Turkcell MaxiPlus 5 Turkcell MaxiPlus 5 Rom V5 Deodex

Sponsorlu Bağlantılar

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell MaxiPlus 5 Rom V5 Deodex
Turkcell MaxiPlus 5 Rom V5 Deodex
  • 1.08 GHz Rus Kerneli Eklendi. Kernel de açılış resmi değiştirildi,
  • Müzik Player güncellendi,
  • Çalar Saat Güncellendi,
  • Fm Radyo Eklendi,
  • Arama Ekranı Düzenlendi,
  • Adobe Flash Player 11.1 Eklendi,
  • Google Play Store Güncellendi,
  • Haritalar Güncellendi,
  • Widgetler Eklendi,
  • Çizerek Not Alma Eklendi,
  • Office Suite Eklendi,
  • Opera Classic Eklendi,
  • Wallpaper güncellendi,
  • TouchWiz Arayüz Eklendi,
  • Youtube Güncellendi.
  • Kemara Çekim güçlendirildi.
  • Açılış Kapanış Animasyonu Eklendi.

Dikkat Rom Backup Rom değildir.
Rom Kurulumu;
ClockworkMod Recovery v6.0.2.8 kurunuz.
-mounts and storage
-format /cache
-format /data
-format /system
Sisteminizi temizleyiniz.
++++++Go Back++++++ ile geri gelip
-install zip from sdcard
-choose zip from sdcard
- Update_deodex.zip
Seçip Flashlayınız.
Kurulum bittikten sonra;
-reboot system now ile sistemi yeniden başlatınız. Açılış biraz uzun sürecektir. Sabırla bekleyiniz.

Download Linki:

CWM Recovery v6.0.2.8:

İndirmiş olduğunuz CWM_Recovery.rar dosyasının içindeki öncelikle telefonunuz Root'lu değil ise ROOT'cu_V1.2.0_1.apk kurup root yetkisi verip yeniden başlatınız. flashify-backup klasörünü olduğu gibi hafıza kartına kopyalayınız.
Flashify.apk telefonunuza kurunuz. Dikkat Google Play'den indireceğiniz Flashify telefonunuzu brick yapar. Benim verdiğim Flashify.apk kullanmanız gerekiyor.
Flashify kurduktan sonra Root yetkilerine izin ver uyarılarını onaylayınız.
Üst sekmeden BACKUP/RESTORE tıklayınız. recovery.img seçip yükleyiniz. Yup uyarısı gelince yeniden başlatıcaktır ve CWM Recovery v6.0.2.8 yüklenmiş olacaktır. recovery_original_maxiplus5.img seçerseniz orijinal recovery'e geri dönecektir.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: skynet, uykucu_gfb, azer_dogan ve 4 diğerleri

yusuo2001

Üye
Oha Yaşasıın! :DYanlız müzik widgetinde sorun var 4x1 diyor fakat ekleyince 4x2 oluyor düzeltirseniz sevinirim :)

burak1651

Üye
Denedim, çok memnunum. Çok teşekkürler McEnGin34

ahmetcary

Üye
Telefon 4 saattir Turcell yazısında kaldı tekrar eski roma döndüm düzeldi hatanın sebebi nedir ?

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
mounts and storage menüsündeki format işlemlerini yapmazsan açılmaz telefonun.
-format /cache
-format /data
-format /system

Ali Artam

Üye
kardeşim cwm yi yükleyemedim bi yardımcı olurmusun

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Arkadaşım cok onemli bişey yazmayı unutmuşun konu sahibi senin yerine yazayım
# ** Sizin garanti artık geçersizdir / bulunmaktadır. ** Ben tuğlayla cihazlar, ölü SD kartları, * termonükleer savaş, ya da alarm uygulaması başarısız çünkü kovulmak için sorumlu değilim. Lütfen * Eğer yanıp sönen önce bu ROM * içerdiği özellikleri hakkında herhangi bir endişeniz varsa biraz araştırma yapmak! SİZ bu değişiklikler yapmak için tercih ediyor, ve * cihazınızı mahfettiğin için bana parmak işaret varsa, sana güleceğim. * / Eğer yukarıdaki şartları kabul rom kullanarak!

Ali Artam

Üye
Kardeşim tamam sorunu çözdüm eline sağlık

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
MUSTAFA AKPINAR97 ne dedin. Anlamadım valla.Ali Artam yorumunuz için teşekkür ederim.

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Bilmem xda da rom yüklerken oyle yazıyor romu kullanmak icin oku diye

tevez2132

Üye
Çok iyi bir rom s4 tıklama sesi ekledikten sonra süper oldu

byrol7

byrol7

Üye
abicim bende CWM 4 vardı sen bana 6 ya yükselt diyon, nerden nasıl onu bi tarif eder misiniz ?Ben bu siteyi sürekli takip ediyorum da abicim , yani şu işi bi güzel anlatan olmadı. yani bi yeriniz mekanınız vs varsa bi gelelim çayınızı içelim arada da şu işin püf noktalarını öğrenir, bi türlü yapamadığım şu işi yapmış oluruz :)

tevez2132

Üye
Cpu yu biraz daha hızlandıramazmıyız

legolasd

Üye
tesekurler.guzele benziyor deneyecegim ama bir sorum olacak orjinal roma done biliyormuyuz tekrar.

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
byrol7 Rom'u CWM4 ile de kurabilirsiniz. Denemesini yaptım çalışıyor.tevez2132 kernel ile daha fazla oynarsam telefonu brick yapıyor. O yüzden en yüksek performans 1.08Ghz'dir.legolasd Orijinal Rom'a tabi ki dönebilirsiniz. Yalnız öncelikle orjinal recovery'e dönmeniz gerekiyor.

legolasd

Üye
teşekkür ederim media fire da problem var herhalde telefon dan indiremiyorum yazılan şifre çıkmıyor en kısa zamanda indirp deneyeceğim

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
    Konu Sahibi
legolasd linkte problem gözükmüyor. Bilgisayardan indirmeyi deneyiniz.

mexxclay123

Üye
Abicim rom müthişte pil çok çabuk azalıyor v2 ve v3 te böyle değildi dün v2 kullanıyordum şarjım çok iyi dayanıyordu.. ama v5 i kurdum %100 dü iki müzik dinledim %87 ye düştü buna bi çözüm bulunursa iyi olur..rom müthiş ama

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Ne bekliyorsun 1ghz islemci hızında çalışırsa ama gerçek bir 1ghz lık işlemci hızında çalışması imkansız mesela araba 100 basıyor dersin ama gercek hızı 80 90 dır

legolasd

Üye
Tamam mc engin yükledim çok güzel teşekkür ederim tek sorun şarj fazla yiyor gibi