Uygulama Telefonun Root Lu Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun Root Lu Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim ?
telefonu ikinci el aldım. root lu olduğunu nasıl öğrenebilirim acaba ?

tel: htc my touch 4G Slide

tarık_07

Üye
Uygulama menüsünde superuser diye bir uygulama görürsen telefon rotludur.

canko13

canko13

Üye
Ozaman root lu..

Joker

Joker

Emekli Yönetici
SuperSu varsa rootludur.Mağaza da root checker diye bir program var ondan da öğrenebilirsin.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
ama telefonun boot ekranın da s-off yazıyor ?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
en kısa yoldan root ile çalışan bi uygulama kur dene mesela titanium backup kur aç root yetki isteği falan isterse rootludur

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
en kısa yoldan root ile çalışan bi uygulama kur dene mesela titanium backup kur aç root yetki isteği falan isterse rootludur
indirdim kurdum. açıldı. ama ne işe yaradığını bir türlü çözemedim ?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
indirdim kurdum. açıldı. ama ne işe yaradığını bir türlü çözemedim ?
Yedekleme programı herşeyi yedekleyebilir format sonrası falan tekrar kurabilirsin bir tık ile. Programı ilk açtığında root erişimi istediyse telefonun rootludur. Cevap alındı galiba =)

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Yedekleme programı herşeyi yedekleyebilir format sonrası falan tekrar kurabilirsin bir tık ile. Programı ilk açtığında root erişimi istediyse telefonun rootludur. Cevap alındı galiba =)
program açılırken superSu program i izin istemişti. peki root ile ne yapabilirim tam olarak ROM nasıl kuracağım ?

serdar_gs

serdar_gs

Üye
program açılırken superSu program i izin istemişti. peki root ile ne yapabilirim tam olarak ROM nasıl kuracağım ?
Şimdi rom kurma ayrı root ayrı. Rom kurmak için root olması gerekmiyor. Stock rom için odin ile kuracaksın. Custom romlar içinde romların büyük çoğunluğu rootlu kuruluyo zaten. Root ile herşeye erişimin olur işte nasıl anlatayım =)

tarık_07

Üye
Root ile yanında titanium backup kullanırsın, gereksiz uygulamaları silersin, stock roma yükleyemediğin uggulamarı root sayesinde yüklersin. Kısacası telefonun performansı için yapacağın ayar, ayarlaman için gereken proğramları kullanabilmen için bi star düğmesi diyebiliriz.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
fazla anlamadıysamma yine anladım birşeyler...:s peki ROM nasıl kurabilirim şimdi ben ? ne yapmam gerek ?

tarık_07

Üye
İlk başta karışık gelebilir normaldir, ilk kez bu işe adım attığımda banada öyle gelmişti.

Bu linkten, rom nasıl yüklenir ne yapmak gerekir bi oku araştır. Ondan sonra yükleme kararı al. Zaten okuyup araştırınca kendi kendine yaparsın, yapamazsan yada takılır sorun olursa ben ve forum sakinleri sana yardım ederiz.

ka_za

ka_za

Üye
Şimdi rom kurma ayrı root ayrı. Rom kurmak için root olması gerekmiyor. Stock rom için odin ile kuracaksın. Custom romlar içinde romların büyük çoğunluğu rootlu kuruluyo zaten. Root ile herşeye erişimin olur işte nasıl anlatayım =)
Önce root sonra rom degil mi stocka root atmadan direk rom kurmak mümkün mü?

tarık_07

Üye
Stock romdaysan eğer, zaten rootlu şuan telefonun. Clockworkmod yükleyip, rom dosyalarını flaslayabilirsin.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Önce root sonra rom degil mi stocka root atmadan direk rom kurmak mümkün mü?
Custom romlar için root etmek gerekmiyo genellikle rootlu oluyolar demek istemiştim ama anlatım yanlışlığı yapmışım :=) Evet custom romu kurmak için cwm gerekiyo cwm kurmak için root gerekiyomu hiç denemedim cwm kurarkende odin ile kuruyorum o yüzden root etmeden hiç denemedim genellikle hep rootlu kullandığım için ondan sonra cwm kuruyorum. Birde mesela şuan hali hazırda rootlu bir sistem kullanırken başka bir rom kuracağımda format attığımda root romla birlikte siliniyo ama cwm menü kalıyor onunla tekrar romu kuruyorum.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Custom romlar için root etmek gerekmiyo genellikle rootlu oluyolar demek istemiştim ama anlatım yanlışlığı yapmışım :=) Evet custom romu kurmak için cwm gerekiyo cwm kurmak için root gerekiyomu hiç denemedim cwm kurarkende odin ile kuruyorum o yüzden root etmeden hiç denemedim genellikle hep rootlu kullandığım için ondan sonra cwm kuruyorum. Birde mesela şuan hali hazırda rootlu bir sistem kullanırken başka bir rom kuracağımda format attığımda root romla birlikte siliniyo ama cwm menü kalıyor onunla tekrar romu kuruyorum.
şimdi kardeşim benim telefondan türkiye de fazla bulunmuyor onun için türkçe kaynak çok az bulabiliyorum. google de falan arattığim da hep ıngilizce siteler çıkıyor karşıma. benim telefon şu anda root lu ama nasıl cwm veya ROM kurabilirim. telefon şu anda 2.3.4 versiyonunda. 4,2 ye çıkarmak istiyorum. ROM buldum ama tele nasıl atacağım i bir türlü çözemedim.

serdar_gs

serdar_gs

Üye
şimdi kardeşim benim telefondan türkiye de fazla bulunmuyor onun için türkçe kaynak çok az bulabiliyorum. google de falan arattığim da hep ıngilizce siteler çıkıyor karşıma. benim telefon şu anda root lu ama nasıl cwm veya ROM kurabilirim. telefon şu anda 2.3.4 versiyonunda. 4,2 ye çıkarmak istiyorum. ROM buldum ama tele nasıl atacağım i bir türlü çözemedim.
Çok fazla şey bilmiyosun o yüzden acele etme derim iyice araştır öğren sonra yap.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Çok fazla şey bilmiyosun o yüzden acele etme derim iyice araştır öğren sonra yap.
bende bunu diyorum. nerede araştıracağım tüm kaynaklar ıngilizce. türkçe ye çevirdiğimde ise anlamsız cümleler çıkıyor.

Üst Alt