uygulamalardan kurtulamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

xultralix

Üye
    Konu Sahibi
uygulamalardan kurtulamıyorum
merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 6 ay önce telefonuma bir apk uygulama indirdim ve telefonuma apus adlı bir uygulama yüklendi ve kendi kendine birçok uygulamayı indirdi normal yollarla uygulamaları kaldıramadım ve mecburen telefonuma root attım ve uygulamaları kaldırdım. fakat daha sonra cihaz kendi kendine farklı uygulamalar indirmeye başladı ve cihaz artık rootlu gözükmüyordu tekrar root attım fakat uygulamaları kaldıramadım, daha sonra uygulamaları silmek için cihaza rom attım fakat b n uygulamalar hala cihazda duruyor ve hala kaldıramıyorum telefonla internete girdiğim anda birçok indirme yapıp telefonu dolduruyor nasıl kurtulacağıma dair yardım edebilecek var mı?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Telefon nedir ?

xultralix

Üye
    Konu Sahibi
motorola xt 910

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Cihaza Stock rom yüklemelisin.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1

xultralix

Üye
    Konu Sahibi
custom rom yüklemeden önce de aynı sıkıntıyı yaşıyordum aynı programlar tarafından ama

mta122003

mta122003

Üye
merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 6 ay önce telefonuma bir apk uygulama indirdim ve telefonuma apus adlı bir uygulama yüklendi ve kendi kendine birçok uygulamayı indirdi normal yollarla uygulamaları kaldıramadım ve mecburen telefonuma root attım ve uygulamaları kaldırdım. fakat daha sonra cihaz kendi kendine farklı uygulamalar indirmeye başladı ve cihaz artık rootlu gözükmüyordu tekrar root attım fakat uygulamaları kaldıramadım, daha sonra uygulamaları silmek için cihaza rom attım fakat b n uygulamalar hala cihazda duruyor ve hala kaldıramıyorum telefonla internete girdiğim anda birçok indirme yapıp telefonu dolduruyor nasıl kurtulacağıma dair yardım edebilecek var mı?
Hocam Siz Telefonunuza Root Atın. Bu Programı İndirin Telefonunuza.

Sonra Uygulamaları Sildikten Sonra Cihazınızın Ayarlarına Girin. Ordan Bilinmeyen Kaynakları Kapatın Apk Yüklenemez. Rastgele Uygulama Yüklenemez Artık

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
custom rom yüklemeden önce de aynı sıkıntıyı yaşıyordum aynı programlar tarafından ama

Custom rom atarsan programlar silinmez. Stock rom atarsan ilk günkü gibi olur.

Custom rom atarsan programlar silinmez. Stock rom atarsan ilk günkü gibi olur.

Sonra Uygulamaları Sildikten Sonra Cihazınızın Ayarlarına Girin. Ordan Bilinmeyen Kaynakları Kapatın Apk Yüklenemez. Rastgele Uygulama Yüklenemez Artık

Farketmiyor her türlü yüklüyor emin olabilirsin öyle bir cihaz gördüm çünkü sadece stock rom yükleyince düzeliyor.

xultralix

Üye
    Konu Sahibi
peki bu stock rom dosyalarını nereden indirebilirim

cihaz zaten şu anda rootlu, o programıda indirip denedim fakat uygulama kaldıramıyorum. ayrıca bilinmeyen kaynakları ben her zaman kapatıyorum ama kendisi tekrardan açılıyo
Cihaza Stock rom yüklemelisin.
zaten ben rom atarken telefondaki herşey silinir umuduyla atmıştım, sonra programların kalkmadığını görünce tam bir hayal kırıklığı yaşadım

Invoke

Invoke

Üye
-Custom Recovery yükle.
-Full wipe yap, ("clean install" ya da "temiz kurulum" denilen olay). Sevdiğin, herhangi bir romu yükle. (xda'de telefonun forumundan bak en populerlerden seç, en iyi rom en temiz romdur ya da stock rom yükle, fark etmez.)
-Root yap.
-Çer-Çöp, silmek istediğin varsa sil.
-AdClear, indir(xda'de yine konusu var, küçük ve ücretsiz bir uygulama.) ya da luckypatcher ile adblock patchi yap.
-Saçma sapan sitelerden apk indirme. Apkmirror ya da diğer bilindik, güvenilir kaynakları tercih et.
-Googleplayden bile olsa saçma sapan uygulamalar yükleme.

