Uludağ (Orhan Veli Kanık)

Konu, 'Şiir - Güzel Söz ve Yazılar' kısmında D3N1Z tarafından paylaşıldı. Okunma: 47241 | Cevaplanma: 2

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Uludağ (Orhan Veli Kanık)

uludağdayım uludağda
    kar'ı seyrediyorum kar'ı
    donu çözülmüş buz gibi kar'ı
    masamda sıcacık biram
    hani ya rakım
    herkes sky'n le kayıyor
    benim sky'm kırık
    ismim orhan veli kanık......

Yazan: D3N1Z
  2. Toplam Cevap: 0 - Gösterim: 1507 (((:

3. Toplam Cevap: 1 - Gösterim: 7203 .) ilginç

Uludağ (Orhan Veli Kanık) konusuna benzer içerikler

1. Orhan Veli Kanık ( 4 Ocak 2008 | Biyografi Bölümü )

Orhan Veli 13 Nisan1914 günü İstanbul'da doğdu. Babası orkestra şefi Mehmet Veli, annesi Fatma Nigar Hanım'dır. Adnan Veli (mizah yazarı) ve Füruzan Yolyapan isimli iki kardeşi vardır. minikliği İstanbul'un Cihangir ve Beykoz semtlerinde geçti....
  2. Orhan Veli KANIK ( 4 Şubat 2009 | Biyografi Bölümü )

Orhan Veli Kanık Git ve: kullan, ara Orhan Veli şair Doğumu 13 Nisan 1914 İstanbul, Türkiye Ölümü 14 Kasım 1950 İstanbul İmzası [[Resim:{{{imza}}}|none|180px| ]] Orhan Veli Kanık (13 Nisan 1914 – 14 Kasım 1950), Türk şair. Melih Cevdet ve...
  3. Açsam Rüzgara - Orhan Veli KANIK ( 8 Şubat 2011 | Şiir - Güzel Söz ve Yazılar )

Ne hoş, ey güzel Tanrım, ne hoş Mavilerde sefer etmek! Bir sahilden çözülüp gitmek Düşünceler gibi başıboş. Açsam rüzgara yelkenimi; Dolaşsam ben de deniz deniz Ve bir sabah vakti, kimsesiz Bir limanda bulsam kendimi. Bir limanda,...
  4. Orhan Veli Kanık - Anlatamıyorum ( 10 Ağustos 2011 | Şiir - Güzel Söz ve Yazılar )

Ağlasam sesimi duyar mısınız, Mısralarımda; Dokunabilir misiniz, Gözyaşlarıma, ellerinizle? Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu Bu derde düşmeden önce. Bir yer var, biliyorum; Her şeyi söylemek...
  5. Orhan Veli Kanık-Yalnızlık ( 10 Ocak 2013 | Şiir - Güzel Söz ve Yazılar )

Bilmezler yalnız yaşamayanlar, Nasıl korku verir sessizlik insana; İnsan nasıl konuşur kendisiyle; Nasıl koşar aynalara, Bir cana hasret, Bilmezler.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
28 Ağustos 2015 Cuma - 20:08:25