80 gb harddisk bu pc ye windows 7 kurulurmu arkadaşlar yardımlar için şimdiden teşekkürler.
  3. windows 7 sistemde yedekleme uyarısı ( 30 Ağustos 2012 | Windows İşletim Sistemi Teknik Yardım - Destek )

Arkadaşlar 1-2 ay önce bir laptop aldım biraz kullandıktan sonra sağ köşede yedeklemeyi kur diye birşey Çıkmaya başladı.Neden bu yedekleme? ve ne işe yarar? nasıl kuracağız felan! yardım edebilir misiniz Lütfen.! o_O
  4. wp8 minimum sistem gereksinimi ( 4 Kasım 2012 | Windows Phone Genel )

Qualcomm Snapdragon S4 dual-core processor Minimum 512MB RAM for WVGA phones; minimum 1GB RAM for 720p / WXGA Minimum 4GB flash memory GPS and A-GNSS; GLONASS is supported if OEMs decide to include it Support for micro-USB 2.0 3.5mm...
  5. Windows 7 Sistem Gereksinimleri ( 13 Mayıs 2013 | Windows İşletim Sistemi Genel )

1GHz ya da daha hızlı 32-bit (x86) veya 64 bit (x64) işlemci 1 GB Bellek (64-bit 2 GB) 16 GB Boş disk alanı (64 bit 20 GB) Windows Display Driver Model 1.0 ve üstü sürücüye sahip, DirectX 9 Ekran kartı
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
29 Ağustos 2015 Cumartesi - 15:37:26