Wildfire S Unlock işlemini iptal etme. Telefonu ORJİNALİNE döndürme.

Sponsorlu Bağlantılar

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
Wildfire S Unlock işlemini iptal etme. Telefonu ORJİNALİNE döndürme.
Merhabalar.
Bazı arkadaşlar bootloader’ı unlock yaptığına pişman olmuşlar, telefonunu orijinal haline döndürmek istiyorlarmış. bu size garantiye göndereceğiniz zamanda lazım olabileceğinden şimdi size ilk haline dönüp bootlader ı kilitlemeyi ve tekrar garanti kapsamına sokmayı anlatıcam.

bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuz htcdev’den hiç kilidi açmamış gibi olacak.
İşlemden sonra: Android sürümü 2.3.3 Yazılım numarası 1.37.468.3 Hboot 1.03.000 olacaktır.
Sonrasında sorunsuz 2.3.5 e güncelleyebilirsiniz.

bu anlatım tamamen bana aittir. alıntı değildir. burada yazanları kendi telefonumda uyguladım. güncelleme de dahil sonuç olumludur.

Gerekenler:

# Bootloader ınızın unlock edilmiş olması lazım.
# Telefonunuzun root edilmiş olması lazım.
# Goldcard'ımızın olması lazım. ( Sayfanın en altında Goldcard yapımını anlattım )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Önemli Bilgiler:
# Bir Sorun çıkacağını zannetmiyorum AMA herhangi bir sorun çıkması halinde mesuliyet tamamen size aittir.
# Bu işlemler sırasında telefonunuzdaki bütün bilgiler silinecektir. Yedeğini almanızı tavsiye ederim. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
# Önce telefonumuzu root yapıp su dosyasını güncelliyoruz. Bunun için superuser programını çalıştırıyoruz telefonumuzda ve tercihler kısmından vnul su seçenegine girip güncelle diyoruz.
# Sonra htcdev’den unlock yaptığımız bootloader’ımızı fasboot oem lock komutuyla tekrar kilitliyoruz.
# zip dosyasını indirip C:/ nin içine çıkarıyoruz.
# başlat/çalıştır a cmd yazıyoruz ve C:/cemdroid dizinine giriyoruz
# telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. ( yalnızca şarj et konumunda ve USB Hata ayıklama açık şekilde )
# komut satırına sırasıyla aşağıdaki komutları giriyoruz:

önemli: su komutunu girdiğinizde komut satırında ki
$ işareti # buna dönüşücek. bu root olduğunuzu gösterir. dönüşmüyorsa telefonunuz root değildir.

adb push flash_image /sdcard/flash_image
adb shell
su
cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/misc.img
cat /sdcard/flash_image > /data/flash_image
chmod 777 /data/flash_image
exit ( root'tan çıkmak için )
exit ( shell'den çıkmak için )
adb pull /sdcard/misc.img misc.img
# şimdi C:\cemdroid klasörüne gidin misc.img dosyası gelmiştir oraya.
# HxD yi açın File’dan Open diyin misc.img yi açın şimdi bakın burası esas kısım. 11. satırda 2.17.0.0 yazıyor. Onu 1.37.468.3 olarak değiştirin. File’dan Save as diyip misc2.img olarak kaydedin.
# misc2.img dosyanızın C:\cemdroid klasöründe olmasına ve misc2.img olmasına dikkat edin. ( bazen uzantısını kaydetmiyor direk misc2 diye kaydediyor )
# şimdi komut satırına geri dönün ve şu komutları girin:
adb push misc2.img /sdcard/misc2.img
adb shell
su
/data/flash_image misc /sdcard/misc2.img

olayımız tamamdır.

Şimdi indirdiğimiz 1.37.468.3 orijinal romu setup’tan direk kurun. Eğer her şeyi doğru yaptıysanız, kurulum tamamlanır ve tekrardan garanti kapsamına girmiş olur telefonunuz. Güncellemeleri kontrol edip yeni versiyonu yükleyebilirsiniz tamamen orijinal bir şekilde.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Goldcard yapımı:

# Hafıza kartımızı bilgisayardan biçimlendiriyoruz FAT32 Formatında. ( Hızlı biçimlendir yapmayın ) ve telefonumuza takıyoruz.
# Telefonumuzu Usb hata ayıklama açık HTC Sync modunda bilgisayara bağlıyoruz.
# indirdiğimiz zip dosyasını açıyoruz.
# Goldcard.exe i çalıştırıyoruz ve GET CID buttonuna basıyoruz. hemen yanında telefonunuzun CID numarası çıkar.
progam açık kalsın kapatmayın.
# siteye gidiyoruz. Enter your SD Card (CID) yazan yere programdan aldığımız CID numaramızı yapıştırıyoruz. resim doğrulama kodunu girip, Download Goldcard! buttonuna basıyoruz
# goldcard.img yi bilgisayarımıza indirdikten sonra telefonumuzu Disk sürücüsü konumuna getirip. az evel CID numaramızı aldığımız programa dönüyoruz.
# HTC MMC nin sağında ki Refresh buttonuna basıyoruz. program sd kartımızı gördüğünde ortada boyutu falan yazıcak.
# Ve son olarakta Load GoldCard.img buttonuna basıyoruz. indirdiğimiz goldcard.img dosyasını gösteriyoruz programa
tamamdır.

Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: biberat ve hadim35

omfaryaz

omfaryaz

Üye
tşk

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
recovery kısmından derken? burdaki rom değil dimi? burda anlattığım orjinal romdur. recovery den yüklenmez. bu romu:
# bootloader ı unlock yaptığına pişman olanlar ve tekrar telefonu ilk aldığı hale dönmek isteyenler
# malum bootloader unlock garanti dışı bırakıyor cihazı tekrar garanti kapsamına sokmak isteyenler ve garantiye gönderecek olanlar kurabilirler.

ve ayrıca yöneticilerden rica ediyorum bu gerçektende önemli bir konudur. bu başlığı sabitlerlerse çok sevinirim

keskin535

Üye
Hboot falan da düzelir mi? Benim ki 1.08.0099 hboot

keskin535

Üye
teşekkürler tebrikler cemdroid güzel paylaşım

----------Eklendi @ 23:55:54 ---------- Yazıldı @ 23:43:10 ----------

# adb pull /sdcard/misc.img misc.img

yapınca commond not found diyo aynen dediğini yaptım

----------Eklendi 16.01.2012 @ 00:14:03 ---------- Yazıldı 15.01.2012 @ 23:55:54 ----------

bende $ gelmeden direk # gözüküyo

----------Eklendi @ 00:17:07 ---------- Yazıldı @ 00:14:03 ----------

adb shell komutunu girince sh-3.2# geliyo

----------Eklendi @ 00:20:05 ---------- Yazıldı @ 00:17:07 ----------

sh: adb: commond not found geliyo nolur yardım et biraz fazla mesaj yazmış olabilirim ama ben çok istiyorum bunu yapmak

TLGALTN

Üye
cemdroid kesinlikle süper paylaşım!
bir hevesle root edip Türkçe rom bulamayıp morali bozulan arkadaşlar vardır mutlaka. Onlar için çok iyi oldu. Eline emeğine sağlık.
Vede biz maxicep olarak bir ekip kurup kendimizi geliştirip bir rom yapmıyoruz diyede soruyorum? :)
İyi geceler. Saygılar.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
keskin35 kardeşim başındaki # leri koymuyorsun dimi? ayrıca benim anlatımım eksik olmuş. düzelttim şimdi bi dene istersen.

----------Eklendi @ 12:13:08 ---------- Yazıldı @ 11:30:29 ----------

cemdroid kesinlikle süper paylaşım!
bir hevesle root edip Türkçe rom bulamayıp morali bozulan arkadaşlar vardır mutlaka. Onlar için çok iyi oldu. Eline emeğine sağlık.
Vede biz maxicep olarak bir ekip kurup kendimizi geliştirip bir rom yapmıyoruz diyede soruyorum? :)
İyi geceler. Saygılar.

ben teşekkür ederim TLGALTN. evet bende isterim bi ekip kurup rom falan yapmak, programları paylaşmak türkçeleştirmek Wildfire S üzerine ama bizim daha Wildfire S diye bir bölümümüz bile yok :)

KELGER

KELGER

Üye
Htc bölümünün altında açılabilir Adminden izin alınırsa.

keskin535

Üye
tm deniyorum şuan

keskin535

Üye
cemdroid bana aynen misc i yaptım ama save as demediim farklı kaydetme gibi bişey gelmediği için cemdroid dizininde 2 dosya gelmişti bende yanlış yaptım diye sildim bu işlemi geri alabilirmiyim.

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
keskin35 misc.img durmuyormu tekrar düzenle onu. yada adb pull /sdcard/misc.img misc.img komutuyla tekrar alabilirsin sd kartından

keskin535

Üye
komple sildim misc.img yi hem sd den hem de cemdroid dizininden

----------Eklendi @ 15:51:50 ---------- Yazıldı @ 15:48:51 ----------

bu işlemleri hiç yapmamış gibi yeniden nasıl yaparım

----------Eklendi @ 16:07:55 ---------- Yazıldı @ 15:51:50 ----------

hcl mi ne onun hemen soluna yazdım inşallah olur

----------Eklendi @ 16:16:42 ---------- Yazıldı @ 16:07:55 ----------

çok çok saol cemdroid nerdeyse hayatımı kurtardın oluyo sana çoooooook teşekkür ederim şuan yapıyor

----------Eklendi @ 16:18:42 ---------- Yazıldı @ 16:16:42 ----------

şimdi tam orjinal olucak demi fabrika çıkışı demi?

----------Eklendi @ 16:23:19 ---------- Yazıldı @ 16:18:42 ----------

arkadaşlar önce gold card yapın sonra su güncelleyin tel i kapatıp ses kısma+güç basılı tutun sonra fastboot a girin bilgisayardan cmd yazın fastboot oem lock yazın sonra kodları yazın ve hxd ile misc dosyasını cemdroid dizininden bulun açın. 11.satırdamıydı ne HCL mi ne var onun soluna 1.37.468.3 yazın ve devam edin...

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
komple sildim misc.img yi hem sd den hem de cemdroid dizininden

----------Eklendi @ 15:51:50 ---------- Yazıldı @ 15:48:51 ----------

bu işlemleri hiç yapmamış gibi yeniden nasıl yaparım

----------Eklendi @ 16:07:55 ---------- Yazıldı @ 15:51:50 ----------

hcl mi ne onun hemen soluna yazdım inşallah olur

----------Eklendi @ 16:16:42 ---------- Yazıldı @ 16:07:55 ----------

çok çok saol cemdroid nerdeyse hayatımı kurtardın oluyo sana çoooooook teşekkür ederim şuan yapıyor

----------Eklendi @ 16:18:42 ---------- Yazıldı @ 16:16:42 ----------

şimdi tam orjinal olucak demi fabrika çıkışı demi?

----------Eklendi @ 16:23:19 ---------- Yazıldı @ 16:18:42 ----------

arkadaşlar önce gold card yapın sonra su güncelleyin tel i kapatıp ses kısma+güç basılı tutun sonra fastboot a girin bilgisayardan cmd yazın fastboot oem lock yazın sonra kodları yazın ve hxd ile misc dosyasını cemdroid dizininden bulun açın. 11.satırdamıydı ne HCL mi ne var onun soluna 1.37.468.3 yazın ve devam edin...

önemli değil keskin35 :) yardımcı olabildikse ne mutlu.

TLGALTN

Üye
Adminlere ufak bir misillemeyle bize ait bir maxicep WFS ekibi kurarız orası kolay :) Asıl sorun bizi eğiticek kişiler. Senin gibi sınırlı uzman var forumda.

keskin535

Üye
cemdroid sana birşey sorucam ben bunda hem iphone hemde android kullanabilirmiyim. tanıdığım biri windows mobile ye hem android hemde windows kullanıyordu. bunu iphone yapabilirmiyiz.

TLGALTN

Üye
Keskin535 bu cihazların sistemleri biraz farklı. WM üzerinde android çalışıyor doğru , Fakat bir emulatör sayesinde. Android üzerine WM kurmak istiyordum fakat mümkün olmadığını görünce bıraktım maalesef. Iphone üzerine pek bir bilgim yok amma velakin hiç sanmıyorum. Bunun için temalar var ama :) Tatmin edicekse onları kullan derim :)

cemdroid

cemdroid

Üye
    Konu Sahibi
keskin35 android yüklü olan hiç bir telefona iOS kuramazsınız. hem android hem windows olayına gelince onuda her telefonda yapamazsınız şu anda bildiğim kadarıyla Desire HD de bu olay mümkün. ama WFS için mümkün değil.

keskin535

Üye
bilgi için saol benim arkadaşım hd2 ye yapmıştıda tüm yardımların için saol

bide birşey sorucam iphone launce şeklinde veya iphone status bar yapma varmı?

Üst Alt