Sony Xperia U Jellybean

Sponsorlu Bağlantılar

kcinokur

kcinokur

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia U Jellybean
Kurulum için gerekli dosyalar

1.[ROM][UNOFFICIAL] Stock JellyBean 4.1.2 V6 [ ]
2.Flashtool [ ]

Kurulum

1. Flashtool.exe yi çalışıtırıyoruz.64 bit işletim sistemli kullanıcılar Flashtool64.exe yi çalıştırsın. Tabi telefonu usb ile bağlamayıda unutmuyoruz.

2. Bootloader unlock işlemi filan yapmadıysanız bootloader unlock işlemini yapıyoruz. Menüde Blu yazan yere tıklıyoruz. Oradan bizden flashmode ve fastboot isteyecek.Flashmode power tuşu ile birlikte ses kısma tuşuna basıyoruz sonra fastboot olayını yapıyoruz yani onda da power tuşu ile ses yükseltme tuşuna basıyoruz. Sonra önümüze bir imei numara çıkacak onun altında get unlock code butonuna tıklıyoruz .. Sonra işte oradaki işlemleri gerçekleştiriyoruz basit işlemler.Formda imei alanına flashtool programında gözüken imei yi giriyoruz.Postamıza gelen kodu da flashtoolda bulunan code alanına yapıştırıyoruz.Ve böylelikle bootloader unlock başarılı birşekilde yapılmıştır :)
  3. İndirdiğimiz rom dosyasını zip şeklinde telefona atıyoruz.
    (Usb hata ayıklama açık olmalı .. Onu da Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri>Usb hata ayıklama )

4. Flash device yazan diğer bir deyişle şimşek simgesi bulunan alana tıklıyoruz.Oradan fastboot mode diyoruz.Select kernel flash a tıklıyoruz.Oradan romumuzun içinde bulunan img dosyasını seçiyoruz.İsterseniz rom dosyasını masaüstüne çıkartıp daha garanti bir iş yapmış olursunuz.Ben öyle yaptım da ;)
  5. Telefonu çalıştıralım .. Sony yazısını gördüğünüzde iki kez hızlı birşekilde ses yükseltme tuşuna basınız sonra basılı tutunuz ta ki telefon titreşene kadar.Uzun sürmüyor merak etmiyoruz.
    burada Dokunmatik çalışmaz mecburen Tuşlarla işlem yapacağız tuşlar (en alttaki 3 tuş) ise şu şekilde:
    Kod:
    Soldaki Geri tuşu: Önceki sayfaya gitmek için
    ortadaki Ev tuşu: Seçmek için
    sağdaki menü tuşu: aşağı inmek için 

ses (yukarı) tuşu: yukarı çıkmak için
    ses (aşağı) tuşu: aşağı inmek için
    açma/kapama tuşu: seçmek için

önce telefondaki gereksiz dosyaları silelim (merak etmeyin dosyalarınıza bi zarar gelmicek )
    1. Ses (aşağı) tuşu ile wipe data/factory reset e gelip Ev tuşu (ortadaki) veyaaçma/kapama tuşu ile okeyleyin
    2. Bisürü No arasından Yes in üzerine gelip seçin
    3. wipe cache partition a tıklayın ve yes i seçin
    4. Advanced a tıklayın ardından Wipe Dalvik Cache e tıklayın ve Yes i seçin

6. Romu yükleme geldi. Install zip from sd cart > choose zip from sdcart oradan da unofficial bilmem ne zip dosyasına tıklıyoruz.. Install diyoruz. Yüklenirken yaklaşık 5 dakika bekleyin sakın dondu diye telefonu kapatmayın 5 dakika içinde yüklenecektir. yükleme tamamlanınca geri tuşuna basıyoruz ve Reboot system Now a tıklıyoruz.şimdi telefonumuza dokunmuyoruz ve normal olarak açılmasını bekliyoruz

7. İlk açılma biraz uzun sürebilir . (Yaklaşık beş dakika)

Son düzenleme:

mtrkmn61

mtrkmn61

Üye
Kardes donma kasma yapiyor mu ? biliyorsun xperia u ICSde asiri derecede kasmalar yapiyor bu da öyle mi ?

kcinokur

kcinokur

Üye
    Konu Sahibi
Ben şuanda xpeia u jellybean kullanıyorum hafif kasmalar haricinde sorun yok :D

mtrkmn61

mtrkmn61

Üye
üstadim kac mb bosta kaliyor ve nerde kasmalar yapiyor ?

kcinokur

kcinokur

Üye
    Konu Sahibi
3,5 gb falan sana kalıyor hafif kasmalar üst üste profram açınca meydana geliyo

Üst Alt