Ultrabook kullanan var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Ultrabook kullanan var mı?
Kardeşim dizüstü bilgisayarıma el koyduğu için kendime yeni bir cihaz almak durumundayım da acaba ultrabook mu alsam ki?
Kullanan var mı?
Görüşleriniz nelerdir, kullanıyor iseniz.

Uhops

Uhops

Üye
Ben kullanmıyorum ama galiba sarjı falan daha uzun gidiyor heralde bide cd-dvd sürücüsü falan yok galiba

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Evet, writer yok üzerinde. O sorun değil.

- - - Eklendi - - -

Yok mu kullanan?

- - - Eklendi - - -

Güncel.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Sadece internet film için alınabilir onun dışında oyun düşüncen varsa unut derim.

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Sadece internet film için alınabilir onun dışında oyun düşüncen varsa unut derim.

Bu konuya mesaj yazmasaydın çok pis küsecektim Hasan'ım. :)
Oyun önemli değil yahu. Sadece internet için kullanırım. Hafif ve uzun şarjlı olması önemli.

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Gözümüz gördüğünce yazıp çiziyoruz :kıskıs:

Şarj konusunda kesin birşey söyleyemem markalar arası fark eden bir durum var yanlış değilsem.
Ultrabookların pilleri 4 hücreli yapıyorlar hafiflik için ancak bu kullanım süresini kısaltıyor.
6 saat yerine 4 saat diye düşün.. İşlemci olarak intelin U serisi mevcut bir hayli tasarruflu.
Ultrabook oldugu içinde harici ekran kartı yok hd4000 var ivy nin gpu yeterli.. pes13 oynatır sanırım :ehe:
Marka olarak senin tercihine kalmış ancak piyasada kendini kanıtlamış markalar öneririm sonra başın ağrımasın
Asus veya toshiba olabilir. Çok para tutabilir haliyle :ehe:

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Gözümüz gördüğünce yazıp çiziyoruz :kıskıs:

Şarj konusunda kesin birşey söyleyemem markalar arası fark eden bir durum var yanlış değilsem.
Ultrabookların pilleri 4 hücreli yapıyorlar hafiflik için ancak bu kullanım süresini kısaltıyor.
6 saat yerine 4 saat diye düşün.. İşlemci olarak intelin U serisi mevcut bir hayli tasarruflu.
Ultrabook oldugu içinde harici ekran kartı yok hd4000 var ivy nin gpu yeterli.. pes13 oynatır sanırım :ehe:
Marka olarak senin tercihine kalmış ancak piyasada kendini kanıtlamış markalar öneririm sonra başın ağrımasın
Asus veya toshiba olabilir. Çok para tutabilir haliyle :ehe:

Eyvallah Kardeşim. :)
Performans açısından pek bir beklentim yok, seyahat halinde olduğum için Notebook çok ağır geliyor ama belki de Notebook alırım.

• Beğen
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Ssd hakkında yazmamışım çok hızlı sistemin en çok hızını farkettiren elemanı :D

serif55

serif55

Üye
Valla açıkçası biraz zenginseniz ve sadece internet film için vs. alıyorsanız size pil ömrü konusunda apple macbook ları tavsiye ederim ;)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

Var mı bir fikrin peki?

- - - Eklendi - - -

Apple ile aramız pek iyi değil. :)
aslında ultrabookları pek bilmem üzerine düşmediğim bir kategori.
marka olarak dediğim gibi asus 1. sırada gelir

serif55

serif55

Üye

Var mı bir fikrin peki?

- - - Eklendi - - -

Apple ile aramız pek iyi değil. :)

Anladım hocam bende sevmem apple ı çok fazla :) tabiki asus,lenovo,toshiba bunlarda iyi markalar ama pil konusunda bariz bi üstünlüğü var apple ın siz de pil istiyorum diince bu yüzden önermiştim. Tabiki tercih sizin inşallah pişman olmicaginiz bi cihaz alırsınız ;)

-efşan

-efşan

Üye
    Konu Sahibi
Araştırayım biraz, teşekkürler arkadaşlar.
Hasan'ım Sağ olasın.

• Beğen
ardacumhur

ardacumhur

Üye

Bun bu yukarıdakini düşünüyorum ancak Haswell lansmanı yapıldığı için yeni modellerini beklemekte fayda var özellikle macbook Air'in :good:

Daha önce kullandıklarım(eski iş yerimde :kıskıs: )

son kullandığım buydu.

Daha önceki de

Uzun pil ömrü 7 saat civarı kullanılabiliyor internet, ofis döküman vb gibi işler için.

Sony'de ise işler biraz daha değişikti dock station gibi bir şey vardı ekran kartı ile oyun da oynanıyordu 13inç ve f-ull HD gayet güzel oluyordu.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
oyun çizim vs derdiniz yoksa laptop hammallıktır zaten ultrabook candır

• Beğen
ardacumhur

ardacumhur

Üye
laptop ekran kartı dolayısıyla oyunda daha iyi değil mi?

Evet daha iyi ancak daha ağır ve kalın olduğu için oyun oynamayacak birinin tercihini ultrabook'tan yana kullanması daha iyi olur :good:

Üst Alt