teLefona basit ve koLay yoLdan format atmak

Sponsorlu Bağlantılar

HyCan

HyCan

Üye
    Konu Sahibi
teLefona basit ve koLay yoLdan format atmak
Forumda ardım yoktu
format atmak için
öncelikle önemli bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın

1-telefonumuzdaki mmc kartına bir şifre giriyoruz.mesela 0000 gibi
zira formattan sonra telefonların çoğu mmc kart şifresi istiyor.
2-daha sonra sim kartı ve mmc kartını söküyoruz
3-pili takıp telefon kapalı iken *(yıldız)tuşu + 3 tuşu + yes(teşil) tuşlarının üçüne aynı anda basılı tutarken telefonun açma tuşuna basıyoruz
4-bu anda telefon ekranında FORMATTİNG yazıcak
5-işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.tabi biraz beklemeniz gerekecek
6-format işi telefonda bitince telefon zaten otomatik olarak açar.eğer açmazsa siz açın.
7-simkartı ve mmc kartını takıp açın.pin kodunun ardından telefon mmc kart şifresi ister.önceden girmiş olduğunuz şifreyi girin.mesela 0000.

telefonunuz formatlanmıştır.daha önceden kurmuş olduğunuz programlar eğer telefon hafızasında ise silinmiştir.eğer mmc karta kurduysanız onları tekrar çalışır halde göreceksiniz

not:eğerki telefonunuzda daha önceden tamir veya elektronik bir arıza var ise format işlemi telefonunuzdaki arızayı gidermez.
aLıntıdır

Ozan

Ozan

Admin
Forumda vardı yararlı bilgiler bölümünde ancak güncellenmis oldu, hafıza kartı sifreleri gibi farklı anlatım güncellemeleri var.

Konu yararlı bilgiler bölümüne alındı.

FerreT

FerreT

Üye
Bilgi için saol bilinen bi konu yinede saol :oke:

keremerson

keremerson

Üye
bunun bildiğimiz hard formattan ne farkı war :ss
o hafıza kartına şifre koyma falan noluyo anlayamadım ben :allalla:

maxiburak

maxiburak

Üye
malesef ben de olmas bu ama saol paylasım için

esrakesh

Üye
Forumda ardım yoktu
format atmak için....
unuttuğun bişey var sanırım bu format sadece symbian telefonlarda oluyo javalara zaten format atılmıyo belki javada deneyen arkadaşlar olur die ufak bi bilgi yazdım. paylaşımın için teşekkürler ;)

sublieutenant

sublieutenant

Üye
unuttuğun bişey var sanırım bu format sadece symbian telefonlarda oluyo javalara zaten format atılmıyo belki javada deneyen arkadaşlar olur die ufak bi bilgi yazdım. paylaşımın için teşekkürler ;)

sanki konu hortlanmış...
tarihlere dikkat edelim lütfen...:oke:

arkadaşın unuttuğu sadece bu değil...
hafıza kartı sim kartı çıkarmaya gerek yok_1
bataryanın tam dolu olması gerekir_en önemlisi_2
hafıza kartı çıkarılacaksa şifreye ne hacet?
formattan sonra tel açılmazsa, zaten olay bitmiştir_yani hiç açılmaz_servise götürün_3
tel tamirat görse bile c:\system\shareddata formattan önce silinmediyse format atar_4
formattan sonra hafıza kartı programları görünebilir ama hepsi çalışacak diye bi olasılık yoktur...:lol

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
2 Yıllık konu hortlamış ama bilgi için sağol...

LeqendKiLLer

LeqendKiLLer

Üye
Çok Saol .

Üst Alt