Öneri Virüs

Sponsorlu Bağlantılar

Mehmeter12

Üye
    Konu Sahibi
Virüs
Arkadaşlar telefonuna fast search adlı bir virüs girdi virüsü siliyorum 5 dakika sonra tekrar menüde çıkıyor hiçbir antivirüs programı işe yaramadı nolur yardım edin

Cadillac34

Üye
Hard format at telefona düzelir.

Mehmeter12

Üye
    Konu Sahibi
Formatsız olmaz mı

Cadillac34

Üye
Başka anti-virüs uygulamasını dene o zaman. Peki bu nasıl oluştu? Virüs nasıl bulaştı?

Mehmeter12

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyorum ama virüs trihan
Trojan

Cadillac34

Üye
Seninki trojan değil, malware bulaşmış. Malware temizliğinden önce tarayıcı önbelleğini temizlemeyi denemelisin. Bu tarz zararlılardan kurtulmanın en basit ve etkili yollarından biridir.
  • Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet menüsüne giriş yaparak Tüm uygulamaları listeleyiniz.
  • “İnternet” uygulamasına giriş yap. Arama yaparak uygulamayı bulabilirsin.
  • Bazı telefon modellerine göre menü isimlerinde değişiklik olabilir fakat genellikle “Verileri Temizle” veya “Clear Cache” seçeneklerini görebilirsin..
  • Ekranda çıkan uyarıları onaylayarak telefonunuzu yeniden başlat ve internet kullanımını tekrar dene.
Virüsü temizlemek için Avast veya MalwareBytes uygulamalarını kullanabilirsin.

Son düzenleme:

Mehmeter12

Üye
    Konu Sahibi
Hayır trojan kendi kendine yükleniyor menüye

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Güvenli modda aç şüphelendiğin bir uygulama varsa kaldır

Mehmeter12

Üye
    Konu Sahibi
Uygulama kaldırıldı diyor 5 dk sonra geri geloyor
O da uygulamayı kaldır diye soruyor evet diyorum kaldırıyor sonra geri geliyor

Mehmeter12

Üye
    Konu Sahibi
Harfi harfine yaptım

Mehmeter12

Üye
    Konu Sahibi
Hayır ama bütün izinlerini lucky patcherle yok ettim
Yardım

Cadillac34

Üye
Madem olmuyor hard format at arkadaşım. Daha neyi bekliyorsun?

Invoke

Invoke

Üye
Format atıyorsun. (Full wipe + Romu tekrar yükle bknz: clean install)
Saçma sapan uygulamalar yüklemiyor (Googleplay dahil, her gördüğünü deneme), saçma sapan sitelere girmiyorsun.
Google'da "moab adblock" yazıp ilk çıkan siteden zipi flashlıyorsun ya da luckypatcherı adblock niyetine kullanabilirsin. Bi adblock'un olsun yani telefonunda. Onun dışında gerek yok antivirüslere falan.

Kolay gelsin.

ömerbjk 95

Üye
titanium backup sonra yedekleme/geri yükleme sekmesine tıkla sonra yedek özellikleri sekmesi ve veri silme ve sonra BURDAN KALDIR BİR KAÇ KERE YAP SONRA DÜZELİR

Üst Alt