trafi kazası yaptım beni bilgilendirecek biri varmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mc_shekil

mc_shekil

Üye
    Konu Sahibi
trafi kazası yaptım beni bilgilendirecek biri varmı?
bugün şehir içinde aracımla kendi şeridimde giderken ters yönden hızlıca gelen bir motorsiklet duramayıp arabama çarptı..ortalama 1500 tl civarı bi masraf var..benim kaskom yok trafik sigortam var fakat motorsikleti süren çocuğun ne ehliyeti var nede trafik sigortası var..aracımın masraflarını karşı taraftan nasıl tahsil edebilirim.bunun hukuki yolu nedir nasıl olur acaba?

__xXx__

__xXx__

Üye
git polise şikayet et motorun plakasını illaki bi sonuç alırsın aslında kaza anında polis cagirsaydin ugrasmazdin

mc_shekil

mc_shekil

Üye
    Konu Sahibi
git polise şikayet et motorun plakasını illaki bi sonuç alırsın aslında kaza anında polis cagirsaydin ugrasmazdin
onu yazmayı unuttum ya anında polisi çağırdım zaten karşı tarafa ehliyetsiz araç kulanmaktan ceza yazdı ayrıca ruhsat sahibinede ceza kesildi...karşı tarafın sigortası olmadığından benim aracımın masrafım ortada kadı..tamamem kusur karşı tarafta ama yinede biz mağdur olduk...Anlaşılan azar azar tüm masraflar bize kayar

__xXx__

__xXx__

Üye
vallaha o zaman birşey diyemem istersen bi avukata başvuru yap gerekirse dava aç

mc_shekil

mc_shekil

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim kardeşim ilgin için çok saol

__xXx__

__xXx__

Üye
ne demek keşke kesin bir bilgim olsa ama praetor diye bi admin var bul onu o avukat sana yok gösterir

ahmettopan

Üye
bir kaç trafik fonu mevcut ... trafik cezalarının belirli kısmı ile oluşturulan bu fonlar bu durumlar için geçerlidir ...

örneğin güvence hesabi ile sigortacılık yasalarının 14 . maddesi c bendi

mc_shekil

mc_shekil

Üye
    Konu Sahibi
ne demek keşke kesin bir bilgim olsa ama praetor diye bi admin var bul onu o avukat sana yok gösterir

hımm o arkadaş bana daha detayı yardımcı olabiir.:tşk:

----------Eklendi @ 22:09:17 ---------- Yazıldı @ 22:03:19 ----------

bir kaç trafik fonu mevcut ... trafik cezalarının belirli kısmı ile oluşturulan bu fonlar bu durumlar için geçerlidir ...

örneğin güvence hesabi ile sigortacılık yasalarının 14 . maddesi c bendi

burada bahsi edilen 14.madde c bendinde aşağıdaki sigorta şirketlerinde sigortan varsa yararlanabiliyormuşuz..böyle yazıyor.zaten altta not yazmışlar:

NOT:
Söz konusu Sigorta Şirketlerinde daha önce hasar dosyası açılmış ise bu dosyadaki belge veya bilgiler geçerli olacaktır.

Mali bünye zafiyet nedeniyle bütün branşlarda ruhsatları iptal edilen veya iflas eden sigorta şirketleri :
  • Akdeniz Sigorta (İflas)
  • Emek Sigorta (İflas)
  • Universal Sigorta (İflas)
  • Kapital Sigorta (İflas)
  • Egs Sigorta (Ruhsat İptal)
  • GIC Dünya Sigorta (Eski Bayındır Sigorta) (Ruhsat İptal)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt