Uygulama superuser ne demek oluyor?

Sponsorlu Bağlantılar

mustafa_7887

Üye
    Konu Sahibi
superuser ne demek oluyor?
arkadaşlar mrb. telefonum galaxy s2 4.1.2.. telefon yurt dışından geldi, telefonum aramalara kapanmıştı bende telefoncuya gidip imei attırdım sonra farkettimki yeni i ikon eklenmiş menüme, korsan android resmi vardı ve altında superuser yazıyordu bu telefonuma ne yapmış adam rootlamış mı? yada neler yapabilirim ben bunla keşfetmeyi seven biriyim ama pek anlamıyorum bu olaylardan bilgilerinize ihtiyacım var :)

s.ozer1991

Üye
Kardeş bende yeniyim ama bildiğim kadarıyla cihazını rootlamış. Geçenlerde kendi cihazıma root attım bana da superSu adında bi program geldi benzer şeylerdir heralde.

Bilenlerin cevapları daha sağlıklı olacaktır. İyi akşamlar

Mert_Alim

Üye
Bende pek anlamam fakat soledgine gore rootlu olmalı ama sen yine biraz daha arastır kesin konusamam pek fazla anlamadm icin .

mustafa_7887

Üye
    Konu Sahibi
peki bu root la ben neler yapabilirim bana ne gibi bi artısı var bi anlatsanız? :)

s.ozer1991

Üye
kardeş mesela erişemediğin klasorlere erişebilirsin. Bazı uygulamalar tam yetki istiyor onun içinde telefonunun rootlu olması gerekiyor. Az once bende bi konu açmıştım. Örneğin oyun dosyaları telefon hafızasını dolduruyor,hafıza kartına taşıman için bir kaç program var onlarda root istiyor.

mustafa_7887

Üye
    Konu Sahibi
teşekkürler :)

s.ozer1991

Üye
rica ederim telefonun hayırlı olsun bu arada :)

mustafa_7887

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah :)

Üst Alt