Sony (Ericsson) Live With Walkman "WT19i" ICS (4.0)'a Yükseltme - İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

Hearkinless

Hearkinless

Üye
    Konu Sahibi
Sony (Ericsson) Live With Walkman "WT19i" ICS (4.0)'a Yükseltme - İnceleme
Merhabalar.
Yükseltmeye karar vermediyseniz bu basamağı atlayıp aşağı tarafı okumanızı öneririm.
Öncelikle nasıl yükselteceğiz, onu bir yazalım.
Bunun için kesinlikle PC Companion'u kullanmanızı önermiyorum. Çünkü hem sorun çıkıyor, hem de Update Service bunun için var.
Eğer Update Service sahibi değilseniz:
buradan indirin. 38.5 MB.
Ondan sonra ne olur ne olmaz diye telefondaki tüm bilgileri, uygulamaları hafıza kartına ve/veya bilgisayara yedekleyin. Bende kayıp olmadı fakat belli olmaz. Bunu indirdiğimizde, telefonu bağlamadan başlatıyoruz. Sonrasında Türkçe desteği de olduğundan adımları dikkatli bir şekilde basamak basamak uyguluyoruz. Gayet açık bir anlatımı var, başarıyla gerçekleşiyor açıkçası işlem.
Ama sorularınız olursa, ben yine burdayım.

Uyarı: Geçmeye karar verdiğinizde, şiddetle şunu öneriyorum ki, hafıza kartınızdaki tüm verilerin yedeğini alıp biçimlendirin. Güncelleme sırasında da veriler silinsin mi gibi bir soru geliyordu, ona kesinlikle evet deyin. Her şeyi silip tekrar yüklemesi kesinlikle daha iyi verim almanızı sağlayacaktır.
Aklında soru işareti olanlar için küçük çaplı bir inceleme yaptım. Bunu sizlerle paylaşacağım. Yükseltmeden önce burayı okumanızı tavsiye ederim.

+ Olarak:
+Arayüzden sıkılmıştık değil mi? Zevk meselesidir fakat çok hoş olmuş diyebilirim.
+Telefonun kullanımı kolaylaştırılmış, yazılar daha okunaklı ve akıcı olmuş.
+Galeri "gerçekten" hızlanmış, eski yavaş yorucu galeri yok artık.
+Telefonun açılışı da eskisinden çok daha iyi olmuş, Walkman simgesi çıkıyor, müzik telefonu olduğunu hissettiriyor.
+Gerisini sizin sorularınızla ve resimlerle devam ettirelim.

- Olarak:
-Hız değişmemiş gibi duruyor, hala stabil, ben tek gecikmeyi mesaj sonrası menüde gezinirken hafif bir takılma olarak yaşadım açıkçası.
-Alıştığımız gibi değil, insan garipsiyor ama çok gününüzü almaz.
-Edit1*: Oyunlarda hafif takılmalar oluyor, kaliteli oyunlarda sorun çıkarabilir.
Resimlere geçelim!

Bu ispat diye koyulmuş bir resim.

Bu genel görünüm diye koyduğum bir resim. Temadaki ve görsel değişim göze çarpıyor.

Kilit ekranı, çok mu estetik ne? ^^

Menü ve simgeler...

Burda da widgetların değişmediğini göstermek istedim.

Ayarlar böyle bir hal almış.

Bu "Xperia Galeri" alışık olduğumuz galeri. Ama çok daha hızlı artık.

Bu da "Galeri" başlığı altında diğer bir galeri, kullanımı daha kolay, daha stabil.

Temalar...

Bu ise yeni eklenen bir özellik. Ortadaki "Home" tuşuna basılı tutarak giriyoruz. Son kullanılan uygulamalar elimizin altında...

Akıllı telefonumuzun telefon özelliği ve tuşlar böyle değiştirilmiş.

Walkman aynı arayüze sahip fakat. Benim için en önemlisi en sona geliyor:

Sürekli müzik dinliyorum. Tuş kilitlenince müziği değiştirememek deli ediyordu beni. Artık böyle değil ama, gördüğünüz gibi.

Evet şimdilik konunun sonuna geldik fakat geliştirmeyi düşünüyorum.

İstediğiniz resim olursa, sorunuz olursa yorum olarak belirtin, yardımcı olurum.

Son olarak, *isteğe bağlı olarak geçebilirsiniz. Bence bir sonraki güncellemeyi de bekleyin.

- - - Eklendi - - -

Düzenlenmiştir. Yeni gelişmeler eklenecek

• Beğen
Tepkiler: DeDeKiSs, El~PisToLeRo ve JOURNALIST

JOURNALIST

JOURNALIST

Üye
Tam aradığım konu olmuş dostum, peki sarj konusunda gelişme var mi

Hearkinless

Hearkinless

Üye
    Konu Sahibi
Şarj konusunda gözle görülür bir değişim yok benim gözlemim fakat, dün %60'ken 00.00'dan 05.00' telefon görüşmesi yaptım %30 gitti baya şaşırdım. Sanırım iyileştirmişler tam gözleme fırsatım olmadı onu. :)

• Beğen
Tepkiler: JOURNALIST
JOURNALIST

JOURNALIST

Üye
4.0.2 güncellemesi uyarısı aldım, senin vereceğin tavsiyeleri bekliyorum hala ben şimdilik 2.3.4'ten memnunum. Sık sık konuyu takip edecem, eline sağlık

Hearkinless

Hearkinless

Üye
    Konu Sahibi
Tamam ben sizinle iletişime geçeceğim, yazıda da güncellediğim gibi, şimdilik 2.3.4'de kalmak en iyisi. Ben geçtim ama kalmayı tercih ederdim açıkçası. Hızda biraz sorun oldu ciddi sorun olmasa da... Rica ederim :)
-Güncellendi.

osmanogluberk

osmanogluberk

Üye
selamun aleykum hayırlı sabahlar...
update servisi ile güncellediğim de telfonun ses tuslarına basıp kabloyu telefona bağladığım da s1boot fastboot deriverini pc bulamıyor sanırım bu yüzden de güncelleme yapılmıyor bu sorunu sizin vesilenizle nasıl çözebilirim...
(sony PC companion dan da güncellemeye çalıştım ordada indiriliyor dedikten sonra güncelleme başarısız diye hata alıyorum
benim yorumum şöle s1 boot fastboot driveri yüklemediği için companiondan da güncellemiyor)
HP compaq leptobun win 7 home basic işletim sistemi var bu yüzdende olabilirmi acaba o s1... driveri otamatik bulması gerekiyor sanıyorum...bugun bir masaüstü win7 ve mac den deniyeceğim umarım sorun çözülür sizde bu yorumlarıma birçözüm yada bir yorum getirirseniz mutlu olurum... Hayırlı Günler

JOURNALIST

JOURNALIST

Üye
Bu arada telefona GTA 3 ü yükledim arkadaşımın desire z'sinde donuyordu ama maşallah bizim telefonda canavar gibi :)

Hearkinless

Hearkinless

Üye
    Konu Sahibi
Bizim telefon bence Fiyat/Performans kralı zaten. 100-200 TL üstü telefonlara bile rahat kafa tutabiliyor, bir kısmı hariç tabiki. İyi ki almışım deyip aylar geçmesine rağmen aynı hevesle tuş kilidini açtığım tek telefon diyebilirim rahatlıkla. ^^

• Beğen
Tepkiler: sobe16
osmanogluberk

osmanogluberk

Üye
adımları takip ettiğimde; ses tuşlarına basıp kabloyu taktığımda s1 boot fastboot deriverini bulamıyor bu problemi nasıl çözebilirim...

Hearkinless

Hearkinless

Üye
    Konu Sahibi
Çözümlere bakıyorum hiç duymamıştım yakında dönerim.

osmanogluberk

osmanogluberk

Üye
güncellmeye karar veren arkadaşlar sakın böyle bir hata yapmayın eğer bu güncellmenin ardından bir güncelleme daha gelmezse çekilmez bu telefon bütün uygulamaları kapat sanz bile 1 gün gitmiyor şarj sabaz bir bakayorum 20 lerde

İncİnat

İncİnat

Üye
komsunun oglu nasıl yükseltecem diye yanıp duruyordu bir ara yükselteyim :tşk:

Symphony of Destruction gördüm sanki orda:naughty:
dünyada en sevdigim sarkıdır

06321035

06321035

Üye
slm bende wt19i kulanıcısıyım.güncelleme yaptım ve pil şarj ömrü konusunda sıkıtının garanti olduğunu gördüm.
Benim bir sorum alacak.acaba siz de olormu bilmiyorm.diğer sahip olduğun telefonlarda hattın hiç çekmemezlik yaptını görmedim.simdi böyle bir sorunum var.normal bekleme anında telefona ihtiyacım olup cebimden çıkardıgımda acil durum da diye hat çekmemezligi yaşiyorum.doğal olarakta arayanlar bana ulaşamıyor..telefonun anten kısmında bir sorun olduğunu düşünüyorum ve üstanlardan cevap bekliyorum. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

JOURNALIST

JOURNALIST

Üye
slm bende wt19i kulanıcısıyım.güncelleme yaptım ve pil şarj ömrü konusunda sıkıtının garanti olduğunu gördüm.
Benim bir sorum alacak.acaba siz de olormu bilmiyorm.diğer sahip olduğun telefonlarda hattın hiç çekmemezlik yaptını görmedim.simdi böyle bir sorunum var.normal bekleme anında telefona ihtiyacım olup cebimden çıkardıgımda acil durum da diye hat çekmemezligi yaşiyorum.doğal olarakta arayanlar bana ulaşamıyor..telefonun anten kısmında bir sorun olduğunu düşünüyorum ve üstanlardan cevap bekliyorum. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Telefondan kaynaklı bir sorun değil, hattından kaynaklıdır.

_Unforgiven_

_Unforgiven_

Üye
Megadeth he yakıosun :) :yuru

turkish_xy

Üye
ekran kilidi kapalıyken ekran yanıp sönüyor benim telefonumda. Bir arkadaşımda daha live with walkman var. Ondada aynı sorun var. Sizde aynı sorunu yaşıyor musunuz??

rası

Üye
Bu arada telefona GTA 3 ü yükledim arkadaşımın desire z'sinde donuyordu ama maşallah bizim telefonda canavar gibi :)

hocam gta yı nerdn indrdn yardımcı olvqmusun

- - - Eklendi - - -

android 2.3 te oldugu halde tel güncel diyor niye a caba

Hearkinless

Hearkinless

Üye
    Konu Sahibi
Programı güncelleyin olmadı silip tekrar yükleyin bir de öyle bakın.

- - - Eklendi - - -

Bu arada, Megadeth hayatımın grubudur evet. :)

Sahin_58

Üye
ya ben Sony Ericsson Walkman Live WT19i almak istiyorum. Nereden ve ne kadara bulabilirim? Yardımcı olur musunuz? ...

Hearkinless

Hearkinless

Üye
    Konu Sahibi
500-600 TL civarı bulabilirsin Vatan Bilgisayar ve Teknosa'da göremedim sen yine de bir bak ama... Yerel küçük işletmelerden de bulabilirsin daha ucuza belki.

Üst Alt