Türkiye Dünyanın En Zor 12. Ligi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
oguzhanbolu

oguzhanbolu

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye Dünyanın En Zor 12. Ligi
:vur: :vur: Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu, dünyanın en zorlu ligleri arasında Turkcell Süper Ligine 303 puanla 12. sırada yer verdi.
Değerlendirmede İtalya Ligi "Serie A" 662 puanla dünyanın en güçlü ligi olarak gösterilirken, İspanya Ligi "La Liga" 622 puanla ikinci, İngiltere Premier Ligi ise 550 puanla üçüncü oldu.

1- İtalya 662
2- İspanya 622
3- İngiltere 550
4- Fransa 524
5- Arjantin 520
6- Brezilya 446
7- Almanya 425
8- Meksika 393.5
9- Portekiz 327.5
10-Kolombiya 316.5
11-Hollanda 308
12-Türkiye 303
13-Şili 288
14-Peru 280.5
15-Paraguay 276

paradoks

paradoks

Üye
Yazıklar olsun bize yaws...

Caine

Caine

Üye
meksika ve kolombiya liglerinin bizi geçmesi ilginç veee bizim 12. sıradada olmamız ilginçç. cidden ben 20 civarları diye düşünüyordum... çook dandik bir ligimiz var benceee :vur:

infazcı-konan

infazcı-konan

Üye
çok saçma bizim 8.falan olmamız lazım

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
yok bee şampiyon kim diye soruyoruz

fener mi cimbom mu bunun cevabını alamıyoruz!!:.. :)

bunun neresi zor!!..

G_Unit

G_Unit

Üye
daha önce verilmişti

karides

Üye
Arkadaşlar "niye yazıklar olsun bize" diyorsunuz ki.
Ben şahsen ligimizin, dünyanın en dandik liglerinden biri olduğunu düşünüyorum. Bakmayın, Digitürk'ün de desteği olmasa bu lig bu kadar da ayakta duramaz. Ha, Digitürk niye kesenin ağzını açıyo diyeceksiniz şimdi. Onun sırrı da nüfusumuzda.
Digtürk gibi bir platform 8 milyonluk Yunanistanın (aile olarak hesaba katarsak taş çatlasın 4 milyonda kalır bu sayı) tamamını abone etse n'olucak.
Bakın, bu kadar ekonomik sıkıntıya rağmen lig tv'nin abone sayısına.

Bu nedenle hiç "yazık" demeyin. Başkanlarının kimliği altında (bu üç büyükler dahil tüm kulüpler için geçerlidir) ezilmiş kulüplerin var olduğu bir lig 12. sırada yer alıyorsa, ben diğer liglerin durumuna daha da acırım sadece.

ua_yako

ua_yako

Üye
Dogru soLedin, Karides ;)

karides

Üye
Bu kimlik meselesini biraz olsun GS aştı gibi.
O da işte mali yönetim yetersizliğinden gitti.
Fanatik bir Beşiktaşlı olmama rağmen 2000 senesinden sonra GS'de olanlara çok üzüldüm desem yeridir.
Ne olursa olsun, 1988 ve 2000 senelerinde beni ayağa kaldıran ve ağlatan onlardı.

ua_yako

ua_yako

Üye
ayNeN KatiLiYoruM !..
1988 i goremedim ama cd den takip ettim hepsini ! tuylerim tiken tiken oluodu
keske jardel vb futbolculara milyon dolarlar verilip klubu yikmasalrdi simdi toparlanir gibiyis bu sene cok degsik seyler olucak insallah ... fb ye de basarilar diliorum bu gs li olarak insaallah gruplradan cikarlar ama daha ileriye gidemesler !...
bjk in uefa da final oynamaisini istiyorum Kayseri de katilirsa çok ii olur ts dan ßi cacik olmas ;)

karides

Üye
ua_yako' Alıntı:
ayNeN KatiLiYoruM !..
1988 i goremedim ama cd den takip ettim hepsini ! tuylerim tiken tiken oluodu
keske jardel vb futbolculara milyon dolarlar verilip klubu yikmasalrdi simdi toparlanir gibiyis bu sene cok degsik seyler olucak insallah ... fb ye de basarilar diliorum bu gs li olarak insaallah gruplradan cikarlar ama daha ileriye gidemesler !...
bjk in uefa da final oynamaisini istiyorum Kayseri de katilirsa çok ii olur ts dan ßi cacik olmas ;)

Neyse, geçmiş geçmişte kaldı di mi.
Şimdi elinizde Adnan Polat denen bi adam var ki, biraz zorlasa başbakan bile olur. Onun değerini bilirsiniz inşallah. Zira, mali anlamda masaya yumruğunu vurmaktan çekinmeyecek adamlar lazım bi saatten sonra size. Sünepe tipli adamlarla bu iş olmuyor.

FanaTürk

FanaTürk

Üye
Allah'ın yarattığı kulun tipiyle dalga geçmem ben. :)

ua_yako

ua_yako

Üye
di ...
adnan polatin degerini bilemiorus daha adam nokta isler yapio !...
sunepe ile neyi anlatmaya calistigini anladim çok dogru ;)
aLLah onu ßisim ßasimisdan eksik etmesin ... Kimse kabul etmiyecek aMa GS BU SENE super Lig saMpionu olucak turkiye kupasinda ya yari final ya da final oynuycak s.liginde ceyrek final e kadar cikacak... taßi ßu ßenim dusuncelerim !..

karides

Üye
FanaTürk' Alıntı:
Allah'ın yarattığı kulun tipiyle dalga geçmem ben. :)

Sen beni yanlış anladın herhalde.
Ben kimsenin tipiyle dalga geçmedim. Sadece isim vermektern kaçınıyorum.
İki kişinin aynı istekle bir kuruma gittiğin düşün. Bunlardan biirincisi herkese "sayın" diye hitap eden son derece saygılı, ancak içine kapanık ve çekingen bir tip; diğeri ise tam tersi son derece samimi ve herkese "abla, abi" diye hitap ederken son derece atılgan, sokulgan, girişken bir tip.

Şimdi sana bir soru?
Hangisi daha önce işini halleder?

Treable

Treable

Üye
abla abi diyen tabi.

karides

Üye
ua_yako' Alıntı:
di ...
adnan polatin degerini bilemiorus daha adam nokta isler yapio !...
sunepe ile neyi anlatmaya calistigini anladim çok dogru ;)
aLLah onu ßisim ßasimisdan eksik etmesin ... Kimse kabul etmiyecek aMa GS BU SENE super Lig saMpionu olucak turkiye kupasinda ya yari final ya da final oynuycak s.liginde ceyrek final e kadar cikacak... taßi ßu ßenim dusuncelerim !..

Dedim ya.
Fanatik bir Beşiktaşlıyım ben.;)
Bu nedenle bu dileklerine katılamayacağım kardeşim.
Umarım geçen yıl olduğu gibi hakemler her ikimizi de fazla üzmez (ne demek istediğimi sen anlamışsındır).
Esasında sonu benim için çok önemli olsa da, ben aslında BEŞİKTAŞIN yarışa son haftaya kadar dahil olmasını özledim be. Her gün gazeteleri açıp, şampiyonluk için tekrar tekrar puan hesapları yapmayı özledim. Bakılım bu sene umarım biz de yarışa gireriz.

Saygılar

FanaTürk

FanaTürk

Üye
karides' Alıntı:
Bunlardan birincisi herkese "sayın" diye hitap eden son derece saygılı, ancak içine kapanık ve çekingen bir tip.

Bu tarif sünepenin tanımına uymuyor ama... :)

karides

Üye
Tamam, yavaşlıkla-biçarelik arasında kalan insan, olarak kısaca tarif edebileceğimiz bu kavramın burada kimsenin ismi verilmeden kullanılması seni rahatsız ettiyse herşeyden önce senden özür diliyorum.

Verdiğim örnek, sünepeden daha iyi bir tarifti bunu da kabul ediyorum (ama yakın bir tarifti bunu da sen kabul et).:anlas:

Sürc i lisan ettiysek affola.:blush:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt