Vodafone 3G Modem ile PC de Aylık CepNet Paketi Kullanımı ???

Sponsorlu Bağlantılar

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone 3G Modem ile PC de Aylık CepNet Paketi Kullanımı ???
Merhaba. Ben uzun süredir Vodafone da CepNet paketlerini telefonumu USB kablo ile PC ye bağlayarak kullanıyorum. Tabi ki zor oluyor biraz daha. O yüzden bi USB Mobil modem alıp kullanmayı düşünüyorum. Daha önceden bunun mümkün olduğunu duymuştum. Bugün de Vodafone CepShop a gittim sordum ordaki görevlinin ne yazık ki pek bilgisi yok :) CepNet dedim o ne dedi :D Bu şekilde kullanamazsınz o modemleri dedi, yalnızca bunları alınca emei nizi kaydediyoruz günlük şu kadar, haftalık şu kadar vs. o sistemi kullanabilirsiniz dedi. Dedim öyle birşey oluyor sanırım kullananlar var dedim, öyle saçmalık mı olur dedi, o zaman millet 7.99tl verir aylık sınırsız alır dedi. Hem benim telefonumda da sınırsız int var dedi (BlackBerry tlf çıkardı gösteriyor) olsa ben kullanırım dedi :) Tövbe dedim... Sen bilmiyorsun salaksın diyecektim de :)

Neyse konuyu çok uzattım sanırım. USB Mobil Modem alsam acaba sorunsuz şekilde kullanabilir miyim? Hız 96kbps olsun önemli değil benim için yeterli... Direk USB ye takıp kullanmak için ne yapmalıyız? Sİstem nasıl çalışıyor? Sim kartımın kopyasını mı çıkarmam gerek? O zaman nasıl oluyor, 2hatta da kullanılabiliyor mu? :S Yani telefondaki sim kartımdan da nete girebilir miyim? Bir de sms falan da destekliyormuş bu vodem ler onu da anlamadım. 2hatta birden mi geliyor mesajlar?

Kusura bakmayın bu konuda bilgim olmadığı için acayip sorular sormuş olabilirim :D

Bir de mobil modemin markası vs önemli mi? Vodafone da sorduğumda faturalı mı kontorlu mu diye sordu ısrarla. Yoksa kullanamazsın dedi de :D

Cevabınızı bekliyorum...
Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 1929612

utkukoc

Üye
direkt telefonundan girebilirsin.tel pc suıte programını bilgisayara kurup bluetooth ile baglantı yapıp kolayca kullanabilirsin.sahsen ben böyle kullanıyorum .sorunsuz. :)

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
direkt telefonundan girebilirsin.tel pc suıte programını bilgisayara kurup bluetooth ile baglantı yapıp kolayca kullanabilirsin.sahsen ben böyle kullanıyorum .sorunsuz. :)
Merak ediyorum...

Yukarıda yazılanları hiç okudunuz mu? Yani mesaj kısmını okumasanız da başlığı okusaydınız bari :D

Konu Vodem Net ile bağlanmak :D:D:D

kollama4309

kollama4309

Üye
pc suıte programını kur pcne nokianın sitesinen bulabilirsin.
sonra usb veya blt ile bağla pcye gir internete ;)

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
pc suıte programını kur pcne nokianın sitesinen bulabilirsin.
sonra usb veya blt ile bağla pcye gir internete ;)
Allah'ım... 1 tane daha :D

Abicim siz yukarıda yazanalrı okumadan neden konuya cevap yazıyorsunuz? Yani amaç mesaj yazmak mı? Yardımcı olmak mı?

Tamam sağolun belki yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ama pek faydalı olmuyorsunuz ne yazık ki... Oruç başınıza vurmuş sanırım :D

Bakın ilk mesajımı okumanız bile yeterli idi:

Merhaba. Ben uzun süredir Vodafone da CepNet paketlerini telefonumu USB kablo ile PC ye bağlayarak kullanıyorum.

Yani telefonu kullanarak bağlanmayı bende biliyorum zaten! Ve CepNet ilk çıktığından beri de sürekli kullanıyorum... Benim sorum 3G Modem kullanımı...

Lütfen okuyunuz... Erinmeyin!

Abonelikicin

Abonelikicin

Üye
:birak: Güzel program paylaşım için teşekkürler :birak:

kpln04

kpln04

Üye
tabi ki kullanabilirsin ben kontörlü vodem aldım (E160E) sim kartını çıkar vodeme tak önce kullanım klavuzunu oku tabi cihaz programı sana yükletecektir yalnız o programda sorun var bu verdiğim linkten en son yazılımı kullanablirsin türkçe destekli.Onlar hayır derler çünkü diğer vodemnet paketleri var onları satmak istiyorlar tabi.ben aldım 69 tl ye çok memnunum almasaydım tel kafayı yiyecekti neredeyse bence kendine yeni hat al onu nette kullan

rgok_46

Üye
Arkadaşım ben cepnet aylık paketini 6 aydır 3g modemle kullanıyorum sorun yok tavsiye ederim yalnız
96 kbps hızında biraz yavaş ama aylık sınırsız 7.99 tl ye nerede var başkaki vodafone teşekürler bence

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
tabi ki kullanabilirsin ben kontörlü vodem aldım (E160E) sim kartını çıkar vodeme tak önce kullanım klavuzunu oku tabi cihaz programı sana yükletecektir yalnız o programda sorun var bu verdiğim linkten en son yazılımı kullanablirsin türkçe destekli.Onlar hayır derler çünkü diğer vodemnet paketleri var onları satmak istiyorlar tabi.ben aldım 69 tl ye çok memnunum almasaydım tel kafayı yiyecekti neredeyse bence kendine yeni hat al onu nette kullan

Arkadaşım ben cepnet aylık paketini 6 aydır 3g modemle kullanıyorum sorun yok tavsiye ederim yalnız
96 kbps hızında biraz yavaş ama aylık sınırsız 7.99 tl ye nerede var başkaki vodafone teşekürler bence
Cevaplarınız için teşekkürler... Fakat Ankara Kızılayda bi Vodafone da bana teknik düzenlemelere gidildiğini ve 1aya kadar falan bu cepnet yalnızca telefonlarda kullanılabilecek dedi. Yanı PC Suite ile bile bağlanıp telefon, modem olarak kullanılamayacak dedi. O yüzden alırsan da 1ay sonra kullanamazsın işine yaramaz dedi.

Bu konuda ne diyorsunuz? Aslı var mıdır sizce? O yüzden almaktan vazgeçtim... Eğer yoksa öyle bişey bi mobil modem alırım yine...

bveo

bveo

Üye
Arkadaşım ya bende kafayı yeme derecesine geldim artık telefondan gayet rahat kullanıyorum bluetooth ile dizüstü bilgisayarına aktarmaya gelince sorun oluyo anlamadım :(

poyraz15

Üye
Cevaplarınız için teşekkürler... Fakat Ankara Kızılayda bi Vodafone da bana teknik düzenlemelere gidildiğini ve 1aya kadar falan bu cepnet yalnızca telefonlarda kullanılabilecek dedi. Yanı PC Suite ile bile bağlanıp telefon, modem olarak kullanılamayacak dedi. O yüzden alırsan da 1ay sonra kullanamazsın işine yaramaz dedi.

Bu konuda ne diyorsunuz? Aslı var mıdır sizce? O yüzden almaktan vazgeçtim... Eğer yoksa öyle bişey bi mobil modem alırım yine...

Arkadaşın söylediğini merak ettim bende modem almayı düşünüyorum sizce böyle bir şey var mıdır?

gaddar0506

Üye
ben 3g modem kullanıyorum cok da ıyı degıl yok gunluk kullanım lımıtı yok şu yok bu kese kese anasını aglatıyolar baglatana kadar berbat bı şey
ttnet 10 numaraa

--------------- Ekleme ---------------

yanı bu kadar kotu bı şey olmazzzzzzzzzz sınırsız dıyolar hız duşuruyolar sorada :off:

kingofbet

Üye
eee sahtekar herifler türkişyede ne adam gibiki vodaone insanları kandırmadan çalışsın??

naberyaaa

Üye
Merhaba,
Öncelikle bende vodafone cepnet ve vodemnet paketlerini kullanıyorum. Aklıma gelmişti cepnet ile pcden girmek ama en son denememde başaramamıştım. Pc ye Telefonu tanıtıp (usb, blue, wireless, etc) girdiğinde cepnet tarifen olsa bile vodemnet paketine göre işlem yapıyordu. İnternete girme ve bağlanmada hiç sorun yaşamadım.
Toshiba G500 internet sharing sorunsuz,
n5800 xm 3g Wriless Joikuspot (süper) sorunsuz.
Bluetut pc suite işkence.
Bende isterdim cepnet ile 8 tl ye yavaşda olsa pc den girmek..

Tekrar dener yorum yazarım.

atabey444

Üye

Biraz işin tekniğini bilseniz işin mantığını çözersiniz zaten.cepnette böyle bir kısıtlamaya gidilmesi imkansız neden derseniz siz zaten telefonunuzdan giriyorsunuz internete bilgisayarın sadece tarayıcısını kullanmış oluyorsunuz.bunu tespit etmeleri ve kısıtlama getirmeleri imkansız eğer böyle bişey olursa telefondanda giremezsiniz.en çok belli başlı sitelere girişi kısıtlarlar oda uzun iş uraşmazlar yani.için rahat olsun git modemini al onla bağlan.ben malatyadaki vodafone ile konşdum adam tabiki bağlanırsın ama yavaş olur dedi dedimki bende yavaş olması benim sorunum işimi görsün yeter:)

sevimligenc

Üye
arkadaşlar kontörlü modemleri hızı nekadar açaba

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar kontörlü modemleri hızı nekadar açaba

o sizin internete nasıl abone olduğunuza göre değişir. Sözleşmeli 3g modem alırsanız, yerine göre 7,2mbit'e kadar çıkar hızınız. Cepnet alırsanız şayet, 128kbps hızında olur yani saniyede 15kb yaklaşık.

revmez42

Üye
ben müşteri hizmetlerine bi takım şeyler soruyorum hız hakkında karşımdaki bayan bana mbps ye megapixel diyor:)) kendileride bilmiyor....:aha:

jesus_87

Üye
Tam aradığım konu bu haa.. Helal olsun konuyu açan arkadaşa, ben bile google ne yazsamda bulsam bunu diodum. "Vodafone 3G Modem ile PC de Aylık CepNet Paketi Kullanımı ???" bende cepnet çıktığından beri aynı konuyu açan arkadaş gibi captel den bağlanıyorum internete e250'im bu yüzden kafayı yedi sattım telefonu..:d: Şimdi yeni bi telefon aldım bu da bozulursaa. zaten ucuz olsun die nerdeyse sınırsız internet gibi para verecez internete.:kop:En iyisimi bi vodem almak dedim ama edindiğim tecrübelere göre bu iş çok rahat oluyo, elimizdeki zaten aynı ceptelefonunun yaptığı işi yapıo zaten adıda modem. Daha olmadı mı çevirmeli bağlantı bile kurarsın vodemle rahat rahat internetine bağlanırsın yazılım falan hikaye arkadaşlar vodemi pc ye tanıtın yeter yani.. Hepinize kolay gelsin hayırlı internetlerr:kop:Konuyu açan arkadaşı tekrar tebrik ederek, Birde bu işin biraz daha hızlanması konusunda yeni başlığını bekliyorum yani hızı biraz daha olsun nasıl artırabiliriz. 40-50 kb/sn olsa yeter yani fazla fazla işimizi görür:kop:

Üst Alt