Yukarıdaki adımları araştır, sırasıyla takip et, uygula.

xultralix

Üye
    Konu Sahibi
peki benim attığım rom sonrası programların silinmemesinin sebebi nedir bir şeyi yanlış yaptığımdan ötürü mü yoksa custom rom atınca sistem uygulamaları saklanıyor mu

jetgil

jetgil

Üye
peki benim attığım rom sonrası programların silinmemesinin sebebi nedir bir şeyi yanlış yaptığımdan ötürü mü yoksa custom rom atınca sistem uygulamaları saklanıyor mu
Dostum rom atarken sistemi temizlemesen bi nevi windowstaki format yerine sistemi guncellemis oluyon boyle olunca butun eski ugulamalarin saklaniyor. Cihazina her rom atisinda wipe&data factory reset yapman gerekir temiz kurulum istiyorsan

mTalk'tan gönderildi 640XL

cihanata_1

cihanata_1

Üye
stock rom yükleyerek çözebilirsiniz:)

Invoke

Invoke

Üye
Wipe internal stroage DIŞINDAKİ herşeyi wipela. Internal storage, sdcard bölümleri HARİÇ!

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
-Custom Recovery yükle.
-fu ll wipe yap, ("clean install" ya da "temiz kurulum" denilen olay). Sevdiğin, herhangi bir romu yükle. (xda'de telefonun forumundan bak en populerlerden seç, en iyi rom en temiz romdur ya da stock rom yükle, fark etmez.)
-Root yap.
-Çer-Çöp, silmek istediğin varsa sil.
-AdClear, indir(xda'de yine konusu var, küçük ve ücretsiz bir uygulama.) ya da luckypatcher ile adblock patchi yap.
-Saçma sapan sitelerden apk indirme. Apkmirror ya da diğer bilindik, güvenilir kaynakları tercih et.
-Googleplayden bile olsa saçma sapan uygulamalar yükleme.

Yukarıdaki adımları araştır, sırasıyla takip et, uygula.

Arkadaşın telefonundaki virüs öyle sevdiği romu yükleyerek kurtulabileceği bir şey değil stock rom yüklemesi şart baska bir şey yapmasına gerek yok sadece zaman kaybı olur.
peki bu stock rom dosyalarını nereden indirebilirim
cihaz zaten şu anda rootlu, o programıda indirip denedim fakat uygulama kaldıramıyorum. ayrıca bilinmeyen kaynakları ben her zaman kapatıyorum ama kendisi tekrardan açılıyo

zaten ben rom atarken telefondaki herşey silinir umuduyla atmıştım, sonra programların kalkmadığını görünce tam bir hayal kırıklığı yaşadım

Telefonun ismini aratınca bulunmuyor mu stock rom?

Ben buldum ama yanlış olmasın bakarsın.

xultralix

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşın telefonundaki virüs öyle sevdiği romu yükleyerek kurtulabileceği bir şey değil stock rom yüklemesi şart baska bir şey yapmasına gerek yok sadece zaman kaybı olur.

orada listelenenlerin her biri ayrı rom değil mi

Invoke

Invoke

Üye

Fark etmez hocam, stock rom veya farklı bir rom. Önemli olan format atılması. Gerçi virüslü ise internal stroageı da silmesi lazım.

serifmstf

serifmstf

Üye
aynı sıkıntı kuzenimde vardı.stock rom yükledik düzeldi

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Fark etmez hocam, stock rom veya farklı bir rom. Önemli olan format atılması. Gerçi virüslü ise internal stroageı da silmesi lazım.

Formatla olsaydı format at düzelir yazardım :)
Formata gerek yok sadece stock rom yüklemek gerekiyor zaten cihaz sıfırlanıyor.

Invoke

Invoke

Üye
Formatlayınca / format partition, siler o bölümü. Romda gider doğal olarak. Üzerine yine rom yüklenmek zorundadır.
Direk stock rom atıldığında zaten stock rom formatlarda yükler kendini. Öyle değil mi ? Aynı hesap, üstteki manuel olanı gibi dursa da iş format da bitiyor. Terimlerde anlaşamıyoruz galiba. Sanırım format diyince akla fabrika ayarlarına dönmek mi geliyor?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Formatlayınca / format partition, siler o bölümü. Romda gider doğal olarak. Üzerine yine rom yüklenmek zorundadır.
Direk stock rom atıldığında zaten stock rom formatlarda yükler kendini. Öyle değil mi ? Aynı hesap, üstteki manuel olanı gibi dursa da iş format da bitiyor. Terimlerde anlaşamıyoruz galiba. Sanırım format diyince akla fabrika ayarlarına dönmek mi geliyor?

Cihazı eline alma imkanın olsaydı bahsettiğin şekilde olmayacığını kendin deneyimleyebilirdin.
Ben kendimde senin gibi düşünüp baya uğraşmıştım ama kurtulamayınca Internette birinin anlatımı sayesinde halledebilmiştim :)

Üst Alt