TELEFONU WİFİ ANTEN OLARAK KULLAN, İNTERNETİ DAHA UZAGA TASI [PROJE]

Sponsorlu Bağlantılar

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
TELEFONU WİFİ ANTEN OLARAK KULLAN, İNTERNETİ DAHA UZAGA TASI [PROJE]
Evet gençler, size yeni projemi tanıtmak istiyorum,
:close_tema: daha önce bunu yapan veya konu açan varmı bilmiyorum ama bunu bilmeyenler için paylaşmak istedim...
....
komşunuzun wifisini kullanmak istiyosunuz ama şebeke sorununuz mu var..? wifi çekmiyor mu... bunun için pahalı wifi anten veya modem güç arttırıcı vs. gibi ürünler almanıza gerek yok.. 1adet android telefon olması yeterli....
...
wifi ile bizim evin arasına ev yapılanca şebeke çekmemeye başladı, bende bu yöntemi buldum.. :bilmm
...
wifi dalgası gücü artık avuçlarınızın arasında....
...
önce anten olarak kullanacagımız android cihazı , internete gireceginiz cihazla Bluetooth ile eşleştirip İNTERNET ERİŞİMİ İÇİN KULLAN seçenegini belirleyin.... :nono:
...
daha sonra android (anten) telefonun wifisini açın ve komsunun wifisine baglanacak bir noktaya koyun, yüksek bir yer olabilir..
...
(Bluetooth baglantısı kopmamasına dikkat edin mesafe limit 15 metre olabilir)
...
baglantılar hazırsa, android antenden wifi ile aldığınız interneti Bluetooth ile internet kullanacaginiz cihaza aktarabilirsiniz, (ben tablet kullanıyorum galaksy not 10.1) ve bu interneti diger arkadaslar ile paylaşmak için, Bluetooth ile interneti aldiginiz cihazın (yani benim tabletin) wifi hotspotunu açıp modem gibi yapıp o interneti size wifi ile baglanan kişiler ile paylaşabilirsiniz..... :icelim:
...
ben buldum :halay3:
..

..

son olarak şunuda eklemek istiyorum... bazı tellerde Bluetooth ile internet alma özelliği yoktur bunun için
(BLUE VPN) android programı indirip android telefona yükleyip internet alabilirsiniz....
(denemedim ama bu programın sadece android değil diğer işletim sistemli telefonlardan bile internet aldığını duydum) bu demek oluyor ki anten olarak kullanacağımız telefon ANDROİD OLMASI ŞART DEĞİL :bilmm

FACEBOOK;

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, rear2011, Fx.sasser ve 7 diğerleri

Anil-D

Anil-D

Üye
Teşekkürler yurt icin yararli bisi

• Beğen
Tepkiler: DJ_KAFADAR
DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: eline sağlık kardeşim

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Kardeşim tam aradığım konu çok teşekkür ederim

çaminci

çaminci

Üye
mantıklıymış :)

• Beğen
Tepkiler: DJ_KAFADAR
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Yalnız resime koptum :D emeğine sağlık kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Projelerinin devamını diliyorum :D

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
bende öle bişi istiyordum ama bluetot değilde yine wifi olarak yaysa

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
bende öle bişi istiyordum ama bluetot değilde yine wifi olarak yaysa
malesef bu imkansız aynı anda hem wifi hem hotspot modem açılmıyor bir telefonda, bunun için 2 telefona ihtiyaç var... 1inci tel wifi ile alıp ikinci tele Bluetooth ile aktarır, ikinci tel ise Bluetooth ile alıp wifi hotspot modemi ile diğer cihazlara wifi olarak yayabilir... bilmem anlatabildim mi, yoksa yine proje resmi mı çizmem gerekiyor :-)

• Beğen
Tepkiler: Tr_SERGEN
Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
malesef bu imkansız aynı anda hem wifi hem hotspot modem açılmıyor bir telefonda, bunun için 2 telefona ihtiyaç var... 1inci tel wifi ile alıp ikinci tele Bluetooth ile aktarır, ikinci tel ise Bluetooth ile alıp wifi hotspot modemi ile diğer cihazlara wifi olarak yayabilir... bilmem anlatabildim mi, yoksa yine proje resmi mı çizmem gerekiyor :-)

anlamadım resim iyi olur :ehe

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
anlamadım resim iyi olur :ehe
şakacı insanlar :-Dson olarak şunuda eklemek istiyorum...
bazı tellerde Bluetooth ile internet alma
özelliği yoktur bunun için
(BLUE VPN) android programı indirip
android telefona yükleyip internet
alabilirsiniz....
(denemedim ama bu programın sadece
android değil diğer işletim sistemli
telefonlardan bile internet aldığını duydum)
bu demek oluyor ki anten olarak
kullanacağımız telefon ANDROİD OLMASI
ŞART DEĞİL....

• Beğen
Tepkiler: Tr_SERGEN
HakanLJ

HakanLJ

Üye
Baska bir forumda karsilasmistim hocam ama yararli bir konu tesekkurler emegine saglik bu arada resimler iyi olmus anlatim etkileyici :)

DJ_KAFADAR

DJ_KAFADAR

Üye
    Konu Sahibi
SHS

SHS

Üye
güzel fikir :tşk:

Üst Alt