Tarihin En Korkunç 10 Filmi

Sponsorlu Bağlantılar

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Tarihin En Korkunç 10 Filmi
Sevgilinizle gitmeyi seveceğiniz,
onun kolunuza tamamen yapışmasını sağlayacak türden filmler.

Kalp sorunu olanların bu filmleri izlemesi yasak.

Tarihin en korkunç 10 filmi neymiş bir göz atın!

No.10 - Freaks

(1932)

Tod browning'in 1932 tarihli efsane mertebesine yükselmiş garip filmi.Sivri kafalar, leylek vücutlu tüylü kadın, yarım çocuk, sakallı kadın, siyam ikizleri vs. gerçek hayattan oyuncular boy gösterirler filmde.gerilim ve rahatsız edicilik had safhadadır.bir kadının bu filmden dolayı çocuğunu düşürdüğünü iddaa edip MGM şirketini mahkemeye verdiği söylenir.
gösterime girdiği yıl çok tepki uyandırmış, gişede zarar etmiş, sonrasında sansüre uğramış ve yasaklanmıştır.İngiltere'de 30 yıl gösterilmemiştir.

No.9 - 'The Texas Chainsaw Massacre'

(1974)

The Texas Chainsaw Massacre gerçek bir hikayeden esinlenerek uyarlanmış bir film. 20 Ağustos 1973'te polis görevlileri Texas'ın Travis Kasabası'nda mezbahada kesim yapan Thomas Hewitt'e ait bir çiftlik evine gönderilir. Olay yerine giden polis 33 kişinin parçalanmış cesediyle karşılaşır. Bu tüm zamanların en büyük kitlesel cinayeti olan bu esrarengiz olay polisi şok eder.

No.8 - Blair Cadısı

(1999)

Elindeki malzemeyi ürkütücü bir korku filmi kalıpları içinde sunarken olağanüstü yaratıcı yenilikler getirdiği gözlenen “The Blair Witch Project”, insanların karanlıktan ve geceleri ortaya çıkan ‘şeylerden’ çekinmesi yönündeki evrensel korkuya son derece zekice düzenlenmiş modern yaklaşımlar da getiren bir çalışma.

No.7 - Elm Sokağı Kabusu

(1984)

Pek çok insan için Freddy Krueger’ın çirkin ve erimiş yüzü ve bıçaklı parmakları 1980’lerin en büyük fenomenlerinden birisi oldu. Wes Craven’ın yönettiği filmde, Freddy karakteri genel olarak kabusların bir ürünü, bir katilin hayaleti olarak karşımıza çıkıyor. Freddy’nin geri dönme sebebi ise kendisini yasal olmayan şekilde öldüren ailelerin çocuklarını öldürmek.

No.6 - ‘Rosemary’nin Bebeği’

(1968)

Genç bir çift, Rosemary ve tanınmak için çırpınıp duran bir aktör olan kocası Guy, New York'taki kötü şöhretli eski bir binaya taşınırlar. Rosemary, genelde hepsi yaşlı olan komşularından ikisinin, Roman ve Minnie Castavet'in onları apartmana ısındırmak için çırpınıp durmalarını biraz temkinle karşılasa da, kocası Guy yeni komşularıyla çok vakit geçirmeye başlar.

Rosemary yeni yaşantısından tedirgindir. Komşu evlerden tuhaf seslerin geldiği bir ortamda, bir gece rüyasında şeytansı bir varlık tarafından tecavüze uğradığını görür. Ardından hamile kalır. Bu arada Broadway'de güzel bir rol kapan Guy'un kariyeri yükselmeye başlar.

No.5 - ‘Kuzuların Sessizliği’

(1991)

1992 yılında 7 dalda Oscar'a aday olan film, yönetmeni ve başrol oyuncularına altın heykelciği getirirken; en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında da ödüle layık görülmüştü. Filmde başrol oynayan Jodie Foster, 30 yaşına gelmeden iki oscar kazanan nadir oyuncular arasına girdi. Anthony Hopkins, bu filmdeki toplam 16 dakikalık performansıyla en iyi erkek oyuncu Oscar'ını kazandı. Ki bu süre, bir oyuncunun bir filmde gözüktüğü en kısa süredir. En iyi film Oscarını alan tek korku filmidir.

No.4 - 'Suspiria'

(1977)

Suspiria, Dario Argento'nun yönettiği, senaryosunu ise o dönemde birlikte olduğu oyuncu Daria Nicolodi ile birlikte yazdığı, 1977 yapımı İtalyan korku filmidir. Film Argento'nun Le Tre madri (Üç Anne) ismini verdiği, kötücül güçlerin dünyaya salsırarak acımasızca zarar vermeye çalışmalarının anlatıldığı üçlemenin ilk filmidir. Üçlemenin ikinci filmi 1980 yapımı Inferno, son filmi ise 2007 tarihli La Terza madre'dir. Suspiria Argento'nun en iyi filmi ve korku sinemasının klasiklerinden biri olarak gösterilir. Film ayrıca Technicolor işleme tesisinin kapatılmasından hemen önce, bu teknikle hazırlanmış son filmdir.

GELELİM İLK 3'E......

No.3 - Halka

(1998)

Japon filmi olan Ringu’da bir gazeteci, bir kişinin, gizemli bir video kasedi izlemesinden sonra bir hafta içinde ölmesiyle sonuçlanan olayı araştırır. Gore Verbinski, 2002 yılında filmin başrolünde Naomi Watts’ın oynadığı Amerikan versiyonunu çekmişti.

No.2 - Cinnet

(1980)

Jack Nickholson başrolünü oynadığı filmde, Jack Torrance ailesiyle birlikte bir otelin kapıcılığını üstlenir, kendisinden önce otelin kapıcılığını üstlenen kişinin hayaletiyle karşılaşmasıyla birlikte delirmeye başlar. Kanlı ve şiddetli bir film olmamasına rağmen Stanley Kubrick, “The Shining”i tüm zamanların en korkunç filmlerinden birisi olmasını sağladı.

No.1 - Şeytan

(1973)

Birbiri ardına korkunç sahnelerin yer aldığı ve William Friedkin’in hikayesinden çekilen, ve çekildiği zaman için yeni ve özel efektlerle çekilen film birinci sırada yer aldı. Daha sonra çekilen ve daha şiddetli ve kanlı olan filmlere rağmen “The Exorcist”in gücü çok daha büyük.

• Beğen
Tepkiler: Karanlık97, barış-35, ceza_70 ve 6 diğerleri

ash54

ash54

Üye
korku filmine bayılırım halka ve elm sokağı çok korkunçtu.teşekkürler güzel paylaşım:)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim... :)

EsEsLi26es

EsEsLi26es

Üye
korku-gerilim filmlerini izlemek bir tutku haline geldi bende galiba artık piyasada kalitelifilm bulamıyorum hep aynıhikaye ve aynı sahneler le film çekiliyor.

Bu listede texas katliamı en beğendiğim diyebilirim.
tabi fredy amca çocukluğumun filmiydi onu es geçmek imkansız.
Şeytan ise yeni versiyonunu izlediğim ve bende hayal kırıklığı uyandıran bir filmdir.

Bunlar dığında " Amerikan Büyüsü" Şeytan tarzı filmlerde kaliteli yapımlardandır. Ayrıca "Frontieres" kanlı filmlerde en kanlılarındandır :)

Paylaşım için teşekkürler

converter2

converter2

Üye
hocam bende olmayanlar var onlarıda arşive ekliyim paylaşım için teşekkürler

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Kuzuların sessizliği o kadarda korkunç değil bence ama diğerleri güzel :oke:

_dumanist_

_dumanist_

Üye
Korkunç değilde çoğu komedi filmi gibiydi :P
Bazı sahneler hattinden fazla saçma zira.
Çoğunu gülerek izlemişimdir :ehe

Kuzuların sessizliği güzel film ama..
Kurguları falan gayet hoş.
Filmi izlerken annem: ''Cansu izleme şu filmi bak bütün cinayetler bu film çıktıktan sonra oldu, herkes özendi bu filme.'' demişti :ehe

Halka gayet saçma bir film..
Elm sokağı kabusu ne zamandır aklımda ama izleyemedim, vesselam. :/

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Korkunç değilde çoğu komedi filmi gibiydi :P
Bazı sahneler hattinden fazla saçma zira.
Çoğunu gülerek izlemişimdir :ehe

Kuzuların sessizliği güzel film ama..
Kurguları falan gayet hoş.
Filmi izlerken annem: ''Cansu izleme şu filmi bak bütün cinayetler bu film çıktıktan sonra oldu, herkes özendi bu filme.'' demişti :ehe

Halka gayet saçma bir film..
Elm sokağı kabusu ne zamandır aklımda ama izleyemedim, vesselam. :/

Bence bütün korku filmleri saçmadır. Zevk aldığım korku filmleri ise en iyi saçmalamayı başaranlardır :ehe

_dumanist_

_dumanist_

Üye
Bence bütün korku filmleri saçmadır. Zevk aldığım korku filmleri ise en iyi saçmalamayı başaranlardır :ehe
Yok..
Güzel kurgulanmış filmler saçmalık yerine ders verir insana.
Testere misal,
Konuna yazdığım cümleyi tekrar oku :P

Ded. Tapp : Seni rahatsız manyak.
John : Evet, rahatsızım. Beni içten içe yiyen hastalıktan rahatsızım. Ellerindekinin kıymetini bilmeyen insanlardan rahatsızım. Başkalarının acılarını önemsemeyenlerden rahatsızım. Hepsinden rahatsızım.

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Tamam işte testerede gayet güzel saçmalan mış + ders verici bir film :)

_dumanist_

_dumanist_

Üye
Tarihte ki çoğu seri katil zekidir misal..
Çok güzel filmler çıkar bunlardan,
Haa onlar korku filmi der, ben ders verici film derim bakış açısıdır.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
The Texas Chainsaw,Freaks , hepsini okudum da bu ikisinde tırstım

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Yorumları nasıl görememişim ben yahu... :ss

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Kuzuların sessizliği korkunç değil ki:)
ve halka en saçma bulduğum filmlerden biridir
Paylaşım için teşekkürler:oke:

• Beğen
Tepkiler: minoo
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
Bana göre de değil ama öyle listelemişler.

byaydin

Üye
"Mustafa" Bence sen daha korku filimi izlememissin :)

blackeaglexx

blackeaglexx

Üye
Yok..
Güzel kurgulanmış filmler saçmalık yerine ders verir insana.
Testere misal,
Konuna yazdığım cümleyi tekrar oku :P

Ded. Tapp : Seni rahatsız manyak.
John : Evet, rahatsızım. Beni içten içe yiyen hastalıktan rahatsızım. Ellerindekinin kıymetini bilmeyen insanlardan rahatsızım. Başkalarının acılarını önemsemeyenlerden rahatsızım. Hepsinden rahatsızım.

testere gibisi war mı ya :oke:

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi
"Mustafa" Bence sen daha korku filimi izlememissin :)

Piyasada izlemediğim korku türünden film kalmadı diyebilirim gönül rahatlığıyla.. :)
Filmler yapılan anketlere göre sıralanmıştır. :)

Ayrıca Testere, Halka gibi gerilim filmlerini de korku filmleriyle aynı kefeye koymam. :) Şimdiye kadar da beni korkutan bir filme rastlamadım. Zirâ 12 yaşımdayken zombi filmlerini izleyerek başladım ve korku filmleri tutku haline geldi. :)

Beni korkutacağını düşündüğün bir film varsa elinde seve seve izlerim ve minnet duyarım. :)

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
Güzel fimlere benziyo bi ara tek başıma izlerim :ehe

Üst Alt