Vista Formattan sonra...:(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Consul9

Consul9

Üye
    Konu Sahibi
Vista Formattan sonra...:(
arkadaşlar ben crea laptobuma Format attım(atabildiysem:()
1-vista(home edition) kurma cdsini laptopa takıp restart yaptım...
2-bir tuşa bastımm:)
!3!bana wistayı kurarken etkinleştirmek için şifre filan sormadı (ben sonra etkinlştirdim)
!4!formattan sonra bana takvim ve ssat sormadı...
!5!-neyse driverları filan yükledim ama ses kartını direk tanıdı ama OSD driverini yüklerken:
"bu yükleme paketi açılamadı bunun geçerlibir windows installer paketi olduğunu doğrulamak için uygulamanın satıcısıyla bağlantı kurun" hatasını alıyorum:(

!!6!!laptopu olan arkadaşlar bilir laptopta capslockun filan ışığı yoktur sadece ekranda simgeler gelir... formattan sonra bu simgelerin hiçbirini göremiorm(fn+.. tuşlarının hiçbirinde simge gelmiyor!!!)

!!!7!!!Ve bir diğer sorun ise örn. iki hesap açtığımda windows hesap değişikliği sorusunu sormadan direk bir hesaba geçiyor hesabın ismi normalde "ev" ama kullanıcı hesaplarında "administrator" olrak geçior.kullanıcı hesaplarında hesabı sil die bir seçenek görünmüor:agla:

arkadaşlar son 3 hatanın çözümü bnm için çok önemli yoksa 20 tl werip format attırıcam yarrdım edin lütfenn:agla:agla

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
1. sorun için şu programları deneyin...

Bu sorun hakkında iki şey daha olabilir...Mesela yüklediğiniz KUR CD si bozuk veya eksik olabilir ya da X86/X64 olan sisteme X64/X86 kurmaya çalışmışsınızdır...Tabi orjinal CD olup olmadığıda bir faktör...

2. sorunu tam olarak anlayamadım...(laptop kullanmadığım için olabilir belki :)) msconfig ayarlarına bak belki devre dışı kalmıştır...

3. sorun hakkında ise şu makaleye bir bak...Ayrıca 2 faklı hesabın olduğundan emin olun...Çünkü administrator hesabını ve kullandığınız hesabı silemezsiniz...Giriş yaptığınız hesap üzerine vista kurulduğu için administrator hesabına ancak güvenli modda giriş yapabilirsiniz...Çünkü hesap admin üzerine kurulu değildir...Kolay gelsin...

Atakan

Atakan

Üye
6.Sorun için Launch Manager gerekli...
Formattan önce hangi işletim sistemini kullanıyordunuz?

Consul9

Consul9

Üye
    Konu Sahibi
vistaydı gene

--------------- Ekleme ---------------

1. sorun için şu programları deneyin...

Bu sorun hakkında iki şey daha olabilir...Mesela yüklediğiniz KUR CD si bozuk veya eksik olabilir ya da X86/X64 olan sisteme X64/X86 kurmaya çalışmışsınızdır...Tabi orjinal CD olup olmadığıda bir faktör...

2. sorunu tam olarak anlayamadım...(laptop kullanmadığım için olabilir belki :)) msconfig ayarlarına bak belki devre dışı kalmıştır...

3. sorun hakkında ise şu makaleye bir bak...Ayrıca 2 faklı hesabın olduğundan emin olun...Çünkü administrator hesabını ve kullandığınız hesabı silemezsiniz...Giriş yaptığınız hesap üzerine vista kurulduğu için administrator hesabına ancak güvenli modda giriş yapabilirsiniz...Çünkü hesap admin üzerine kurulu değildir...Kolay gelsin...

deneyeceğim söylediklerinizi:oke:

nirvana07

nirvana07

Üye
vistayı anlamak zor :(

Atakan

Atakan

Üye
Model belirtirsen yardımcı olabilirim...

Consul9

Consul9

Üye
    Konu Sahibi
abi ben sana şöyle söyleyeyim crea nu5 serisi
sistem türü: x86-based pc
ekran kartı:ati radeon hd 3400 series (512ekran)
ram:2gb (ddr2)....

dear233

Üye
ya arkadaşlar bana da bir yardım edermisiniz vista 64 hardiski bölemiyorum

birkan1903

Üye
abi ben sana şöyle söyleyeyim crea nu5 serisi
sistem türü: x86-based pc
ekran kartı:ati radeon hd 3400 series (512ekran)
ram:2gb (ddr2)....

slm. bendede aynı sorunlar var ve aynı model leptop kullanioruz. Acaba senn sorunun çözüldümü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt