Tavsiye Telefonun İçini Nasıl Temizleyeceğim?

Sponsorlu Bağlantılar

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun İçini Nasıl Temizleyeceğim?
Merhaba arkadaşlar Samsung GT-S5610K telefonunun içini açtın temizlemek istiyorum ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim ne ile temizlemeliyim? Önceden telefon suya düştü o yüzden bir temizlemek istiyorum telefonun garantisi yok.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Batarya,kapak,tuş vs ayirabildiginiz kadar parcalarina ayirmaniz lazim ne kadar bir butun olursa nem yuzunden paslanmayada o kadar daha fazla yaklasir,pirinç yada cok dusuk seviyeler de urununuz kurumamissa vakum yapan birseylerle urunun ustunde ki fazla kalan,suyu yada nemi temizlemeniz lazim,bunlardan once basta,bataryasini bir sure takmayacaksiniz

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Merhaba arkadaşlar Samsung GT-S5610K telefonunun içini açtın temizlemek istiyorum ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim ne ile temizlemeliyim? Önceden telefon suya düştü o yüzden bir temizlemek istiyorum telefonun garantisi yok.
Sana tavsiyem internette video olarak sökülüş videosu varsa izle en azından eklem yerlerini falan görürsün diğer türlü zorlarsan yanlışlıkla kırdığın parçalar olabilir kasada.

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Batarya,kapak,tuş vs ayirabildiginiz kadar parcalarina ayirmaniz lazim ne kadar bir butun olursa nem yuzunden paslanmayada o kadar daha fazla yaklasir,pirinç yada cok dusuk seviyeler de urununuz kurumamissa vakum yapan birseylerle urunun ustunde ki fazla kalan,suyu yada nemi temizlemeniz lazim,bunlardan once basta,bataryasini bir sure takmayacaksiniz
Zaten ben pirince felan koydum aradan bir ay kadar geçti ama şu an telefonun içi herhâlde oksitlendi öncesinde telefon tamircisine verdik kendisi oldu dedi ama hiçbir şey yapmamış bu seferde telefonda yavaşlamalar takılmalar pilinin çok çabuk bitmesi gibi sorunlarla karşılaştım. Bir yeni batarya deniyeceğim birde içinde çok toz var ve su olarak deterjanlı duya düştüğü için içini temizlemem gerekiyor. Bunun için bir sıvı var mı veya neyle temizleyeyim?

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Deterjanli su olmasi is'i biraz degistirir,aslinda o modellerin anakartlari pekte pahali olmaz yada hic olmadi o telefonun hurdasini alip,ekrani bozuk catlak olsun,bataryasi sorunlu olsun ama icteki parcalari saglamsa sizdeki telefonunda dis malzemeleri saglamsa,birlestirip tek bir telefon yapabilirsiniz

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Deterjanli su olmasi is'i biraz degistirir,aslinda o modellerin anakartlari pekte pahali olmaz yada hic olmadi o telefonun hurdasini alip,ekrani bozuk catlak olsun,bataryasi sorunlu olsun ama icteki parcalari saglamsa sizdeki telefonunda dis malzemeleri saglamsa,birlestirip tek bir telefon yapabilirsiniz
Ya öyle bir zahmete girmek istemiyorum deterjanlı suya düştükten sonra ben normal suyla tekrar yıkamıştım ama fayda etmiyor herhalde. Ben onu bir temizleyeyim kendine gelecek mi göreceğiz. Şu aralar telefonlar pahalı o yüzden yenisini alamaz annem.