Wave2 ıslandı kurudu, usb den Şarj oluyor ama Pc ye bağlanamıyor.?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kortazar

Üye
    Konu Sahibi
Wave2 ıslandı kurudu, usb den Şarj oluyor ama Pc ye bağlanamıyor.?
Selam Arkadaşlar ,

Cuma günü yağmuru yedik telefonla beraber ( Wave2 ). İçine usb den su sızdı. İlk önce usb çıldırmış gibi saniyede 5 kere bağlanıp çıkarılma mesajı verdi ( boştayken ) sonra içini açtım ana kartı falan güzelce temizledim kuruttum. Usb sakinleşti bu sefer arama tuşuna basınca kitlenmeye başladı . Fabrika ayarlarına dönünce ( soft reset) o sorunda gitti. Navigason, Kamera Wifii vs çalışıyor sıkıntı yok. Bu gün pcden şarz ediim dedim. Telefonda bağlandı diyor ama bilgisayar tanınmayan usb aygıt olarak mesaj veriyor.( usb driverler kurulu kiesde zaten süerekli bağlandığım pc.)

Sanırım usb giriş etrafındaki elemanlardan biri gitti ( diod kondansatör transistör vs.) yada farklı bir entegre. Bunu ölçme şansım yok. Zaten bit kadar parçalar bulsam da ne olduğu yada nasıl değiştireceğim hakkında fikrimde yok.

1-Bu anakartı en sağlıklı nerede tamir ettirebilir tahmini maliyet ne olur? ( İstanbul için )
2 Yeni anakart almaya değermi( sadece pcye bağlanılamıyor) yani kies yok, kablo ile aktarım yok . Hafıza kartı okuyucusu ile idare edilebirmi? Yada wifi ile.
3-Yeni anakart nereden bulabilirim maliyeti aşağı yukarı ne olur.
4-Yada başka bir çözüm önerisi olan varmı?

Saygılar.

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
Selam Arkadaşlar ,

Cuma günü yağmuru yedik telefonla beraber ( Wave2 ). İçine usb den su sızdı. İlk önce usb çıldırmış gibi saniyede 5 kere bağlanıp çıkarılma mesajı verdi ( boştayken ) sonra içini açtım ana kartı falan güzelce temizledim kuruttum. Usb sakinleşti bu sefer arama tuşuna basınca kitlenmeye başladı . Fabrika ayarlarına dönünce ( soft reset) o sorunda gitti. Navigason, Kamera Wifii vs çalışıyor sıkıntı yok. Bu gün pcden şarz ediim dedim. Telefonda bağlandı diyor ama bilgisayar tanınmayan usb aygıt olarak mesaj veriyor.( usb driverler kurulu kiesde zaten süerekli bağlandığım pc.)

Sanırım usb giriş etrafındaki elemanlardan biri gitti ( diod kondansatör transistör vs.) yada farklı bir entegre. Bunu ölçme şansım yok. Zaten bit kadar parçalar bulsam da ne olduğu yada nasıl değiştireceğim hakkında fikrimde yok.

1-Bu anakartı en sağlıklı nerede tamir ettirebilir tahmini maliyet ne olur? ( İstanbul için )
2 Yeni anakart almaya değermi( sadece pcye bağlanılamıyor) yani kies yok, kablo ile aktarım yok . Hafıza kartı okuyucusu ile idare edilebirmi? Yada wifi ile.
3-Yeni anakart nereden bulabilirim maliyeti aşağı yukarı ne olur.
4-Yada başka bir çözüm önerisi olan varmı?

Saygılar.

sana bi tavsiye ilk önce bataryanı çıkar sonra dedikleimi yap sıkıntı kalmaz

gereken malzeme

1- etil alkol (kolonya değil)
2- sackurutma makinası (çok güçlü olmayacak kademe ayarı kısık ve fazla sert üfürmeyecek)

usb girişinden etil alkolu yavaşca dök ve 10 saniye kadar bekle içine girsin cihazın daha sonra saç kurutma makinası ile döktüğün yerden kurutmaya başla bataryan takılı olmasın etil alkolu dök dediysem içine komple boşalt demedim azar azar bu makinanın içinde sudan kaynaklanan oksitlenmeyi giderecektir ve büyük bi ihtimalle sıkıntı kalkacaktır.. tam kurutmadan bataryanı takma ve saç kurutma makinasını uzun süre tutma ara ara tut yoksa zarar verirsin kaş yapayım derken göz cıkarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt