Uygulama Usb on the go (otg) kablosu sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

cancan59

cancan59

Üye
    Konu Sahibi
Usb on the go (otg) kablosu sorunu
galaxy s3 de otg kablosunu taktığımda telefon görüyor ama herhangi bir usb cihaz taktığımda tepki vermiyor? neden olabilir acaba?

enterneoll

enterneoll

Üye
usb cihazlar uyumlu değildir başka bir usb cihaz dene ve taktınktan sonra 1-2 dakika bekle

• Beğen
Tepkiler: cancan59
cancan59

cancan59

Üye
    Konu Sahibi
sandisk ve kingstone usb flashlarla denedim yine olmadı usb çoklayıcı bağlandı diyor ardından tepki yok??? her flashı çalıştırmayacaksa ne anlamı kalacak ki

XperiaNeoV

XperiaNeoV

Üye
Tlf rootlu mu?

-Emre

-Emre

Üye
Hayır flashini fat32 şeklinde bicimlendirmen gerekiyor. Bende ntfs de acıyor ama sizinki desteklemiyor galiba.

• Beğen
Tepkiler: cancan59
XperiaNeoV

XperiaNeoV

Üye
Hayır flashini fat32 şeklinde bicimlendirmen gerekiyor. Bende ntfs de acıyor ama sizinki desteklemiyor galiba.

Desteklemiosa napcak kernel ykliyecek. Kernell için root lazm

cancan59

cancan59

Üye
    Konu Sahibi
o da olmadı sanırım kabloda sorun var gerçi sıfır aldım kabloyu taktığımda da görüyor ama anlamadım...

-Emre

-Emre

Üye
o da olmadı sanırım kabloda sorun var gerçi sıfır aldım kabloyu taktığımda da görüyor ama anlamadım...

Es file explorer yükleyin flashi taktıktan sonra biraz bekleyin ve programı açın. Yukarıda sdcardin olduğu bölümde olabilir belki.

- - - Eklendi - - -

Rootsuz oldugundan dolayı usb göremiyosun olabilir çnkü onun için bi program lazm oda root istior

İlla rootla çalışan programa gerek yok.

- - - Eklendi - - -

Desteklemiosa napcak kernel ykliyecek. Kernell için root lazm

Desteklemiyorsa flashi fat 32 yapacak.

emrh77

emrh77

Üye
s3 mini otg kablosunu destekliyor mu ?

XperiaNeoV

XperiaNeoV

Üye
Es file explorer yükleyin flashi taktıktan sonra biraz bekleyin ve programı açın. Yukarıda sdcardin olduğu bölümde olabilir belki.

- - - Eklendi - - -

İlla rootla çalışan programa gerek yok.

- - - Eklendi - - -

Desteklemiyorsa flashi fat 32 yapacak.

Telefonun flashi görebilmesi içim rootv yetkisi lazim. Es file managerde istio root flashi açmak için. Bndede var otg bnde kullanıorm

-Emre

-Emre

Üye

Çnkü snn kernel destekliodrda o yzden eğer kernel desteklemiosa ya root ister yada destekli bir kernel

Kernel desteklemiyorsa bu olay rootla saglanamaz. Senin telefonun normalde destekliyor da onda okuyor.

- - - Eklendi - - -

Sadece root yeterli değil hatta root gereksiz Flash Disk için

XperiaNeoV

XperiaNeoV

Üye
Kernel desteklemiyorsa bu olay rootla saglanamaz. Senin telefonun normalde destekliyor da onda okuyor.

- - - Eklendi - - -

Sadece root yeterli değil hatta root gereksiz Flash Disk için

Bak eğer tlfonuna flash taktiğinda içeriğini göremiosan kernel desteklemiodur. Bunun 2 yolu var.
1- root yapip rootla çalişan otg manager yüklemek
2- kernel değiştirerek otg destekli bi kernel yüklemek

Snn tlf galaxy w. Demekki snn stock kernrl otg destekli bi kernel.
Arkadaşin tlf s3. Demekki onunki destekli deil. Bu kadar basit tabi anlayana

-Emre

-Emre

Üye

Bak eğer tlfonuna flash taktiğinda içeriğini göremiosan kernel desteklemiodur. Bunun 2 yolu var.
1- root yapip rootla çalişan otg manager yüklemek
2- kernel değiştirerek otg destekli bi kernel yüklemek

Snn tlf galaxy w. Demekki snn stock kernrl otg destekli bi kernel.
Arkadaşin tlf s3. Demekki onunki destekli deil. Bu kadar basit tabi anlayana

Ne diyon sen kardeşim ya :D koptum vallahi :ehe galaxy w stock kernel desteklemiyor cm9 rc7den sonra geldi. Galaxy s3 stock kernel destekliyor. Otg desteği root ile hiç bir şekilde saglanamaz. Ayrıca benimki de tepki vermiyor sadece sdcard hazırlanıyor diyor o bildirim gidince de es file explorerden açıyorum. Ya da oi file manager ile mnt klasörü üzerinden açabilirim. Bunları görmek için roota gerek yok.

OBiRSeRSeRi

OBiRSeRSeRi

Üye
yahu benim konuyada bakıp yardım edemezmisiniz :S

Şehriyar

Şehriyar

Üye
İkinizi de buradan uyarıyorum arkadaşlar tartışmanın devamı gelirse, olay sözlü uyarının ötesine gidecek.

Konuya gelince açıklığa kavuşturayım.
Otg özelliği için root gerekmez. 4.0 ve üzeri sürümlerde gelen bir özelliktir.
Eğer ki cihazınız üretici firma tarafından bu güncellemeyi almışsa otg özelliği vardır.
Ama cihazınız için çıkan en son güncelleme 2.3.6 sürümünde kalmışsa otg kullanamazsınız. Custom romlar ile kullanmak zorundasınız. Tabi kernel destekliyorsa. Orası geliştiricilerin marifetine kalmış.

Eğer ki cihazınız otg kablosunu algılıyorsa fakat belleği görmüyorsa arkadaşlarımızın dediği gibi fat32 veya ntfs olarak biçimlendirmeyi deneyin. Kablonun sağlam olup olmadığını test etmek için usb mause bağlayın imleç çıkarsa eğer otg özelliğiniz var ve kablonuz sağlam demektir.

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Bazen de cihazı kapatıp açmak gerekebiliyor.
Bunu yapmadan tanımadığı oluyordu bende..