TELESERVİCE hakkında bilinmesi gerekenler..

Sponsorlu Bağlantılar

LVNDE

Üye
    Konu Sahibi
TELESERVİCE hakkında bilinmesi gerekenler..
Merhaba arkadaşlar

Cep telefonu hayatımızın vazgeçilemez birer parçası oldular.Artık herkesin kullandığı bir cihaz doğal olarak birçok alanda iş sahası oluşturdu.TELESERVİCE'de cep telefonlarının garanti altına alındığı bir firma.Yani cihazınız eğer TELESERVİCE tarafından garanti altına alındı ise bozulduğunda telefonunuz tamir olmaya bu firmaya gider.En son çıkan yasaya göre cep telefonunuz garanti firmasında kayıta alındıktan 20 iş günü sonra elinize gelmezse size sıfır (0) telefon yada faturada yazan ücreti ödemek zorundalar.Buraya kadar anlattıklarım hiç bilgisi olamayan bir vatandaş için aklındaki soruların bir kısmını kaldırmıştır umarım.

Bundan 5 ay önce 20 günlük cihazımın anlayamadığım bir nedenden ekranı karardı.Telefoncuya götürdüm ve bana ''Cihazın yeni olduğu için seninle daha çabuk ilgilenirler 1 hafta en fazla 15 gün sürer'' dedi.Bende iyi düşüncelerimle birlikte cihazımı bıraktım ve çıktım telefoncudan.Telefonumu verdikten 4 gün sonra TELESERVİCE'nin ''Cihazımın durumu'' butonunda 15 haneli IMEI numarasını girdiğimde kayıt altına alındığını gördüm.Üniversite öğrencisi olduğum için cep telefona acil ihtiyacım vardı.Ben cihazımın daha erken gelmesi için sürekli PTT'den gidip aradım.Parçanın yurt dışından geleceğini ve parça beklediklerini söylediler sürekli.

Aradan zaman geçti ve cihazım serviste 20'inci iş gününü doldurdu.21'inci gün ben Tüketici Haklarında nefesimi aldım.Gerekli belgeleri doldurdum.Tam 2.5 ay süren dava sonunda sonuçlandı.İşin garibi ben 3 aya yakındır sürekli telefonla aradığın sekreter bana ''Cihazınız parça bekliyor'' demişti,elime tüketici haklarının gönderdiği belge ulaşmadan 1 gün önce cihazın tamir edilmiş halini gönderdiler ve '' Telefonunuz tamir edildi.Cihazınızı alabilirsiniz'' diye arayıp söylediler.Allah'tan gidip almadım.Ertesi gün tüketici haklarının bana gönderdiği belge geldi.Ben dilekçemin sonunda paramı istiyorum ibaresi kullanmadığım için bana (sıfır) cihaz hakkı verdiler.Kabul etmek zorunda kaldım.Çünkü 2.5 ay daha beklemek istemedim.

Bana Tüketici Haklarının gönderdiği belgede 15 gün taraflara karara itiraz hakkı verildi.15 gün bekledim ve 15 gün de sonunda bitti.Ne arayan var ne soran var.15 karara itiraz süresinin bitmesinin üzerine 1 ay geçti.5 gün önce sabah cep telefonu aldığımız yer bizi arayarak dükkana gelmelerini söyledi.Kalktık gittik.Bizi yine oyalayan sözlerden sonra icraya gideceğimizi söyleyince Teleservice Müşteri Temsilcisini aradı.Bende konuştum yetkili ile.Bize gönderdikleri belgeyi imzalamamız sonucunda 3 gün içerisinde telefonumuzu göndereceklerini söylediler.Belgede o kadar küstahça şeyler yazıyordu ki o anki duygularımı anlatamam.Aklımda sadece ''Teleservice'den ... marka ürünü teslim aldım ve tüm haklarımdan vazgeçiyorum'' ibaresi kaldı.Telefondaki yetkiliye ben tazminat davası açacağım size dediğimde bana ''Sen aç ben buradan bir şekilde hallederim'' dedi.

Hemen icra müdürlüğüne gidip gerekli belgeleri doldurdum.Bana perşembe günü icra memurları ilgilenecek dediler.Bugün perşembe ve beni bilgilendirmediler sadece 1 kaç gün beklemem gerektiğini söylediler.Eğer şimdi icra memurları da halledemezse avukat tutup tazminat davası açacağım.Bilmiyorum acaba tazminat davası açma hakkım var mı ? Sonuçta 5 aydır telefonum verilmedi ve telefonum yok.Bu süreç içerisinde ki maduriyetim göz önüne alınırsa bana sadece telefon vermemesi lazım mahmekenin.

Ben düşünmeden araştırmadan telefon aldım başıma bunlar geldi.Yeni telefon alacak arkadaşlar bu konuyu 1 kez okuyup neyin ne olduğunu bilip öyle alışveriş etsinler diye uğraşıyorum.Firmadaki müşteri memnuniyetinin bir göstergesi;

Bugün tam olarak telefonumu TELESERVİCE'ye vereli 129 gün oldu.İcra Memurlarına tam 30 TL verdim ama 2 hafta mühlet istediler.Alacaklarını da zannetmiyorum ama tek güveneceğim orası kaldı.Yoksa mahkeme kapılarında 1 seneye yakın çürüyeceğim.

Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim..

Bilgilendirme amaçlı açılmış Facebook sayfası için

avcitalip

avcitalip

Üye
bunlar neki...

Ben 5800'ımı İçindeki Tozları Temizlemek İçin Açmıştım,Yanlışlıkla Orada Dokunmatik Filimi Varmış Onu Kopardım Ve Hani Garantiden Zaten Çıktı Ben Gidip Bir Şansımı Deniyim Dedim Ve Bekledim Yaklaşık 14 Gün Sonra Servisten Cihazımı Aldım

Mesajda ;

Cihazda Sıvı Teması Tespit Edilmiştir,Anakart Değişimiyle Mümkündür Diye Bir İbare Gördüm Aslında Cihaz Takır Takır Çalışıyordu Ve Ben Dokunmatik Filiminin Zedelendiğini Biliyordum Gittim Telefon Tamircisinde 60 TL ye Dokunmatik Filimini Değiştirttim Ve Cihaz Halan Daha Canavar Gibi Çalışıyor...

Yorum Sizin...

• Beğen
Tepkiler: krmlfc
OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
kardeşim bende telefonu yere düşürdüm :D ekran gitti teleserviceye yollayayım dedim yolladım 1hafta sonrada bana geri göndermişler sadece ekranı kırık olan telefona telefonunuzda eksik parça tespit edilmiştir onarımı anakart değişimiyle mümkündür demişler D: :D :D :D bugun telefoncuya verdim teli açtı baktı ekranı taktı telefon canavar gibi çalışıyor :D herhalde o eksik parça tespit edilmiştir dediklerinde kafaları iyi değilmiş sanırım herhalde tiner çekiyorlar lavobotuarda :D :D : D:D :D

maxirabit

maxirabit

Üye
Aslın da genel de,gönderdiğiniz yere,çalışanlara ve patronu'na göre bile değişiyor. Kendi başıma gelmişti ben de telpayla 7 ay uğraştım. Mahkeme,icraa derken bir daha samsung'a yaklaşmaz oldum. Sonra bir de kvk'yı deneyim dedim nokia aldım. Dokunmatik bozuldu korka korka gönderdim. Telpadan dolayı gönderdiğimden haftalar sonra gelir dedim. Kargoya verdim,ertesi günü dokunmatik sıfırlanmış geldi. Şaşırdım erkenden yapmalarına. Şansıma olmuştur dedim başka nokia aldım kvk'lı. Batarya'yı tuş bölümünü hatta kasayı değiştirilcek dedim. Batarya'nın eskisi alınıp,yenisi geldi. Tuşlar yenisiyle değiştirilmişti ve kasada yenisiliyle değişmişti 3 günde geldi. Telpayla öyle uğraşınca samsung'a lanet olsun dedim. Tüm Türkiye genelin de sadece istanbul da merkezi var. Hangi şehirden olursa olsun illa oraya gidiyor. İlk sinir olduğum yeri buydu zaten. Bayiliğiniz yok mu diyorum yok istanbul telpaya gönderin diyor. Kargo ertesi güne gidiyor hafta başına kayıt altına alıyor. Arıyorsun,40 dakika hatta bekletiyorlar. İşin özeti senin başına gele'nin bir benzeri de benim başıma geldi geçmiş olsum. Bir müşteri kayıp etmeyle birşey olmaz diye düşünürler ama bir gün düşerlerse sonra kimse böyle işini yapmayan firmalardan birşey alınmazsa ozaman akılları başına gelir. Ayrıca foyalarını ortaya çıkarıcaksan bence korkun olmasın sonuna kadar hakkını ara,çünkü biz tüketici olarak umursamazsak aman ne olcak,napalın dersek bunlar küpünü doldurmaya devam edicek.

__xXx__

__xXx__

Üye
Kardeş sende çok şanssız missin ben teknosadan c6-01 almıştım anneme verdim nasıl yaptıysa sim kartın alt kısmında kalan sarı renkli kısımda kopma olmuş teleservice garantili idi telefon. Kullanıcı hatası olmasına rağmen adamlar ücret talep etmeden telefonu tamir edeceklerini söylediler ama 20 iş günü içinde tamir edemedikleri için teknosadan telefon geldi faturanizi çağırdık cihazın kalan aksesuarlarıni getirin fatura tutarını iade edelim dediler ve tutar olan 599 tlyi geri aldık anlayacağınız bu biraz şans meselesi

onur027

onur027

Üye
Kardeş sende çok şanssız missin ben teknosadan c6-01 almıştım anneme verdim nasıl yaptıysa sim kartın alt kısmında kalan sarı renkli kısımda kopma olmuş teleservice garantili idi telefon. Kullanıcı hatası olmasına rağmen adamlar ücret talep etmeden telefonu tamir edeceklerini söylediler ama 20 iş günü içinde tamir edemedikleri için teknosadan telefon geldi faturanizi çağırdık cihazın kalan aksesuarlarıni getirin fatura tutarını iade edelim dediler ve tutar olan 599 tlyi geri aldık anlayacağınız bu biraz şans meselesi

katılıyorum.şans meselesi.bende bundan 4 yıl önce teleservis ve nokia ile zıtlaşıp.3 ay içinde fatura paramı geri almışyım.tüketici haklarına gidicem diye tehtid edince tutuşup paramı geri yollamışlardı

61semih

61semih

Üye
geçmiş olsun ınişallah hakkın olan tazmınatı alırsın fakat iş okadar uzamadan telefonun parasını alırsın
gelısmelerden bızıde haberdar et

Üst Alt