Telefonda NFC ne işe yarar.

Sponsorlu Bağlantılar

hotboy_78

hotboy_78

Üye
    Konu Sahibi
Telefonda NFC ne işe yarar.
selamun aleyküm arkadaşlar yeni nesil telefonlarda NFC diye bir özellik var s3 one x vs. bu NFC özelliği ne işe yarar olmazsa olmazlar arasında girermi yeni telefon alırken buna çok da dikkat etmemiz lazım mı ?

incitemfm

incitemfm

Üye
benim icin hicbir ise

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
o kadar önemli değil ama daha hızlı ve kolay bi şekilde dosya alışverişi yapmaya yarar. Bi de buna özel kulaklık mevcut bunlardan telefonun arkasinı değdirince direk müzik oradan çalar.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
iki nfc li cihaz arasında çok pratik veri alışverişi ve erişim yöntemidir ayrıca destekleyen ülkelerde cihaza kredi kartı tanımladığınızda nfc ile cihazı kart gibi kullanabilirsiniz sadece dokundurarak ödemenizi yapabilirsiniz yakın zamanda çok büyük gelecek vaat eden bir teknoloji

• Beğen
Tepkiler: sublieutenant
CasuS_87

CasuS_87

Üye
İlerde birçok işe yarayabilir ama şu anda pek işe yaramıyor :)

avcitalip

avcitalip

Üye
şuanda hiçbir işe yaramıyor :( :ağlarım:

Nokiafanboy

Nokiafanboy

Üye
bende de var ama daha hayrini goremedim, bluetooth varken nfs ile biseyler gondermek sacma geliyor.

avcitalip

avcitalip

Üye
bende de var ama daha hayrini goremedim, bluetooth varken nfs ile biseyler gondermek sacma geliyor.

nfc li telefonlarla daha hızlı veri alışverişi yapabiliyorsun mesela s3 ten s3 e 1GB dosyayı 3 dakikada gönderebiliyor :oke:

MasteLaa

MasteLaa

Üye
NFC çok iyi bir teknoloji de bu kredi kartı işlemlerini Türkiye'de gerçekleştiremiyoruz.

O-Xan

O-Xan

Üye
3G Çıktığın'da teknoloji dünyasında yeni bir devir ortaya çıktı diyorlardı. Türkiye'nin %70'i 3G'yi görüntülü konuşma olarak biliyor ve kullanım %5 :)

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Nfc geleceğin teknolojisi şuan için pek birşey ifade etmeyebilir ama 2–3 sene sonra hayatımızda önemli bir yeri olacak şuan bt kullanılıyor bu bt'den daha seri ve daha teknolojik şuan sınırlı telefonlarda olduğu için pek revaçta değil nfc sayesinde artık akpil bile taşımayacaksınız bu ülkemize gelmedi ama böyle birşey var :)