usb hard disk hdd takınca bilgisayar donuyor YARDIM LÜTFEN

Sponsorlu Bağlantılar

istersensor

istersensor

Üye
    Konu Sahibi
usb hard disk hdd takınca bilgisayar donuyor YARDIM LÜTFEN
değerli arkadaşlar

harici harddisk kullanıyorum : samsung s2 portable 320 gb

bilgisayara takarken bilgisayar donuyor hiç bir şey yanıt vermiyor .. düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum ..

ancak şu varki bilgisayar kapalı iken taktığımda bilgisayarı açıyorum herhangi bir sorun yokmuş gibi çalıyor. çıkarıp takınca yine aynı şekilde hiç bir hata vermeden bilgisayar donuyor :(

içerisindeki 160 gb lik veriyi yedekleyip biçimlendirdim .. yine aynı :(

sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ..

bilgisayar ;

hp compaq mini 110 c 1010et min diz üstü
500 gb hdd
intel (r) atom (tm) cpu n270 @ 1.60 ghz
1.60 ghz, 1.99 ram

işlt; win xp sp3 home editon

----------Eklendi @ 20:08:39 ---------- Yazıldı @ 20:00:27 ----------

flash - hafıza kartı takınca sorun yok ama usb hdd :((:off::ağlarım:

istersensor

istersensor

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaşlar kurcaladım kendim çözdüm .. öncelikle biosu resetledim ... hardisskimin içindeki 160 gb lik veriyi yedekleyip biçimlendirdim ... USB_Disk_Security_6.0.0.126 ile usb portları açıp kapattım .. esed 5 ile usb portları açıp kapattım .. sistemden esed 5 i kaldırdım yerine avira anti virüs 2012 i satın aldım ..tarama sonucu esed in bulamadığı 8 virüs bulduson olarakta USB_Koruma-Kaldirma_1_0 ile usb leri kapatıp açtım sorunum düzeldi .. hangisi işe yaradı bilmiyorum :))ama şu an çalışıyr :)

coolasker54

coolasker54

Üye
Arkadaşım sorun bilgisayarın özelliklerinden de kaynaklanır. atom işlemciye 320 gb (160bg veri) takılınca donmalar yaşıyabilirsin ki anti vir programı takılan yeni bir aygıtı taramaya ve zararlı olup olmadığını kontrol eder buda bir atom işlemci için sıkıntı yaratabiliyor.

coolasker54

coolasker54

Üye
Ki virüs varmış buda virüs programının o cihazı zorlamaya sebeb olabilir :hmmm

Üst Alt