Visual Basicten Anlayan Lütfen yardımcı olsun

Sponsorlu Bağlantılar

tupyupp

tupyupp

Üye
    Konu Sahibi
Visual Basicten Anlayan Lütfen yardımcı olsun
Abiler dükkan için basit bi program yapmak istiyorum ama yaparken takıldığım 2 yer var. Bu işten anlayan Allah rızası için mesaj atsın bi

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
anlat bakalım, ne yapmak istiyorsun

tupyupp

tupyupp

Üye
    Konu Sahibi
Abi şimdi öncelikle satırlar ve sütunlar halinde textboxlar olacak bunlar arasında dört işlem olacak bunları yaparım. Istediğim şey bi kaydet butonu olacak çıkarken buna tıklayacağim ve textboxlardaki son yazılanlar kayıtlı olacak. Bunu yapamam. Ve bir şey daha var

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Abi şimdi öncelikle satırlar ve sütunlar halinde textboxlar olacak bunlar arasında dört işlem olacak bunları yaparım. Istediğim şey bi kaydet butonu olacak çıkarken buna tıklayacağim ve textboxlardaki son yazılanlar kayıtlı olacak. Bunu yapamam. Ve bir şey daha var
Ve ?

tupyupp

tupyupp

Üye
    Konu Sahibi
program ekranı bir haftalık şeyleri kaydedecek hafta bitince programda 2. Sayfaya geçeceğim o hafta bitince 3. Haftaya gibi.. Istediğim zamanda önceki haftalari görebileceğim. Abi yapabilir miyiz zor mu

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
program ekranı bir haftalık şeyleri kaydedecek hafta bitince programda 2. Sayfaya geçeceğim o hafta bitince 3. Haftaya gibi.. Istediğim zamanda önceki haftalari görebileceğim. Abi yapabilir miyiz zor mu
bahsettiğin şeyler çok kolay yalnız, o verilerin kaydedilmesini ya kolay yol olan bir txt(metin belgesi) olarak kaydedebilir ve okutabilirsin veya veritabanına erişim sağlayabilirsin, bunların eğitim dersleri var nette onlara bakarak yapabilirsin :)

tupyupp

tupyupp

Üye
    Konu Sahibi
Abi tam olarak ne aradığımı bilmediğim için bulduklarımda aklımdaki ile uyuşmadığı için yapamıyorum. Can sıkıcı bir durum. Rica etsem özel olarak ilgilenir misin abi

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Abi tam olarak ne aradığımı bilmediğim için bulduklarımda aklımdaki ile uyuşmadığı için yapamıyorum. Can sıkıcı bir durum. Rica etsem özel olarak ilgilenir misin abi

veya google amcaya vb veritabanı diye aratarak erişim işini yapabilirsin

diğer yukarda buton textbox vs onlar kolay :)

tupyupp

tupyupp

Üye
    Konu Sahibi
Peki abi 1. Hafta 2. Hafta gibi şeyi nasıl yapacağım bu attıkların kayit için sanırım

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Peki abi 1. Hafta 2. Hafta gibi şeyi nasıl yapacağım bu attıkların kayit için sanırım
veri tabanına bağlandıktan sonra gerisini yaparsın :) tablo açarsın , 1hafta , 2hafta vs

tupyupp

tupyupp

Üye
    Konu Sahibi
Bu videolar işimi görür mü abi şu an izleyemiyorum da. Birde takıldığımda sorabilir miyim sana

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bu videolar işimi görür mü abi şu an izleyemiyorum da. Birde takıldığımda sorabilir miyim sana
sorabilirsin liseden kalan bilgilerim hala var :)
bu videolar ve daha fazlasını izleyerek kendi başına da öğrenebilirsin :)

tupyupp

tupyupp

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler abi mesaj attım

Üst Alt