Haber Sony, Android kanadında telefon başına en çok kar eden firmalardan biri!

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony, Android kanadında telefon başına en çok kar eden firmalardan biri!
Bir araştırma şirketinin yayınladığı rapora göre Sony başta olmak üzere telefon üreticilerinin durumlarını ortaya çıkardı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Yukarıdaki tabloya baktığımızda telefon üreticilerinin sattığı tüm modellerin ortalama satış fiyatlarında Apple 691$ ile lider gözüküyor. Sony 422$ ile ikinci iken HTC 237$ ile üçüncü.

Bir diğer tabloda ise 2015 dördüncü çeyrekte ortalama satış fiyatında Sony'nin LG'yi ikiye katladığı ve farkın giderek açıldığı görülüyor.

Cihaz başına kar oranlarına gelirsek Sony için oldukça olumlu bir tablo gözüküyor. 2015 dördüncü çeyrekte cihaz başına karda Apple 184$, Sony 26$, Samsung ise 23$ kazanıyor. Tabloda diğer telefon üreticilerine baktığımızda ise kar-zarar oranın altında olan LG, Microsoft Mobile ve HTC'yi görüyoruz. HTC üst tabloda yani ortalama satış fiyatında Samsung'u geçerken cihaz başına karda Samsung'tan geride kalıyor. Bunun nedenleri ise Samsung'un satış rakamlarıyla modele harcanan ar-ge ve diğer maliyetleri aşıp HTC'nin yeterli satışa ulaşamaması sonucu bu maliyetlerin altında kalması.

Telefon üreticilerinin müşterilerini hangi firmalara kaybettiğini gösteren grafikte ise HTC'nin en çok Samsung olmak üzere bütün grafikteki firmalara müşteri kaybettiği görülüyor. Samsung'un ise en çok Huawei olmak üzere Motorola ve BQ firmasına müşteri kaybettiği görülüyor.

Ekli dosyalar

yeumyang

yeumyang

Moderator
Z serisi başarılıydı x serisi ile ne yapacak görecegiz başarılı olacagını pek düşünmüyorum

MaxipmaN

Üye
Ben sony almayayım diye başvurmadıkları saçma strateji kalmadı

man20

man20

Üye
telefon başına kâr da samsung sony'den daha az kazanıyormuş şaşırdım ama s7 ve s7 edge'in şişirilmiş fiyatlarıyla bu tablo baya değişecektir.

Son düzenleme:
phasan

phasan

Üye
Yanlış sa affola bana gore Sony Apple iPhone gibi stabil bir telefon ondan da kar edebilir belki

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Adamlar Z5 çıkardılar z1 fiyatı halen 1000 tl civarı maşAllah ' ları var hiç adam akıllı düşmüyor fiyatları .Kârı da ona göre oluyor.

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Apple 'ın cihaz başına 184$ karına takılan bi ben miyim? Millet resmen soyulmak için sıraya giriyor.

• Beğen
Tepkiler: Penci Hoca
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Apple 'ın cihaz başına 184$ karına takılan bi ben miyim? Millet resmen soyulmak için sıraya giriyor.
Hakkaten öyle tüketim çılgınlığı hat safa da eskiden asgari 1.000 çalışan adamın elinde son model İphone yetmez gibi çocuğunda eşinine de alıyor = Konyalı Zihniyeti

Üst Alt