<<Sis dosyalarını Türkçeleştirme detaylı anlatım By Burhan 2010 farkıyla<<

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
By Burhan 2010

By Burhan 2010

Üye
    Konu Sahibi
<<Sis dosyalarını Türkçeleştirme detaylı anlatım By Burhan 2010 farkıyla<<
Sis dosyaları nasıl türkçeye çevrilir anlatım>By Burhan 2010
1=öncelikle zntx rsc editör ve sisboom cihazınızda yüklü olması gerek.
2=türkçeye çevireceğimiz sis dosyasını hafıza kartına yükliyelim yükleme tamamlandı
3=zntx rsc editörünü açalım ve yüklediğimiz dosyayı=E//system//apps klasöründe bulalım klasörü açıp rsc dosyasını seçelim.
4=seçtiğimiz rsc dosyası açıldı şimdi çeviriyi yapabiliriz evet türkçe çevirimiz tamamlandı seçenek kaydet yapıyoruz ve çıkıyoruz zntxden
5=şimdi sisboomu açıp seçenek dosya açı seçiyoruz dosyamızı dosya yönetiçisinde dosyanın üstüne gelip seçenek yapıp seçi seçiyoruz evet paket açılıyor şu an.paket acıldı şimdi sisbomdan çıkıyoruz.
6=xplore yardımı ile çevirisini yaptığımız sis dosyasına gidelim=E//system//apps dosyasını açıp sis dosyasını bulalım ve sis klasörünü açalım ve rsc dosyasını kopyayalım dosya yönetiçisine gelelim evet çeviri yaptığımız sis dosyası klasör halinde orda.
7=klasorü açalım ! Tekrar açıp system içindeki sis dosyasının içine yapıştıralım değiştirilsin mi uyarısına evet diyelim ve xploreden çıkalım.
8=sisboomu açalım tekrar seçenek proje toplayı seçelim ve çevirisini yaptığımız dosya klasörünü seçelim proje bilgilerini düzenle diye bi anımsatma notu cıkacak tamam diyelim ve oraya sis dosyasının ismini ve versiyonun yazalım bide çeviri yapan kişi dilerse ismini yazabilir kendi terçihidir.
9=seçenek UID'e bakı seçelim ! system apps açalım sis dosyasının ismi ismi olacak onu acıp app dosyasına tıkla ekrana uıd verecek onu kopyalayalım ve kaydet diyelim ve geri çıkalım.
10=seçenek extra parametreleri seçelim az önce kopyaladığımız uıd yi en üste uidi yazan bölümdeki uidi silip kopyaladığımız uidi yapıştıralım bi allta proje ismi yazan yeri düzenleyelim unpack yazısını mutlaka silelim.
11=bi allta sis dosyasının versiyonunu yazalım seçenek kaydeti seçelim.
12=geri çıkalım ve kaydeti seçelim kaydet ve çık'a tamam diyelim not eğerki kendi exenizi koyarsanız yüksek toplamayı seçin
13=evet paket toplanıyor ve toplandı sisboomdanda çıkalım ilk yüklediğimiz sis dosyasını yönetiçiden silelim ve dosya yönetiçisinden çeviri yaptığımiz sis dosyasını yükleyelim evet yükleme tamamlandı menüden dosyayı açalım ve bakalım çevirimize evet çevirimiz süper olmuş
14=arkadaşlar bu kadar zor değil yani anlayamayan arkaşlar olursa yardımcı olurum
15=yeni çeviri yapacak olan arkadaşlara tavsiyem şudur kb olan dosyaları çevirsinler önce mb olanlar uzundur ve hata yaparsa günlerçe emek verdiği emeği boşa gider dosya açılmaz bozulmuş olur dosya tekrar yeniden yükleyip çeviri yapması gerekir tam öğrenene kadar küçük dosyaların çevirisini yapsınlar <örnek> 40 kb 100 kb gibi dosyalar 10 dakikada tamamlanır çevirisi çünkü dil dosyası azdır onlarda arkadaşlar en ince detayına kadar anlattım umarım yardımcı olmuşumumdur bilgi paylaştıkca güzeldir By Burhan 2010

• Beğen
Tepkiler: SHS, Legend King, Revengeful ve 2 diğerleri

karacalan

Üye
system apps da program yok nasıl olacak oraya mi kopyalayacaz

sedat_17

sedat_17

Üye
Tesekkurler burhan abi

karacalan

Üye
Yardım eden yok mu system apps da programlar yok ama normalde hafıza kartında program var acaba system apps a mi kopyalama yapacaz

By Burhan 2010

By Burhan 2010

Üye
    Konu Sahibi

karacalan

Üye
Yok orada birşey programlar hafıza kartında da var telefon hafızasında da ama system apps bölümünde programlar yok

nejdet can

nejdet can

Üye
Eline emeğine sağlık burhan abi

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Mükemmelsin abim.
Bilmeyen arkadaşlara çok yardımcı oldun, eline sağlık :)
Ama bir tavsiyem olucak, senin için sorun yoksa tabi :)
Söylediğin programları bence konuyada koy :oke:

nejdet can

nejdet can

Üye
Burhan abi zntx rsc editör telefonuma yüklenmedi 5800 kullanıyorum desteklemiyor bi yardım etseniz...

snndrsn

snndrsn

Üye
dil dosyası rsc değil de app dosyasının içinde olan proları mesela LCG Slick gibi. hex metinlerinde yapmamız gereken işlemler neler. hex metinlerinde anlaşılır bir şey bulamadım ben.

By Burhan 2010

By Burhan 2010

Üye
    Konu Sahibi
dil dosyası rsc değil de app dosyasının içinde olan proları mesela LCG Slick gibi. hex metinlerinde yapmamız gereken işlemler neler. hex metinlerinde anlaşılır bir şey bulamadım ben.

kardeş hexle bi işin yok hexe girersen anlıyamazsın hexde sadece kodlamalar vardır, hexe boşuna girme hex ayrı bisey gerekirse hexide bi konu açarak anlatırım, sen slick gibi dosyalardan nasıl çeviri yapıldığını soruyorsun,system//apps/slic yazan klasörü aç içinde dat uzantılı dosya olacak ona yeni ad ver dat olan yeri zip yap daha sonra xplore ile o zipi aç dil dosyasını göreceksin orda.

Legend King

Legend King

Üye
Sağol burhan abi

snndrsn

snndrsn

Üye

kardeş hexle bi işin yok hexe girersen anlıyamazsın hexde sadece kodlamalar vardır, hexe boşuna girme hex ayrı bisey gerekirse hexide bi konu açarak anlatırım, sen slick gibi dosyalardan nasıl çeviri yapıldığını soruyorsun,system//apps/slic yazan klasörü aç içinde dat uzantılı dosya olacak ona yeni ad ver dat olan yeri zip yap daha sonra xplore ile o zipi aç dil dosyasını göreceksin orda.

E:\system\apps\slick\messenger içinden data.dta diye bi dosya çıktı değigın gibi onu zıp yaptım lang diye bi klasörden english diye bir text dosyası çıktı içindekileri xplorenin text editörü ile türkçeye çevirdim gerçekten işe yaradı walla Allah razı olsun senden Burhan abi
çok teşekkür ediyorum.

By Burhan 2010

By Burhan 2010

Üye
    Konu Sahibi
E:\system\apps\slick\messenger içinden data.dta diye bi dosya çıktı değigın gibi onu zıp yaptım lang diye bi klasörden english diye bir text dosyası çıktı içindekileri xplorenin text editörü ile türkçeye çevirdim gerçekten işe yaradı walla Allah razı olsun senden Burhan abi
çok teşekkür ediyorum.

rica ederim

romeo560

Üye
BURHAn kaerdeş
banda öğret söz sana çok dua edeceğim:evet:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt