Haber Türk Telekom Rekor Gelir Büyümesi Rakamlarına İmza Attı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Türk Telekom Rekor Gelir Büyümesi Rakamlarına İmza Attı
Yaklaşık 7 yıldır süperonline kullanıyorum ve memnunum keşke ttnet alt yapıya daha fazla önem verseydi de bizde ttnet kullansaydık :ehe birde akk mevzusu var ttnet kaldırmaya yanaşmıyor zarar edeceğim diye ama diğer firmalar güçlerini birleştirip ttnet ile rekabet halindeler ttnet alt yapıyı ortak kullanmak istemediğine çok pişman olacak ileride :ehe

2016 yılı ikinci çeyrek operasyonel ve finansal sonuçlarını açıklayan Türk Telekom, rekor seviyede organik gelir büyümesi kaydetti. Grup gelirleri, büyük ölçüde mobil ve genişbant gelirlerindeki artışın etkisi ile bir önceki yıla göre %11,8 arttı. Böylelikle 2008 yılında yapılan halka arzdan bugüne kadar bir çeyrekte gerçekleşen en yüksek yıllık organik gelir büyümesi kaydedildi. Yılın ikinci çeyreğinde Grup gelirleri 3 milyar 940 milyon TL olurken, Grup FAVÖK 1,3 milyar TL, net kar ise 248 milyon TL oldu.

Türk Telekom’un 4.5G hizmetlerinin hayata geçmesi ile birlikte hızlanan mobil ve fiber yatırımlarının etkisiyle yatırım harcamaları bir önceki yıla göre % 48 artışla 689 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türk Telekom güçlü operasyonel sonuçlar kaydettiği bir çeyreği daha geride bırakarak mobil, genişbant ve TV olmak üzere yüksek büyümeye sahip faaliyet kollarında 450 bin net abone artışı gerçekleştirdi. Toplam abone sayısı 38,3 milyona ulaştı. Türk Telekom, genişbantta ikinci çeyrekte 109 bini fiber abone olmak üzere 113 bin net abone kazanarak toplam genişbant abone sayısını 8,3 milyona çıkardı. Böylelikle yılın ilk yarısında gerçekleşen 310 bin net abone kazanımı ile halka arzdan bu yana en yüksek ilk yarıyıl net genişbant abone kazanımı elde edildi. Mobil abone sayısı ise ikinci çeyrekte 310 bin, yılın ilk yarısında ise 771 bin artarak 18 milyona yükseldi.

Türk Telekom İkinci Çeyrek Rakamları:
  • Türk Telekom, 2016 yılının ikinci çeyreğinde rekor seviyede organik gelir büyümesi kaydetti. Grup gelirleri yıllık bazda %11,8 artarak 3,9 milyar TL oldu.
  • Türk Telekom güçlü operasyonel sonuçlar kaydettiği bir çeyreği daha geride bırakarak mobil, genişbant ve TV olmak üzere yüksek büyümeye sahip faaliyet kollarında toplam 450 bin net abone artışı gerçekleştirdi. Toplam abone sayısı 38,3 milyona ulaştı.
  • Genişbant abone sayısı 8,3 milyona ulaştı. Yılın ilk yarısında gerçekleşen 310 bin net abone kazanımı ile halka arzdan bu yana en yüksek ilk yarıyıl net genişbant abone kazanımı kaydedildi.
  • Mobil abone sayısı ikinci çeyrekte 310 bin, yılın ilk yarısında ise 771 bin arttı. Toplam mobil abone sayısı 18 milyona yükseldi.
  • Türk Telekom Tivibu’da ev TV abone sayısı bir önceki çeyreğe göre 76 bin net artış ile 544 bin oldu. Toplam TV abone sayısı 2 milyona ulaştı.
Türk Telekom’un yeni nesil televizyon platformu Tivibu’daki seçkin içeriklerin geliştirilmesinin abone kazanımına olan pozitif etkisi bu çeyrekte de devam etti. Ev TV abone sayısı bir önceki çeyreğe göre 76 bin net artış ile yarım milyonu aşarak 544 bine, toplam TV abone sayısı ise 2 milyona ulaştı. Toplam Ev TV abone sayısı UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi spor paketlerinin lansmanı ve uydu platform hizmetinin başlamasının ardından iki katına çıktı.
Türk Telekom Rekor Gelir Büyümesi Rakamlarına İmza Attı

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Tabiki rekor para kazanır. Bize sınırsız internet mobile de bitti. 10 gün yetmeyen 2gb paketler ile çok kazanır daha

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Türk Telekoma ne kadar kizsakta hakikaten muhattabın oluyor. Rakiplerini(VODAFONE) arıyorsun karşında muhattap yok çıkmış robot kadın birsşeyler zırvalıyor.

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
4MaGuS

4MaGuS

Üye
ttnet yok aman sakın bulaşmasın bana isterse ücretsiz net versin almam bir defa o belaya bulaştım şuan superonlineda sorunsuz kullanıyorum bunda da sadece hız konusunda biraz daha yüksek olursa bana başka bir şey lazım değil

phasan

phasan

Üye
Türk Telekom cok kazanır hem mobil hem tv hem internet

Sony Xperia M4 aqua Tapatalk ile gönderildi

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Türk Telekoma ne kadar kizsakta hakikaten muhattabın oluyor. Rakiplerini(VODAFONE) arıyorsun karşında muhattap yok çıkmış robot kadın birsşeyler zırvalıyor.
Türkcell de daha iyisi var
ttnette arıyorsun netim yavaş diye sana modemin ışığını soruyor
ttnet yok aman sakın bulaşmasın bana isterse ücretsiz net versin almam bir defa o belaya bulaştım şuan superonlineda sorunsuz kullanıyorum bunda da sadece hız konusunda biraz daha yüksek olursa bana başka bir şey lazım değil
nasıl paket kullanıyorsun hız nasıl fiyat nasıl
4-4 lük paketle ttnete tekmeyi basmayı düşünüyorum (mobilde Türkcell'le 3 dakikada indirdiğim video evde 30-35 dakikada iniyor)

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
bakalım ileride neler olacak ama ben tt'den ümitli değilim :ehe

• Beğen
Tepkiler: phasan

The Despotic

Üye
Bindirmede rekora imza atmıştır

iPhone ile uygulamasından gönderildi.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Türkcell de daha iyisi var
ttnette arıyorsun netim yavaş diye sana modemin ışığını soruyor

nasıl paket kullanıyorsun hız nasıl fiyat nasıl
4-4 lük paketle ttnete tekmeyi basmayı düşünüyorum (mobilde Türkcell'le 3 dakikada indirdiğim video evde 30-35 dakikada iniyor)
59tl ye 8mbit sınırsız 50gb sonrasında hız 3mbite iner, ama o öyle inmiyor hemen bunu yapabilmeleri için netin kesilmesi modermin bir şekilde baştan başlaması lazım bu nedenle ttnette boyna net kesilir ben Superonline'ı 2 yılı geçti kullanıyorum toplasan max 5 defa falan olmuştur oda en fazla yani ayın sonunda dahi ayın başında aldığın indirme hızlarını alabiliyorum ben ayda 250gb harcıyorum sen düşün doğrumu soyluyorum yalan mı falan

mTalk'tan gönderildi

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
59tl ye 8mbit sınırsız 50gb sonrasında hız 3mbite iner, ama o öyle inmiyor hemen bunu yapabilmeleri için netin kesilmesi modermin bir şekilde baştan başlaması lazım bu nedenle ttnette boyna net kesilir ben Superonline'ı 2 yılı geçti kullanıyorum toplasan max 5 defa falan olmuştur oda en fazla yani ayın sonunda dahi ayın başında aldığın indirme hızlarını alabiliyorum ben ayda 250gb harcıyorum sen düşün doğrumu soyluyorum yalan mı falan

mTalk'tan gönderildi
iyiymiş gayet memnun edici
4-4 lük pakete ne diyorsun kullanan tanıdığın var mı

4MaGuS

4MaGuS

Üye
iyiymiş gayet memnun edici
4-4 lük pakete ne diyorsun kullanan tanıdığın var mı
yok kullanan tanıdığım yok o nasıl bir paket bende bir inceliyeyim bakayım, kampanya süresi dolmuş eski bir kampanya o

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
yok kullanan tanıdığım yok o nasıl bir paket bende bir inceliyeyim bakayım, kampanya süresi dolmuş eski bir kampanya o
yok daha yeni 3 aydır falan var
50gb adsl yada fiber internet (hangisi varsa bulunduğun yerde) 4gb 4,5g internet 500 dk konuşma 1000 sms 79tl
bir iki vergi ve akıllı Fatura ile en fazla 85 olur
bana gayet iyi geldi
sende fiber var mı yoksa adsl mi

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
4MaGuS

4MaGuS

Üye
yok daha yeni 3 aydır falan var
50gb adsl yada fiber internet (hangisi varsa bulunduğun yerde) 4gb 4,5g internet 500 dk konuşma 1000 sms 79tl
bir iki vergi ve akıllı Fatura ile en fazla 85 olur
bana gayet iyi geldi
sende fiber var mı yoksa adsl mi
Mecburiyetten adsl fiber olsa anında geçerimde yok ama

mTalk'tan gönderildi

Üst Alt