Tess Gerritsen-Rizzoli & Isles serisi

Sponsorlu Bağlantılar

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Tess Gerritsen-Rizzoli & Isles serisi
Polisiye gerilim tarzı kitaplar okuyanlar için tavsiye ediyorum bu seriyi arkadaşlar.

Serinin ilk kitabı olan ''Cerrah''..

Bu kitapta Dr.Isles henüz Rizzoli ile tanışmamıştır.Rizzoli görevden uzaklaştırılmasına aldırmadan Cerrah'ın ona yapacaklarında habersiz,Cerrah tarafından kaçırılan Dr.Cordell'in tek başına izini sürmektedir.Saçma bulguları bir araya getirip çözüme ulaşan Rizzoli girdiği mahzende hayatına düğüm olacak olaylar yaşar..

Serinin ikinci kitabı ''Çırak''..

Bu kitapta Rizzoli'nin kendi elleriyle hapse attığı Cerrah Warren Hoyt geri mi döndü sorularıyla karşı karşıyayız..Öyle cinayetler çıkar ki ortaya..Bu olsa olsa Cerrah'ın Çırak'ıdır!!
Çırak'ın işlediği korkunç cinayet sonucu yapılan otopside Dr.Isles ve Rizzoli tanışır.

Serinin üçüncü kitabı ''Günahkar''

Kilisede işlenen cinayet sonucu iki rahibe öldürülmüştür.Rahibelerden birinin hamile olduğu ortaya çıkar!
Artık Rizzoli ve Dr.Isles birlikte düşünmeye başlamıştır.
Dr.Isles'ı kendine hedef seçen katil,genç ve güzel doktora evinde korku dolu anlar yaşatır.Fakat katilin elinden bir şekilde kurtulmayı başarır.

Serinin dördüncü kitabı ''İkiz Bedenler''

Mükemmel bir kitaptı. Isles'ın ikiz kardeşi çıkıyor ortaya. Ve Isles'ın evinin önünde öldürülüyor.
Yalnız ikiz kardeşi olduğunu kendisi dahil kimse bilmiyordur. Kardeşinin öldürülmesi de akıllara asıl hedefin Isles olduğunu getirir.

Serinin beşinci kitabı ''Siliniş''

Serinin en güzel kitabıydı. Hatta şu ana kadar okuduğum en güzel kitaptı. Okurken ağladığım bile oldu.
Oyunculuk vaadiyle evden kaçan kızların düştükleri acı durum. Kaçmaya çalışırlarken Rizzoli ile yollarının kesişmesi, Isles ve Rizzoli'nin ölümden dönmesi.. Hepsi mükemmeldi. Bu arada Rizzoli kaçırılır doğum yapmak için gittiği hastanede. Kendine geldiğinde bebeği kollarındadır. Angela..

Serinin altıncı kitabı ''Mephisto Klübü''

Kitabı yeni aldım sayılır. Henüz bitirmedim. Ama heyecanlı bir giriş yaptığını söyleyebilirim.
Evde işlenen cinayet korkunçtu. Betimlemeler mükemmel. Okuduğumda güncelleyeceğim. Şöyle bir alıntı buldum bu kitapla ilgili.

Şeytan’ın varLığı bir gerçek. Şeytan caddeLerde aramızda yürüyor. Ve Şeytan, sinsice aramıza karışıp şekiLden şekiLe giriyor... Beacon HiLL’de bir grup insan Şeytan’ı her yönüyLe anaLiz etmeyi amaçLıyordu. Şeytan, biLimseL oLarak açıkLanabiLir miydi? FizikseL bir görünüşü var mıydı? İbLisLer yeryüzünde geziniyorLar mıydı? Tarihin karanLıkta kaLan yönLerinin, açıkLanamayan oLay ve semboLLerinin mistik cazibesine kapıLan Mefisto KuLubü üyeLeri şu teoriyi kanıtLamaya çaLışıyordu: Şeytan asLında içimizde... EşikLerine bırakıLan dehşet verici ceset, biriLerinin ya da “bir şey”in şehirde kendine kurban aramak için koL gezdiğinin açık bir işaretiydi. Kulüp üyelerinin kanıtLamaya uğraştıkLarı teori, artık onLar için büyük bir tehLike ve korku kaynağıydı. Bu acımasız katiL araLarından biri oLabiLir miydi? Ya da istemeden Şeytan’ın gizLendiği karanLıktan çıkmasına mı yoL açmışLardı. Bu kafa karıştırıcı ve sıradışı oLayLarı derinLemesine araştıran Maura ve Jane kötüLüğün kaLbine doğru dönüşü oLmayan, dehşet verici bir yoLcuLuğa çıkarLar. KariyerLeri boyunca karşıLaştıkLarı en sadist düşmanLa yüz yüze geLmek üzeredirLer. ÜsteLik bu düşman bir başLangıç yapmıştır, henüz...

-Alıntıdır-

Serinin yedinci kitabı "Ruh Koleksiyoncusu"

En başları çok sıkıcıydı gerçekten. Çok felsefeye girmiş yazar. Neredeyse olayların tümü bir müzede geçiyor.
Ama son 150 sayfayı nasıl okuduğumu hatırlamıyorum. O kadar sürükleyiciydi yani. Genel olarak güzel bir kitaptı bu da. Müzenin deposundaki cesetler, mumyalar falan..

Türkiye'de yayınlanmayan kitapların en kısa zamanda çevirilmesi dileğiyle..

• Beğen
Tepkiler: -efşan, Dogus Pertez, Reşwan ve 2 diğerleri

batuone

Üye
:ah :D

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
hacı,oku da öyle oflayıp pufla :D dehşet diyorum ya :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Tess Gerritsen.. Severim :oke:

• Beğen
Tepkiler: minoo
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Herhangi bir kitabını okudun mu? :hmmm

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Cerrah, çırak, kan golü :)

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Aaa sen Cerrah ile Çırak'ı okudun mu :o

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Senin tavsiyenle.. :hmmm

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Beğendin mi peki?
Günahkâr'ı da oku.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Suan maxime chattam in kara büyü adlı kitabını okuyorum. Ondan sonra onu da okuyacağım :oke:

--------------- Ekleme ---------------

Mukemmellerdi bu arada

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Cerrah çok güzeldi değil mi :D dibine düştüm kitabın okurken..aksiyon fena.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
10 üzerinden 8 :ehe

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
hadi ordan :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Şeytan yemini ve şeytanın müridi daha iyi geldi bana :D

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
onları okumadım bir şey diyemem :D

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Kesinlikle oku. Elinden birakamayacaksin :ok2:

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
konusunu açıp bana profilden link versene.bakayım..bu konuyu dağıtmayalım.

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Herkes senin gibi pc den giremiyor hanımefendi ! :D

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
tavsiyelerin için teşekkürler ilk fırsatta okumaya çalışırım

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim abi :)
ben Türkiye'de yayınlanan son kitabına başladım dün.harika ya hepsi.

Üst Alt