Türk Silahlı Kuvvetleri Dünyanın En kuvvetli Ordusudur...

Sponsorlu Bağlantılar

FeC!

FeC!

Üye

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
savaş sadece havadan saldırıyla bitmiyor.o mükemmel ordu dediğiniz amerika ve israili gerilla savaşında gördünüz mü hiç.masum insanları öldürmek savaş kazanmak oluyorsa tabiki

DraugHuan

DraugHuan

Üye
güzel kardeşim belki silahlı kuvvetler yönünden dünyadaki en güçlü bölgemizdede israilden sonraki en etkili orduya sahibiz. bu bi gerçek ama zamanın değiştiği ve savaşların artık sadece top ve tüfekle yapılmadığını biliyoruz. amerikayı haritadan silme mesele bu konuyla niye ilişkilendrildi anlamıyorum. . şuan sınır ötesine iki mermi sıkmak için bile nekadar inkar edilirse edilsin amerikadan izin alıyoruz. odumuzla her zaman gurur duyoyorum ama gerçekleri göz ardı etmek anlamsız. Biz amerikayı haritadan filan silemeyiz. Hayalperest lafları bi kenara bırakıp çalışmalıyız birlik olmalıyız devir ekonomik ve siyasal savaş devri.
:)
Dünyadaki en güçlü, Bölgede İsrail'den sonra en iyi diyorsun :) Dostum İsrail'de ordu yapısı değil sadece İletişim, İstibarat olarak üstünlük var. Küçücük bir memleket, haritadan silmek 2 gün sürmez. Fakat dediğim gibi İstibarat olarak çok güçlü oldukları için herşey nerde nasıl gidiyorsa hemen öğreniyorlar.

FeC!

FeC!

Üye
Vietnamı ornek verebiliriz. Fare tunelleri cok ise yaradı.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Kalasnikov yani AK-47 silah da 1944 de tasarlanıp 1947 de üretildi ?
Her aran açılana savas açarsan büyük devlet degil,kullanılan ordan oraya rahatça çekilen bir ülke olursun.
İsrailden kokan degil korkmayan tek ülke biziz.O koskoca Rusya Çin kalkıp posta koysa ya İsraile !
Savas açmadık ama ufacık bi koltuk hizası yüzünden İsraile özür dilettiren bi ülkeyiz kendimizi küçük görmeyelim.
10-15 sene önce %70 dısa bagmlı bir ülkeydik askeri mühümmat konusunda ama artık bu oran %30 kendi donanım ve yazılımımızı üretiyoruz.
Gelismeler böyle devam ederse 3-5 sene içinde süper güç olmak isten bile degil.Bana göre tek eksigimiz enerji.Bu yüzden hemen santral çalısmalarına baslamak gerekli.Çevreciler tehlikeli oldugunu düsünebilir ama teknoloji artık Çernobil zamanında ki teknoloji degil.
Üstelik Çernobilde kullanılan teknoloji kendi dönemindeki teknolojiden bile çok çok düsük seviyede oldugunu düsnürsek.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Kendimizi kandırmayalım. Amerika, Rusya, Çin.. belki İsrail'i de ekleyebiliriz. Dünya kuvvetleri bunlar işte. Nükleer güç söz konusu..

- - - Eklendi - - -

İsrail aslında güçlü de değil. Ama onlara destek olan ülkeler malum..

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Dünyadaki en güçlü, Bölgede İsrail'den sonra en iyi diyorsun :) Dostum İsrail'de ordu yapısı değil sadece İletişim, İstibarat olarak üstünlük var. Küçücük bir memleket, haritadan silmek 2 gün sürmez. Fakat dediğim gibi İstibarat olarak çok güçlü oldukları için herşey nerde nasıl gidiyorsa hemen öğreniyorlar.

Dedigin olay Mossad evet baglantıları güçlü ve uzun kollular.
Bizim MİT'in de onlardan asagı kalır yanı yok.Üstelik suan MİT Baskanı Hakan Fidan'ın kim oldugunu ve ordudaki hangi isimleri desifre ettigine bakmak lazım bu isimlerin hepsi israil baglantılı isimlerdi ve hepsi tasfiye edildi :good:

FeC!

FeC!

Üye
Su anda modern ordular Ak47 kullanmıyor. AK Serisi modern tufekler kullanıyor.

3-5 seneden fazla var yalnız.

Ayrıca evet nukleere yonelmeliyiz. Ama rusya yapmasın santrali. Japonya yapsın.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Amerika ile İsrail arasında Obama döneminde beri soguk rüzgarlar esiyo desem ne derece inanırsınız bilemem ama bu bir gerçek.
İsrail locası Obamadan hiç hazetmiyor sebebi Türkiye Baglantıları

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Kalasnikov yani AK-47 silah da 1944 de tasarlanıp 1947 de üretildi ?
Her aran açılana savas açarsan büyük devlet degil,kullanılan ordan oraya rahatça çekilen bir ülke olursun.
İsrailden kokan degil korkmayan tek ülke biziz.O koskoca Rusya Çin kalkıp posta koysa ya İsraile !
Savas açmadık ama ufacık bi koltuk hizası yüzünden İsraile özür dilettiren bi ülkeyiz kendimizi küçük görmeyelim.
10-15 sene önce %70 dısa bagmlı bir ülkeydik askeri mühümmat konusunda ama artık bu oran %30 kendi donanım ve yazılımımızı üretiyoruz.
Gelismeler böyle devam ederse 3-5 sene içinde süper güç olmak isten bile degil.Bana göre tek eksigimiz enerji.Bu yüzden hemen santral çalısmalarına baslamak gerekli.Çevreciler tehlikeli oldugunu düsünebilir ama teknoloji artık Çernobil zamanında ki teknoloji degil.
Üstelik Çernobilde kullanılan teknoloji kendi dönemindeki teknolojiden bile çok çok düsük seviyede oldugunu düsnürsek.

çernobil patlayınca sankı sadece rusya etkílendi türkiye de aldı alacağını

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Amerika ile İsrail arasında Obama döneminde beri soguk rüzgarlar esiyo desem ne derece inanırsınız bilemem ama bu bir gerçek.
İsrail locası Obamadan hiç hazetmiyor sebebi Türkiye Baglantıları
Babaları Bush gitti tabi..

• Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Su anda modern ordular Ak47 kullanmıyor. AK Serisi modern tufekler kullanıyor.

3-5 seneden fazla var yalnız.

Ayrıca evet nukleere yonelmeliyiz. Ama rusya yapmasın santrali. Japonya yapsın.

Düzenli bir orduda G3'ün daha ise yarar olduguna emin olabilirsin ve vurdun mu indirir G3 hakkında tarih degil pratik arastırması yapmalısın.AK serisi dedigimiz silahlar suya toza dayanıklı terör örgütleri için uygun.Ayrıca orduda sadece G3 yok

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];4957956' Alıntı:

çernobil patlayınca sankı sadece rusya etkílendi türkiye de aldı alacağını

Aynen hocam ama yetersiz teknoloji,ihmal ve aç gözlülük sonucu ortaya çıktı bu patlama

FeC!

FeC!

Üye
Tabi ki ak serisi silahların saglamlıgını ve etkisini biliyorum. G3u de biliyorum. Orduda Hk33 pkm ak vs. oldugunuda biliyorum. Ama bize lazım olan Modern Piyade tufegi ve modern hafif makineli tufek. MKE yıllardır halledemedi sunları. Milli diye getirdigi tufegin prototipinin ustunde H&K markingleri mevcuttu. Hk416nın birebir kopyası idi silahlar. Milli falan degildi. Bize ozgun tasarımlı Mpt lazım.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
3700 metre azami menzil ve 600 mermi/dakika tahrib gücü de yüksek olunca degistirmek yada fazla bozmak istemiyorlar sanırım.
Tahrib gücü en yüksek tüfeklerden birisi suan MKE lisans aldı diye duydum ama neler yaptı ne derece gelistirdi bilmiyorum

FeC!

FeC!

Üye
Daha iyisi yok mu?

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Daha iyisi yok mu?

Olmaz olur mu hepsinin üstünlükleri var ama ben arazide kullanıma göre ordumuza en uygun silah oldugunu biiliyorum.
Tahrib gücü yüksek menzil yüksek bu yüzden tercih sebebi.Ama arazi ve operasyon degisince silahlarda degisir.
HK-G3 hala en iyi piyade tüfegi olarak biliniyor.

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Gerçekten Böyle düşünüyorsanız yazık.
Madem dünyanın en güçlüsü biziz neden
Yüzlerce askerimiz öldürülüyor pkk tarafından hiç bir şey yapamıyoruz
Suriye şak diye uçağı düşürdü ne yapabildik
Yahu hepsini geçin nükleer gücü olmayan bir ülke bu devirde değil 1. 10. bile olamaz.
Bakın arkadaşlar savaşlar artık cephelerde olmayacak.

- - - Eklendi - - -

Kendi silahı icadı uçağı buluşu olmayan bir ülkenin gelip de biz en güçlüyüz demesi ne kadar acı

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Gerçekten Böyle düşünüyorsanız yazık.
Madem dünyanın en güçlüsü biziz neden
Yüzlerce askerimiz öldürülüyor pkk tarafından hiç bir şey yapamıyoruz
Suriye şak diye uçağı düşürdü ne yapabildik
Yahu hepsini geçin nükleer gücü olmayan bir ülke bu devirde değil 1. 10. bile olamaz.
Bakın arkadaşlar savaşlar artık cephelerde olmayacak.

- - - Eklendi - - -

Kendi silahı icadı uçağı buluşu olmayan bir ülkenin gelip de biz en güçlüyüz demesi ne kadar acı

Söylediklerin siyasi seyler.Suriyeye girsek ne faydası olacak karizmamızı mı düzelticez yoksa onları amaçladıgı gibi mi davranmıs olcaz?
Kabadayı gibi her tahrikte istenile yere çekilen bir ülke olucaz.Pkk olayı için kim saldırın kırın dökün demis te ordu yapmamıs?
Pkk ile yapılan operasyonlar adil bir çatısma degil.Bölgeyi yıllarca gezmis çok iyi bilen kisilerle çatısmak hele hele haince gece saatleri pusuya düsüp sırtından vurulmak var.Amerika bile ordusu dagıtılan Irak'a girdi o kadar askeri öldü.Öldürenler de halk pkk gibi yıllarca bölgede ıslık çalmıs silahlanmıs it sürüleri degil.

- - - Eklendi - - -

Nükleer konusunda katılıyorum cevrecilerin karsı çıkması oldukca saçma !
Çünkü atıkları kontrol edilebiliyor cevreye zararı yok denicek kadar az.Patlama olma riski aynı sekilde hiç yok.
Cevrecilerin dıs gücler yani Türkiyenin ilerlemesini istemeyenler tarafından dolduruldugunu düsünüyorum bu konuda.

FeC!

FeC!

Üye
Mobiie begen butonu istegimi tekrarlıyorum! :D

Kötü Adam

Kötü Adam

Üye
Siz neyin kafasındasınız anlamadım da ben birşey söylemiyorum kendiniz araştırın öğrenin.
Amerika'nın silahı olmasa bile haarp denen bir teknolojisi var. O da Türkiye'yi dümdüz etmeye yeter.
Bizim son teknoloji diyip nerdeyse her birine milyon dolarlar saydığımız savaş uçaklarımız var ya. Amerika onları bunlar hurda diyip çöpe atıyor. İnanmazsan bir araştır bakalım Amerika'nın uçak mezarlığı diye.
Ayrıca Türk milletini çok güzel asalaklaştırmışlar. Yaşıtlarıma bakıyorum hiç kimsenin bir amacı yok. Ana diliyle konuşmaktan acizler.
Bu adamlar mı orduya girip savaşacak. Hep asker sayımızla övünüyoruz ya. Ayrıca bugün israille bir savaşımız olsa bile Türk askerleri sınırdan çıktıktan en fazla iki saat sonra hepsini yok edecek teknolojiye sahip o İsrail.
Zihin kontrolüne hiç girmiyorum bile.
Türk ordusunun tüm askeri bilgilerine wikipedia'dan bile erişebiliyoruz. Ama diğer ülkelerin askeri verilerine erişmek için ajan sokman gerek ki sokamazsın.
Bir de siyasi yönden bakalım. Şu anda Türkiye'yi zaten kontrol eden ABD. Her yerde bunlara ait kanıtlar var biraz gözünüzü açın yeter.
Ya neyse kendimizi kandırmayalım Türkiye'nin ordu gücü bırak ilk üçe girmeyi ilk 50'ye zor girer.

Üst Alt