Telefonu modem olarak kullanma hakkında bir soru

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
famemonster16

famemonster16

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu modem olarak kullanma hakkında bir soru
merhaba arkadaşlar ben nokia 5800 telefonumu nokia suite üzerinden modem olarak kullanıyorum. Her şey güzel fakat bir sorum var. Günde yaklaşık 1 saat falan telefonu pcye bağlayıp facbook, twitter gibi sitelerde takılıyorum yaniçok mb harcamıyorum günde 25mb civarı. Herneyse yani günde 1 saat telefonu pcye bağlayıp modem olarak kullanmakla telefonun bataryasına falan bir zarar gelir mi? Zatn telefonum 2 gün zor gidiyor, umarım bir sorun olmaz.

marist

marist

Üye
Benim Eskiden Nokia 6151 TeLefonum Vardı Bende Senin qibi yapıyordum Sonra Bataryam BozuLmuştu. DoLu qiBi qözükürken Birden Batarya Zayıf Diyordu. Nedenini BiLmiyorum ama HeraLde Usb iLe Pcye BaqLayınca TeLefonu Şarj oLuyor + Modem oLarak KuLLandıqıN için Paket Veri BaqLantısı yapıyor. Bir yandan Şarj oLunurken Bir yandan Şarjı Tüketiyor ..

juristokrat

juristokrat

Üye
çok etkilemez zaten 5800 usbden şarj olmadığı için hem dolması hem de boşalması gibi bir olay da sözkonusu değil.yani takıl kardeşim birşey olmaz.ama bataryanin bir ömrü var bunu kabullen ama :D

burakfbz

Üye
telefonun kullanma kılavuzundada yazdığı gibi 3g ve wifi kullanımı batarya ömrünü kısaltabilir.

famemonster16

famemonster16

Üye
    Konu Sahibi
telefonun kullanma kılavuzundada yazdığı gibi 3g ve wifi kullanımı batarya ömrünü kısaltabilir.

Batarya ömrü dediğin 3g kullanırken şarjının çok daha çabuk bitmesi değil mi?

---------- Eklendi @ 22:16:38 ---------- Yazıldı @ 22:15:37 ----------

çok etkilemez zaten 5800 usbden şarj olmadığı için hem dolması hem de boşalması gibi bir olay da sözkonusu değil.yani takıl kardeşim birşey olmaz.ama bataryanin bir ömrü var bunu kabullen ama :D

Umarım doğrudur kardeş ya :)

burakfbz

Üye
hayır batarya süresi demedim farkındaysan. Batarya ömrü. Yani pilin normal ömrü 5yılsa sürekli aktif wifi yada 3g kullanmak ikiside fark etmez zaten pilin kullanım ömrü 3yıla falan düşüyo. Kılavuzdada yazar zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt