symbian telefonlardaki Locknut.A virüsü temizlenmesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
masterayfox

masterayfox

Üye
    Konu Sahibi
symbian telefonlardaki Locknut.A virüsü temizlenmesi
arkadaslar n79 telefonuma Locknut.A isimli virüs girmiş buluınmakta telefonu kapatıp actığımda menü tusuna bastığımda (uzun)resimdeki icon gibi dosyalar acılıyor bu virüsün yan etkileri veya zararları tam olarak nelerdir bilgi almak istiyorum?

telefonuma soft format atmama rağmen acıldığında bu iconlu isimleri screensaver,aotoclock,ateventabserver,anykey,corouselvb. gibi ismli dosyalar lütfen bilen arakadaslardan bu virüs hakkında yardımcı olmalarını istiyorum

aa-tolga

aa-tolga

Üye
arkadaslar n79 telefonuma Locknut.A isimli virüs girmiş buluınmakta telefonu kapatıp actığımda menü tusuna bastığımda (uzun)resimdeki icon gibi dosyalar acılıyor bu virüsün yan etkileri veya zararları tam olarak nelerdir bilgi almak istiyorum?

telefonuma soft format atmama rağmen acıldığında bu iconlu isimleri screensaver,aotoclock,ateventabserver,anykey,corouselvb. gibi ismli dosyalar lütfen bilen arakadaslardan bu virüs hakkında yardımcı olmalarını istiyorum
telefona soft format atın *#7370# kilit kodu sorarsa 12345 dir eger değiştirmediyseniz.
telefona hard format atın * 3 yes ve power tusuna kapalı iken basın ve acılıncaya kadar bekleyin
symbian özellikli telefonlarda * 3 yeşil kapatma tuşuyla yapılıyodu ama bu fp2 modellerde geçerli değil ve
* 3 medya kapatma tuşuyla hard formatı gerçekleştirebilirsiniz

2. çözüm telefona buradan yeni ve son yazılımı yükleyin
http://www.maxicep.com/symbian-dest...-olmadan-istedigin-dili-sec-yukle-225547.html

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
kardeş telefonuna ve hafıza kartına sen hard format at..nasıl atıldığını siteden bulabilirsin..hafıza kartı basitte telefon için siteye bak..

masterayfox

masterayfox

Üye
    Konu Sahibi
telefona soft format atın *#7370# kilit kodu sorarsa 12345 dir eger değiştirmediyseniz.
telefona hard format atın * 3 yes ve power tusuna kapalı iken basın ve acılıncaya kadar bekleyin
symbian özellikli telefonlarda * 3 yeşil kapatma tuşuyla yapılıyodu ama bu fp2 modellerde geçerli değil ve
* 3 medya kapatma tuşuyla hard formatı gerçekleştirebilirsiniz

2. çözüm telefona buradan yeni ve son yazılımı yükleyin
http://www.maxicep.com/symbian-dest...-olmadan-istedigin-dili-sec-yukle-225547.html

telefonuma soft format attım hard formatta attım son versiyonda telefonumda yüklü suan acaba nasıl kurtulabilirim.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
kardeş hafıza kartını formatla...

masterayfox

masterayfox

Üye
    Konu Sahibi
aslında hard formata da ihtiyac yok o kadar vahim durumda değil ama o iconlar canımı sıkıyor

--------------- Ekleme ---------------

olmassa hafıza kartını yapıcam ama dedğim gibi cok kötü bir virüs değil ama sdaha yan etkisi varsa hafıza kartını formatlıyacağım

aa-tolga

aa-tolga

Üye
aslında hard formata da ihtiyac yok o kadar vahim durumda değil ama o iconlar canımı sıkıyor

olmassa hafıza kartını yapıcam ama dedğim gibi cok kötü bir virüs değil ama sdaha yan etkisi varsa hafıza kartını formatlıyacağım

ben telefonuma 6 ayda mutlaka format atarım.

masterayfox

masterayfox

Üye
    Konu Sahibi
ben telefonuma 6 ayda mutlaka format atarım.

dostum bende 2-3 ayda bir atıyorumda hafıza kartına cok format atma meraklısındada değilim zaten telefonu alalı 2 ay oldu ben 3 tane soft format attım.

tolga kardes bildiğin kaspersky virüs programı varsa linkini gönderebilir misin?

masterayfox

masterayfox

Üye
    Konu Sahibi
tamam saol nadir kardes

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt