Tarihten Kısa Bir Öykü :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Catty

Catty

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Tarihten Kısa Bir Öykü :)
İlk tahta çıktığı yıllarda , Büyük İskender , çok düşünürmüş ben nasıl büyük adam olacağım diye , düşün düşün bir yere varamazmış ... Gide gele günler geçmiş Büyük İskender kendi devrinde yaşayan bir bilgine gidip sormuş : " Bilgin söyle ben nasıl büyük bir hükümdar olurum " diye... Bilgin fazla düşünmemiş , cevabı şöyle olmuş : " Karından boşanırsan sen büyük bir hükümdar olursun " diyen bilgine aval aval baktı hükümdar... Sonra saraya gidip karısına utana sıkıla , " Ben senden boşanmalıyım " demiş ... Tabii Kraliçe çok şaşırmış , nedenmiş o diye sormuş... İskender cevap vermiş bilgine sordum nasıl büyük hükümdar olurum diye o da bana senden boşanmamı söyledi... Bunu duyan Kraliçe bilginin yanına gidip bağırıp çağırdıktan sonra boynuna bir halat geçirmiş ve süründüre süründüre sarayın çevresinde dolaştırırken Hukumdari görmüş ve Kraliçe hükümdara seslenmiş : " Sen bu yerlerde sürünen bu adamın sözüne bakarak mı benden boşanmaya kalkıyorsun " hükümdar şaşırmış ... Sonra bilginden bir ses gelmiş : " Hükümdarım benim bilgilerime güveniyor musun ? " Diye ... Hükümdar da tabiiki güveniyorum demiş...Bunun üzerine bilgin tekrar söz almış : " Bak bu senin karın , benim gibi bir bilgini bu hale soktuysa , senin gibi bir cahili ne hale sokar onu sen düşün " diyerek ordan ayrılmış...

• Beğen
Tepkiler: ism@il 54 ve Burak

Burak

Üye
süpermiş

Samsun55''

Samsun55''

Üye
Hımm Güzel

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Krala cahil diyen bilgine ne olmuş acaba... :hmmm

Catty

Catty

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ordaki cahil galiba bilgine göre cahil anlamında , zira bilgin ne oldu onu bende merak ediyorum...

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Cevabı reklamlardan sonra ...

Love Prince

Love Prince

Üye
güzel hikaye :)

Catty

Catty

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Beğenmene sevindim :) Cevabını bilsem yarışma yapardım :ehe

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
:oke:güzelmiş

Catty

Catty

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt