Vodafone Cep Sınırsız Tarifesi Kazığı

Sponsorlu Bağlantılar

bycml

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone Cep Sınırsız Tarifesi Kazığı
030709 tarihinde aveadan vodafone a geçme gafletinde bulunan ben cep sınırsız 30 TL lik paketi aldım, yanında da her ay 250 dk. bedava verdiler. ama ben paketi yükseltip 40 tl lik pakete geçtim bununla beraber bedava dakikalar kuş oldu gitti aradığımda tarife değişikliği olduğu için dakikalarınız gitti diye bi cevap aldım biraz sarsıldım bu cevapla ama pek önemsemedim. bu arada hattımda 16 TL lik sms paketi var.
neyse bugun faturama bakayım dedim baktım kaldım ! gördüğüm ücret 99 TL idi.. beynimden aşağı kaynar sular boşaldı çünkü açık açık kazıklanıyordum... Dökümana baktım paketten harici 3 TL lik bişey konuşmuşum.
o sinirle müşteri temsilcisini aradım aradım aradım 25-30 dakika telefonda bekledim zaten iyice sinir katsayım arttı, uyuz oldum bi kere.. dedim faturam şu kadar geldi..

Gelen cevap : Paket değişikliği yapılmış hat açıkdıktan 3 gün sonra o paketin ücretini de alıyoruzz... allah'ım resmen dumura uğruyorum nasıl kendimi kasmışsam kollarım hep ağrımış.

kadına izah ediyorum, tarifeyi ben internetten değiştirdim. bana herhan gibir uyarı gelmedi, esaslarda da böyle bir madde yok ama nerdee... kadın hala aynı şeyleri söyleyip durdu. dedim ben paramın enayisi değilim fazla ücreti geri istiyorum yok olmaz etmez dedi. vallahi en istiyorum 2 gün içinde cevap verin kapatıcam dedim.
kayda aldılar bakalım. şimdi cevap bekliyorum ama vodafone dan çok soğudum. mis gibi avea yı bıraktım...

bu arada esaslarda yazan madde :

Dönem içerisinde yapılan paketten her türlü çıkış ve iptal işlemi durumunda abone toplu süre ücretinin tamamını öder.

Sizce paramı geri alabilirmiyim, alamazsam ne yapmalıyım, eşi dostu emmisi dayısı yardım edecek varmı ?? :bann::bann::bann:

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
değişik bir durum olmuş sanırım iki paket ücreti ödetmişler artı paket değişikliği gibi birşey olmuş...

açıklama yapmalılardı size nasıl bir ücretlendirmeye tabi olacağınızı.

inşallah geri alabilirsiniz. Ancak o faturayı ödettireceklerini düşünüyorum bir ihtimal birdahaki aylarda indirim gibi birşeyler yapabilirler. Ancak onuda inşallah yaparlar çünkü hepsi aynı olmuş bunların amaç müşteriye ne ödettirirsek kar diyorlar.

bycml

Üye
    Konu Sahibi
yok böyle bir olay yaa..

rebelpirate

rebelpirate

Üye
konu hakkında az bilgiye sahip olmanızın kurbanı olmuşsunuz bence. tarife esaslarında madde yazıyor. internetten geçiş öncesi bir vodafone bayisine gidip detaylı bilgi alsaydınız daha iyi olurdu.

uzun yıllardır kullandığım bir vodafone hattım vardı. kamu çalışanı olmamdan dolayı 4 tane avea hattı aldım avea çıktığı zaman ama hiçbir zaman memnun olmadım aveadan en sonunda tüm avea hatlarımı vodafone hatta taşıdım.

Türkiye şartlarında kullanılabilecek en iyi GSM bence vodafone.

Turkcell = Kaliteli Hizmet = Kazık
Vodafone = Normal Kalitede Hizmet = Makul Fiyatlar
Avea = Berbat Hizmet Kalitesi = Kazık

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye
Bu işlemi bir vodafone bayisi yapsa paran aynen iade çünkü vodafone shoplarda bu konu hakkında bilgi veriliyor ve lütfen fatura kesim tarihini bekleyin diyorlar.bu konu aslında bütün opertörlerde var avea sınırsız hattını 1 gün kullan kapattır yada kontörlüye geç gene kullanmadıpın 29 güne istinaden 68 tl ödemek zorunda kalırsın.Sebebine gelince devlete taahüt edilen bir para olduğu için ve devlete iletilecek kdv peşin peşin ödediği için bütün gsm opertörleri bu parayı alır.

Ozan

Ozan

Admin
Mevcut paketinizin fatura kesim tarihinden sonra degismesi durumunda, yeni fatura dönemine tarifenin aylık fatura bedeli yansır bir de siz üzerine yeni pakete geçmişsiniz onun ücreti yansımış ve total de o kadar ücret olusmus.

Ben tarife degistirmedim beki degistirsem aynı şey başıma gelecek sizin adınıza üzüldüm ancak basından bu yana vodafone cep limitsiz herkesle ( yeni adıyla 50 tl ) olan tarifeyi kullanmaktan memnunum faturam hep normal sekilde geliyor sürekli konusmama ragmen.

Aslında sizin yapmanız gereken şuydu, önce fatura kesim tarihinden 1 gün önce arayıp tarifeyi iptal ettirecektiniz ve saniye bazlı standart sabit ücreti olmayan tarifeye geçecektiniz hemen ertesi gün fatura kesim gününde ise cep limitsiz 40 tl olan pakete geçecektiniz böylece bir sorun olmayacaktı keske müşteri hizmetleri bu durumu izah etseydi. Benim bir arkadasımın hattına bu degisikligi yapacaktık ki böyle birşey söylemislerdi bilginiz olsun.

bycml

Üye
    Konu Sahibi
İlginiz için çok teşekkür ederim bakalım aramalarını bekliyorum. Umarım bir sonuç çıkar.

haka1975

Üye
selam arkadaşlar bende konuyla ilgili bir kaç söyleyim türkcell -avea-ve ya vodafon hiç farketmez hepsi aynı al birini vur ötekine burası türkiye insanlarımız koyun gibi hakkını aramayan ve takip etmeyen insanlarla dolu bir ülke olduğu için ne konuşsak boş bir nevi kanuni soyguncu hizmet desen hepzi rezalet en iyisi ya bu deveyi güdeceksiniz yada tel kullanmıyacaksınız alt tarafı lisansalınmış bir hat binlerce dakika bedava veriyorlar nerden veriyorlar hava bu yav hava yani havada duran boş veri telsiz gibi neyse siz benim ne demek istedğimi anlamışsınızdır

bycml

Üye
    Konu Sahibi
Hala aranmadım aradığım zaman ilk buraya yazıcam eğer paramın iadesini alırsam belki benim gibilere yol olur.. Lütfen artık bu soygunculara sesinizi yükseltin. Önünüze ne gelirse ödemeyin

gazbakkal

Üye
Türkiyenin en çok konuşuturan operetoru avea avea sınırsız paket al KDV dahil ayda 78 biraz pahalalı olabilir ama babam kulanıyor cidden Abartısız söylyüroum Telefonla ben ablam annem babam sarj dayanmıyor sağ sol sabit hattalar bi ay içerinde yakalaşık ganrnti 500 saaten fazla konuşuyoruyz sayaçlar bunu gösteriyor 78 değişmiyor yurtdışı raamalarda ve sms kulanmımda ücret artıyor

bycml

Üye
    Konu Sahibi
Türkiyenin en çok konuşuturan operetoru avea avea sınırsız paket al KDV dahil ayda 78 biraz pahalalı olabilir ama babam kulanıyor cidden Abartısız söylyüroum Telefonla ben ablam annem babam sarj dayanmıyor sağ sol sabit hattalar bi ay içerinde yakalaşık ganrnti 500 saaten fazla konuşuyoruyz sayaçlar bunu gösteriyor 78 değişmiyor yurtdışı raamalarda ve sms kulanmımda ücret artıyor

Onda da SMS paketi yok işte.. Kız arkadaşım tutturuyor mesajlaşalım diye :vur

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye

Bilader 500 saat dediğin 30.000 dakika eder kaldı ki avea şuan bırak 10.000 dakikayı 5.000 dakika konuşanları kapatıyor sizi nasıl kapatmamış hem bir telefonda 500 saat ne konuşuyorsunuz çok merak ediyorum.:@

bycml

Üye
    Konu Sahibi
bu arada hala aramadılar

sethaa

sethaa

Üye
Aslında bence aramalarını beklemeden siz arayın. Çünkü her müşteri temsilcisi aynı bilgi birikiminde olmuyor.. Çünkü benim bildiğim şöyle birşey var.

1. Hat iptalinde paket ücretinin tamamı alınır. Bunda herhangi bir geri ödeme söz konusu olamaz. Bu yuzden tarife değişikliği yaparken en mantıklı olanı; fatura kesim tarihinden 1 gün önce yapmaktır.

2. Vodafone'da paket tarifelerinden birine geçtiğiniz zaman ilk ay ücreti GÜN esaslı belirlenir. Şöyle örnek vereyim. Annem 50 TL'lik cep sınırsız paketini seçti ve fatura kesim tarihi 14 gün sonrasına tekabül ediyordu.. İlk gelen fatura 50 TL değil, 32 TL idi.. Aslında daha az olabilirdi ama fatura detaylarına baktık; annem mesaj filan çekmiş, 3G deneyeceğim diye 1-2 defa internete filan girmiş .. (Böyle de bir annem var :))

Yani demem o ki Vodafone sizden ilk paketinizin olan ücreti kesmekte haklı. Ancak eğer fatura kesim tarihinin ilk gününde tarife değiştirmediyseniz geçtiğiniz 2. paketin tüm ücretini almakta kesinlikle haklı değil. Bu yüzden aranmayı beklemeden müşteri hizmetlerini aramanızı ya da bu adresten ( ) mail yazmanızı tavsiye ederim.. Muhakkak cevaplıyorlar..

Son olarak tüm operatörleri kullanmış biri olarak Vodafone'da kalmanızı tavsiye ediyorum. Ama illaki operatörümü değiştireceğim diyorsanız gerekirse Turkcell'e geçin, kazık yiyin ama sakın Avea'ya bir daha bulaşmayın..

bycml

Üye
    Konu Sahibi
bugün aradım tekrardan bi kayıt tazelemesi yaptılar ama çok ilginç bişey oldu 1 dk. içerisinde müşteri temsilcisine bağlanabildim, çok da sevindim.

bycml

Üye
    Konu Sahibi
Sizleri de bilgilendirmek istedim. Para iadesini aldım. Haklı olan kazandı. İyi forumlar. Herkes hakkını arasın !!:pro:

Üst Alt