Telefonunuz orjinal mi değil mi?

Sponsorlu Bağlantılar

"The Patriot"

"The Patriot"

Üye

Cep telefonunuzun orjinalliğini öğrenmek artık çok daha kolaylaştı. Hatta bununla kalmayıp kesin olarak hangi ülkede imal edildiğini bile öğrenebiliyorsunuz.Tek yapmanız gereken ise *#06# tuşlayıp çıkan IMEI numaranızı öğrenmek.
Çıkan numaraları aşağıdaki gibi ayrırarak kaliteli mi orjinal mi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
IMEI KODU:
Örneğin seri numaramız: 346389/10/975941/6 Buna göre karşılaştırma yapın...
XXXXXX / YY / ZZZZZZ / A
XXXXXX = önemli değil
YY = ülke kodu
ZZZZZZ = seri numarası
A = önemli değil
10 = Finlandiya
20 = Almanya
30 = Kore
40 = Çin
50 = Brezilya Amerika Finlandiya
60 = çinmeksika
70 = Finlandiya
80 = Macaristan - Azerbaycan

Ülke kodunuz:
02 veya 20 ise kötü kalite demek
08 veya 80 ise Almanya üretimi Normal kalite
01 veya 10 ise Finlandiya malı Kaliteli üretim
13 ise Macaristan Azerbaycan üretimi kalitesiz ve tehlikeli üretim olarak geçiyor.

HT

mami24

mami24

Üye
saol

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Konu açılmıştı emeğin için teşekkürler ama böyle birşey yok şahsen inanmıyorum

• Beğen
Tepkiler: hustek
ELECTRONİC

ELECTRONİC

Üye
Yha adamı zorla gunaha sokacaksınız ulan 30 kere acıldı aynı konu bi daha niye acıyorsunuz alakası yok dıyorum alakası yoooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkk **** delirtmeyın benı milletın kafasını durmadan karsıtırıyorsunuz seri numarası ile kalıtenın hiç bir alakası yok yok yok istersem ban yiyim ne olursa olsun artık aynı konu bi daha bi daha nereye kadar yha yeter artık adam telefon alıcak bunların yuzunden var gecıyor kalıtesızmıs die bana bi tane türkiyede maceristan malı olmayan n79 bulsana geri zekalı her telefonun uretıldıgı stratejik bir bolge vardır ulkeye gore degısır lojistikle alakalı bir sey yani anlıyormusun kalıte degısmez hepsinin mazlemesi aynı kalıte ve aynı standartlarda uretılırler okeeeeeee miiiiiii bi daha acılırsa olacakalrdan ben sorumlu degılım

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Yha adamı zorla gunaha sokacaksınız ulan 30 kere acıldı aynı konu bi daha niye acıyorsunuz alakası yok dıyorum alakası yoooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkk **** delirtmeyın benı milletın kafasını durmadan karsıtırıyorsunuz seri numarası ile kalıtenın hiç bir alakası yok yok yok istersem ban yiyim ne olursa olsun artık aynı konu bi daha bi daha nereye kadar yha yeter artık adam telefon alıcak bunların yuzunden var gecıyor kalıtesızmıs die bana bi tane türkiyede maceristan malı olmayan n79 bulsana geri zekalı her telefonun uretıldıgı stratejik bir bolge vardır ulkeye gore degısır lojistikle alakalı bir sey yani anlıyormusun kalıte degısmez hepsinin mazlemesi aynı kalıte ve aynı standartlarda uretılırler okeeeeeee miiiiiii bi daha acılırsa olacakalrdan ben sorumlu degılım

sakin ol dostum ya..

kaan0

kaan0

Üye
ya bunlar yalan finlandiya üretimli telefonarda YY 10 oluyo muş ben ne kadar telefona baktıysam hep o kısım 10 (motorola ,S.E ,Nokia,...........)

pavilion

pavilion

Üye
arkasını açın, bataryayı çıkartın orada ne malı olduğu yazıyor, gerisi beni ırgalamaz. bende made in finland yazıyor, makina canavar gibi şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı ama bu zımbırtıya göre 02 çıkıyor yani kötü kalite... çok üzüldüm hemen satıp yenisini almalıyım... heheheheeee saçmalık bunlar gençlik...

Topal Sinek

Topal Sinek

Üye

abi iiki elinden bi kaza falan cıkmamıs ya :)Ya bncede bunlar cok sacma seyler ya bnm telefon dedıgıne gore fınladıya gosterıyor ancak arkasında macaristan gösteriyor hangisine inan ıyım ya bıras mantıklı oluon allah askına

ayaz759

ayaz759

Üye
ya kardeşim bırakın kalıte merakını insanlar telf
satın alcak adamların
kafaları karısıyo sonra almaktan çekınıyolar ne var ya sızene elalemın kalıtesınden ya bır tel macarıstan dıye bılmen alman dıye kalıtesız olurmu tamam belkı farklı ülkelerde üretılıyo olabılerler ama bu onların kalıtesız olduğu anlamına gelmezkı adam bılmem 02 20 kötü kalıtesız tel abı sen bunları hangı testlerden geçırdinde kalıtesız dıye hemen damga vuruyonuz lütfen abı

Felix F.

Felix F.

Üye
bende 03 çıktı o ne ?

akin_tr

akin_tr

Üye
benim nokialarım hep macaristan üretimi bir sorun teşkil eder mi????

erollcelik

erollcelik

Üye
bende 04 çıktı

--------------- Ekleme ---------------

hikaye bunlar

ihsN92

Üye
benimki 04 ?

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Oldukça faydalı bir konu. Birçok kişi telefonum orjinal mi değil mi nasıl anlarım diye soruyor. Konu üste çıksın :cool

vagrant_1

Üye
bende 04 çıktı ?

era-ser

Üye
arkdaşlar yardıma ihtiyacım var. mc603tu model nolu 4.3.3 sürüm jailbreakli iphone 4 üm var. cihazı itunes bağlayarak ios 5 yüklesem bana bir problem çıkarır mı? yani unlock sorunu gibi bi sorunla karşılaşırmıyım? telefonun unlock sorunu olmadığını sölemişti aldığım kişi ama ios 5 te nolur bilmiyorum.bilgilendirirseniz sevinirm.şimdiden teşekkürler..

EFG_07

EFG_07

Üye
bunula ilgili kaç kere konu açıldı ve böyle birşey yok hikaye bunlar ayrıca ülkeden ülkeye fark yok öyle birşeyin olması çok saçma sonuçta aynı malzeme aynı kalıp kullanılarak üretiliyor

Üst Alt