Telefona hard format atmak

Sponsorlu Bağlantılar

uTku^

Üye
    Konu Sahibi
Telefona hard format atmak
arkadaşlar telefonumun java sistemindeki bi hatadan dolayı hard format atmak istiyorum ancak forumda bu konu hakkında bir yazı bulamadım sorayım dedim.tele hard format atınca kendini formatlayıp otomatikman gene kendimi kuruyor yoksa bilgisayardan benim işletim sistemi yüklememmi lazım.bütün olay 3tuşa aynı anda basıp telin bi daha açılmasından ibaretmi yoksa? telim sistem serviste yeniden yüklendikten sonra jar uzantılı dosyaları açmamaya başladıda..

• Beğen
Tepkiler: mtteam

xkadir61

xkadir61

Üye
bilgisayarında WinRAR kurulumu? ve jar dosyalarını rar'lı klasörden çıkarttığına eminmisin?
hart formata gelince bence önce soft format atmayı dene(*#7370#)
hart format atsan bile sistem kendini kurar.

CanceR

CanceR

Üye
arkdaşım ben kaç tane yelefona format attım hiç bi sorun çıkmadı
dikkat edilmesi gereken bi kça nokta var
1.Şarjının %75 dolu olması lazım
2.Format atmadan önce hafıza kartını çıkar
3.Telefonu kapa ve yıldız, arama tuşu, 3 e birlikte basarak telefonu aç elini bu üç tuştan çekme
ekrandan formating yazısı çıkacak ve yavaş yavaş dolmaya başlıyacak o dolsun hiç bişi elleme telefonu kapama bataryasını çıkarma o dolunca telefon kendini açıyo ve rehber ve msjlar dahil telefonundaki herşey siliniyo telefon ilk aldığın gibi harika ;)

hard formatı sürekli atmanı taviye etmem telefonun beyni gidebilir üzerine yüklenip format çekilen bi hard disk gibi düşün ;)

uTku^

Üye
    Konu Sahibi
walla bu 3tuşa basılı tuttum formatting flan yazmadı ama baktım bembeyaz ekran flan çıktı bekletti öyle sora açılınca baktım bana ayar yaptırdı format atmış kendine şuan sorun yok telde. jar larıda yüklüyor java muhabbetide oldu

CanceR

CanceR

Üye
sen yanlışlıkla sorf format atmış olmayasın çünkü hard formatta formating yaısı çıkması lazım yani s60 larda çıkması gerek :)

uTku^

Üye
    Konu Sahibi
walla * 3 yes yaptım ekrana baktık baktık bişey çıkmadı daha sora olmucak bu dedik açtım teli acaip bekletti ekran bembeyaz oldu bekledim bende tel kendini gene kapattı.sora dedim heralde gene sistem göçtü.tekrar açtım normal açıldı bu sefer bana hangi şehirdesiniz flan sorular yöneltti heh dedim formatlanmış tel eve gittiğimde jar dosyası attım o da yüklendi no problem yani:)

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
arkadaşlar telefonumun java sistemindeki bi hatadan dolayı hard format atmak istiyorum ancak forumda bu konu hakkında bir yazı bulamadım sorayım dedim.tele hard format atınca kendini formatlayıp otomatikman gene kendimi kuruyor yoksa bilgisayardan benim işletim sistemi yüklememmi lazım.bütün olay 3tuşa aynı anda basıp telin bi daha açılmasından ibaretmi yoksa? telim sistem serviste yeniden yüklendikten sonra jar uzantılı dosyaları açmamaya başladıda..

Telefonunda Telefon hafızası, kart hafızası haricinde Flaş denilen yazılamaz okunabilir bellek vardır

Telefonunun asıl sistem bilgileri burada yatar (Z:Dizini)
Format komutunu verdiğinde telefon hafızası boşaltılır ve buradan alınan bilgilerle telefonun orjinal ilk aldığın günkü ayarlara dönndürülür
Yani Hard yada Soft farketmez Format attığında başka hiçbir aygıta gereksinim duymadan telefonunu yeniden yapılandırabilirsin

uTku^

Üye
    Konu Sahibi
bilgi için teşekkür ederim

toprakumit

toprakumit

Üye
canım tel kapalı olsun ve *>3>yes>açma/kapama düğmesine basılı tut ve tel açılacak biraz bekle nokia yazısı gittikten sonra hard format atmış olursun!!! Hard format teli hızlandırır. Devamlı atmanın bi sorunu olmaz... ;)

• Beğen
Tepkiler: bahadırerkam

uTku^

Üye
    Konu Sahibi
hard formattan sora tel jar ları açar oldu bu sefer veri kablosuyla bağlantılarda sorn çıkarıor kafasına göre koparıo bağlantıyı flan.kablo sabit zaten bi temassızlık flanda olmaz sabit duruor tel ilk takınca bağlantı seçtirior daha sonra veri atmak istediğimde koparıor bağlantıyı

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
arama yapın lütfen
http://www.maxicep.com/symbian-destek/symbian-telefonlarina-format-atmak-36819.html

tahcan

Üye
ARKADAŞLAR GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE BU FORUM SİTESİNE İLK DEFA BAKTIM ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAZMIŞSINIZ HEPİNİZE SAĞLIKLI VE HUZURLU GÜNLER DİLERİM. K.beyli mati*******************************************16********************************************************

OMG LOL!

OMG LOL!

Üye
walla * 3 yes yaptım ekrana baktık baktık bişey çıkmadı daha sora olmucak bu dedik açtım teli acaip bekletti ekran bembeyaz oldu bekledim bende tel kendini gene kapattı.sora dedim heralde gene sistem göçtü.tekrar açtım normal açıldı bu sefer bana hangi şehirdesiniz flan sorular yöneltti heh dedim formatlanmış tel eve gittiğimde jar dosyası attım o da yüklendi no problem yani:)

6630 var bende 2 kere hard format attım ikisindede beyaz ekran cıktı.açtım telefonu actım tarih,saat fln sordu. girdim tema 0 lanmış. Karti taktım sonra klasörler daalmış ama oyunlar fln kartta tabi onlar gitmedi :D:oke:

1155332288

Üye
adam gibi yazın lan

byilmazZ

byilmazZ

Üye
bilgi için tesekkürler :oke:

muhya62

Üye
Nokia n73 telefona flaş nasıl atılır? teşekkürler

Necron43

Necron43

Üye
Soft Format icin *#7370#
Telefon Codu NOKIA 12345

Hard Format *#7780#
Telefon Codu NOKIA 12345

Bunlar Nokia icin

esmer3547

esmer3547

Üye
6125e nasıl atılıyo acaba

kemalborek

Üye
kardeş yazdıklarının hepsini denedim olmuyor yıldızlı olanı diğer tuşlara basmayı falan olmuyor benim kolayca yapabilciğim program falan önerebileceğim lütfen yardımcı olursan sevinirin teşekkürler

Üst Alt