Unutulan Güvenlik Kodunu Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

chlorhydrate

Üye
    Konu Sahibi
Unutulan Güvenlik Kodunu Hakkında
Ardaşlar C6-01 telefonumun güvenlik kodunu unuttum, telefon açılışta güvenlik kodu soruyor ve bilmediğimden dolayı hiçbirşey yapamıyor.

Yaptıklarım:
-Varsayılan şifreleri denedim.
-nfader.su gibi siteleri denedim.
-NSS ve Ant Simple programlarını denedim fakat her iki yazılımda telefonu görmedi.
-Hard format atmayı denedim oda olmadı.

Ne yapabilirim acaba? :sos

ersncak42

Üye
flash atacaksın kardeş googlede aratırsan çıkar

• Beğen
Tepkiler: chlorhydrate ve asigsasi

chlorhydrate

Üye
    Konu Sahibi
flash atacaksın kardeş googlede aratırsan çıkar

Nokia S^3 Telefonlara Nasıl Flash Atılır? ( N8 üzerinden anlatılmıştır) - MaxiCep

Dediğiniz yöntem bu konuda anlatılan mı eğer bu ise; telefonu pc'ye ovi suite modunda bağlayın yazıyor. Ancak telefon kilitli olduğu için ben böyle bir seçim yapamıyorum kaldi ki telefonu pc'ye bağladığımda pc'den ses bile gelmiyor. Kapalı konumda bağladığımda, pc bir donanım bağlandığını anlıyor ve ses çıkarıyor.

Nasıl yapabilirim?

ersncak42

Üye
olsun sen telefonu bağla phoenix görür telefonunu

• Beğen
Tepkiler: chlorhydrate

ersncak42

Üye
telefonu kapatip dead flash at o zaman :)

• Beğen

chlorhydrate

Üye
    Konu Sahibi
Tüm yardımlarınız için teşşekkür ediyorum, yarın deneyeceğim
telefonu kapatip dead flash at o zaman :)

Hocam birşey daha sormak istiyorum işlemllere başlamadan önce;
Dead flash ve normal flash için aynı dosyaları mı kullanıyoruz?

ersncak42

Üye
Tüm yardımlarınız için teşşekkür ediyorum, yarın deneyeceğim

Hocam birşey daha sormak istiyorum işlemllere başlamadan önce;
Dead flash ve normal flash için aynı dosyaları mı kullanıyoruz?
evet aynı dosyalarla

• Beğen

ersncak42

Üye
phoenixi aç sol üstteki fileye tıkla scan product tıkla pencerenin alt kısmında RM-718 felan yazması gerekir eğer yazmazsa yani görmezse dead flash at

chlorhydrate

Üye
    Konu Sahibi
phoenixi aç sol üstteki fileye tıkla scan product tıkla pencerenin alt kısmında RM-718 felan yazması gerekir eğer yazmazsa yani görmezse dead flash at

Scan Product seçeneği pasif hocam, basamıyorum. Nokia suite arka planda çalışacak mı flash atarken?

ersncak42

Üye
hayır önce NO CONNECTİON yazan yere tıklayıp USB1 ya da USB2 seçmelisin sonra scan product yap

chlorhydrate

Üye
    Konu Sahibi
hayır önce NO CONNECTİON yazan yere tıklayıp USB1 ya da USB2 seçmelisin sonra scan product yap
Telefonu görmüyorki scan yapayım.
İki farklı kabloyla denedim aynı sonuç Usb portlarını değiştirdim yine aynı.

Telefon açıldığında direk kilt kodu sorduğu için usb'yi algılamayır. Ama kapalı konumda iken pc'ye bağladığımda algılıyor. Bağlandı sesi sadece telefon kapalıtyken çıkıyor.

ersncak42
Hocam tüm yardımlarınız için teşşekkür ederim. Dead flash atarak telefonu kurtardım. Bu arada
C6-01 RM-718 Belle Refresh Orijinal Fw Dosyaları Direk İndir... - MaxiCep
bu linkteki dosyaları indirdiğiniz zaman phoenix yazılımı rm-601_ape... bulunumadı diyor sebebi ise bu dosyanın başındaki karakterler. Karekterleri sildiğiniz zaman phoenix yazılımı işlemi gerçekleştiriyor. Yani ben black model için "ec51a1fb_" ifadesini sildim. Olurda telefonu flashlamak isteyip bu hatayı alan arkadaşlar dikkat etsin.

Son düzenleme:
AtLaNtiSs.

AtLaNtiSs.

Üye
ben 701 (fp2 )e atıcagm ama korkuyorum bozarım diye . Birde her telefon için flaş atma farkllılıgı var mı. Hard formatla arasndaki fark nedr birde bunu merak ediyorum ?

ersncak42

Üye
her adımı doğru yaparsan bişey olmaz en kötü ihtimalle telefon çöker onda da dead phone kutucuğunu seçip flaş atarsın açılır
hard format telefonda ne var ne yok hafıza kartı hariç siler flaş ise işletim sistemini yeniden kurmak gibi

AtLaNtiSs.

AtLaNtiSs.

Üye
sagol dostum gerekli programlar var mı sende bn burdakilerden indiremedim kırık link hepsi