Sony xperia m sony ekranında kalıyor açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Sony xperia m sony ekranında kalıyor açılmıyor
geçen gün elektrik kesintisi sonucu telefonu kapanmış ve açılmaz halde buldum. açınca sony ekranında kalıyor sadece. tamirci yazılım yüklenmiyor dedi ama ben de bir araştırayım dedim. buna bir şekilde rom falan yükleyebilir miyiz. yalnız sanırım bunda recovery download modu falan yok. yapılabilece hiçbir şey yok mu ? var mı bilgisi olan?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
0'dan yazılım yüklemek gerek ama modsuz olabiliyor mu bu işlem bilemiyorum.

Invoke

Invoke

Üye
geçen gün elektrik kesintisi sonucu telefonu kapanmış ve açılmaz halde buldum. açınca sony ekranında kalıyor sadece. tamirci yazılım yüklenmiyor dedi ama ben de bir araştırayım dedim. buna bir şekilde rom falan yükleyebilir miyiz. yalnız sanırım bunda recovery download modu falan yok. yapılabilece hiçbir şey yok mu ? var mı bilgisi olan?

Garantisi varsa gönderin.
Yoksa;
-Evet, recovery mod yoktur eğer önceden yüklemediysen.
-PC aracılığıyla, flashtool ile stock rom flashlamayı deneyebilirsin. İmzamdaki konudan "flashmod/stock rom flashlamak" kısmına bakabilirsin. Yine googleda youtubeda ilgili bir sürü konu var.

goldmobile

goldmobile

Üye
Öncə flash tool ile fastboot ve flash mod ve Xperia m driverleri kur sonra telefon bstaryayı çıxart tak öncə ses açma tuşuna basaraq USB ile pc bağla bekle sürücüler yüklensin sonra çıxart ses açma tuşu da aynı yap çıxart sonra ses açma tuşuna basaraq kabloyu bsğla mavi ışık yandıysa tamamdır sistem yüklenebilir

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
ilk günler kimse cevap yazmadığı için umudumu kesmiştim o yüzden bakmadım konuya kusura bakmayın şimdi gördüm. söylediklerinizi deneyecem de çok fazla anlamadım umarım yapabilirim. yapabilirsem sonucu yazarım ya da yapamıyorum derim :D teşekkürler herkese

evet şu an birşeyler yapmayı denedim telefonu taktığımda mavi ışık yanıyor ama programı nasıl kullanacağımı anlamadım. flashmodu mu yoksa flashboot modu u mu kullanacam. rom u nerden indirecem falan çözemedim. daha fazla yardımcı olabilecek var mı ?

edit2: birşeyler yaptım videoları falan izleyerek ama şöyle yazılar çıktı olmadı sanırım telefon yine aynı açılmadı.

Son düzenleme:
Invoke

Invoke

Üye
@falot Konuyu okumadın mı? Fastboot modla herhangi bir işin yok. Bootloaderla vs de herhangi bir işin yok. Tek yapman gereken;
1. Driverları yükle eğer yüklemediysen.
2. Flashmodda stock romu flashlayacaksın.

Flashmodda ışık yeşil yanar, mavi değil. Stock romu, googlea xperia m .....bilmemne.... artık romun sürümü neyse ... stock rom ftf yazsan çıkar.
Bu linkten de bakabilirsin:
Bu linkten de bakabilirsin: Flashtool Rehberi | Flashtool Nedir? | Flashtool Kullanımı | Resimli Anlatım | Bootloader |Güncel|

Stock romu indirirken dikkat etmelisin; Telefonun model numarasına(C1904/1905 - C2004/2005) göre değişebilir. Yanlışlıkla dual simli xperia m'in romunu flashlama sakın.

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
ustam herşeyi yaptım dediğin gibi yeşil ışıkta yanıyor. c1905 model ftf dosyasını da indirdim gerekli yere attım. programı açıp seçiyorum ama yukarıdaki gibi yazılar geliyor başka da bir şey olmuyor. sorun nerde ?

0MG90

0MG90

Üye
Niye flashtoolla uğraştırıyorsunuz?

Xperia Companion yükle bilgisayarına. Onarmaya gir, telefonunu bilgisayara bağla o yazılımı indirip kendisi yükleyecek. Hiçbir şey yapmana gerek yok sadece bekleyeceksin. 1-2 saat sürebiliyor.

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Niye flashtoolla uğraştırıyorsunuz?

Xperia Companion yükle bilgisayarına. Onarmaya gir, telefonunu bilgisayara bağla o yazılımı indirip kendisi yükleyecek. Hiçbir şey yapmana gerek yok sadece bekleyeceksin. 1-2 saat sürebiliyor.

telefon açılmıyor diye işe yarar mı ?

0MG90

0MG90

Üye
telefon açılmıyor diye işe yarar mı ?
Ben flashtoolla yazılım atarken hata yaptım. Z2 Sony logosu ve açılış efektinden sonra sim kart kilidine geçince sürekli kendini yeniden başlatıyordu. Xperia Companion'la onarma yaptım düzeldi.

Onarma yapınca en son yazılımı indirip yüklüyor. Şimdiden yap bence gece olsun bitsin hemen.

Buradan indirebilirsin. Onarmada ne yapacağın programda yazıyor zaten. Oldukça kolay.

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Ben flashtoolla yazılım atarken hata yaptım. Z2 Sony logosu ve açılış efektinden sonra sim kart kilidine geçince sürekli kendini yeniden başlatıyordu. Xperia Companion'la onarma yaptım düzeldi.

Onarma yapınca en son yazılımı indirip yüklüyor. Şimdiden yap bence gece olsun bitsin hemen.

Buradan indirebilirsin. Onarmada ne yapacağın programda yazıyor zaten. Oldukça kolay.

tamam denerim şimdi bitince de sonucu yazarım teşekkürler. kaç gündür uğraşıyorum ya şu telefon çöpe gitsin istemiyorum telefonum yok tableti telefon olarak kullanıyorum ama taşıması zor oluyor :D inşallah olur.
xperia companionu denedim başladı onarma ama bir süre sonra böyle bir hata verdi :(

0MG90

0MG90

Üye
tamam denerim şimdi bitince de sonucu yazarım teşekkürler. kaç gündür uğraşıyorum ya şu telefon çöpe gitsin istemiyorum telefonum yok tableti telefon olarak kullanıyorum ama taşıması zor oluyor :D inşallah olur.
xperia companionu denedim başladı onarma ama bir süre sonra böyle bir hata verdi :(

Ses kısma ve güç butonuna basıp oraları geçtin mi?

Yüklenme yerine gelince mi hata verdi?

0MG90

0MG90

Üye
Flashtool kullanman lazım o zaman
Xperia modeline göre ftf indirip atman lazım, Sony Android Yazılım konusunda anlatan konular var, yapamazsan telefoncuya götürürsün artık

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Flashtool kullanman lazım o zaman
Xperia modeline göre ftf indirip atman lazım, Sony Android Yazılım konusunda anlatan konular var, yapamazsan telefoncuya götürürsün artık

onu zaten denedim hatta 3 tane farklı ftf indirdim hem modele göre hem farklı ama işe yaramadı. üstteki resimdeki gibi yazılar çıkıyor sadece. bu arada telefoncu da yapamadı. galiba bu düzelmeyecek gibi.

0MG90

0MG90

Üye
onu zaten denedim hatta 3 tane farklı ftf indirdim hem modele göre hem farklı ama işe yaramadı. üstteki resimdeki gibi yazılar çıkıyor sadece. bu arada telefoncu da yapamadı. galiba bu düzelmeyecek gibi.
Xperia modeline uygunu indir başka indirme. Mesela benim Z2 D6503. Ben D6503'ün yazılımı indiriyorum. Seninki hangisiyse onu indir.

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
Xperia modeline uygunu indir başka indirme. Mesela benim Z2 D6503. Ben D6503'ün yazılımı indiriyorum. Seninki hangisiyse onu indir.

tamam o da işe yaramıyor. sanırım telefoncu haklı. telefon yazılımları almıyor.

0MG90

0MG90

Üye
tamam o da işe yaramıyor. sanırım telefoncu haklı. telefon yazılımları almıyor.
O flashtoolu kaldırıp bunu yükleyip yeniden dener misin?

Invoke

Invoke

Üye
Eskiden SUS vardı, Sony Update Service o yazılım hala varsa onunla dener misin?

falot

falot

Üye
    Konu Sahibi
O flashtoolu kaldırıp bunu yükleyip yeniden dener misin?
Eskiden SUS vardı, Sony Update Service o yazılım hala varsa onunla dener misin?

verdiğin linkteki dosya 6 kb boyutunda falan ve tıklatınca bir şey açılmıyor.
dediğin tool u bulup indirdim onunla da denedim yine olmadı. yine kırmızı yazılı bazı hatalar verdi.

sony update service de denedim program açılırken hata verdi açılmadı.

Son düzenleme:

Üst Alt