Telefonun 3G ile bağlanıp bağlanmadığını nasıl öğrenebilirim???

Sponsorlu Bağlantılar

zekican09

zekican09

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun 3G ile bağlanıp bağlanmadığını nasıl öğrenebilirim???
Merhaba arkadaşlar ,

Nokia E63 telefonum var .

Çift modda UMTS yani 3G ve GSM seceneği var.

Sadece UMTS yi seçtiğimde şebeke evin içindede dışarda da hiç çekmiyo.

Operatör ü arayıp hattımı 3G ile dolaşıma açtırdım. Yani servis sağlayımcımda da 3G ile bağlantım açık.

3G ile nasıl bağlanabilirim? 3G bağlantımın çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim .

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Slimboy_81

Üye
Arkadaşım telefonun eğer 3g ile çekim yapıyorsa ekranda bulunan şebeke işaretinin yanında 3g yazar. Ordan anlayabilirsin.

zekican09

zekican09

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım dediğin şeyi biliyorum . Sorun da o zaten şebekeden umts yi seçince , 3g nin olduğu yerde bile şebeke çekmiyo hiç.
3g bölgesi içinde olduğumada kesin eminim.
Çift mod yapıp internete bağlanıp bağlantı hızımdan 3g ile bağlanıp bağlanmadığımın yorumunu yapabilirmiyim acaba?

denizyildizi345

denizyildizi345

Üye
3G yazısı varken telefonun çekmiyorsa 3G sinyali almıyorsun demektir.Bulunduğun bölgede 3G olduğuna emin ol.Eğer yine yoksa operatörüne danış bence.Bu arada hangi operatörü kullanıyorsun?

arizalidoktor

arizalidoktor

Üye
bende de e5 var 3g ile baglanirken baglanti isaretinin ustunde yg yaziyo. Eger 3g yoksa E harfi oluyor. Bilmem yardimci olabildim mi ?

Silinen Üye 325954

Silinen Üye 325954

Kapalı Hesap
3g abonesiysen ekranın sol tarafında 3g yazıyorsa demek 3g şebekesi vardır. yalnız e63 te çift kamera yok sadece seni arayanı görebilirsin karşı taraf seni 2.kameran olmadığı için göremez.....

Üst Alt