sata hardiske 2. olarak ide hardisk ekliycem yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Ali58_58

Ali58_58

Üye
    Konu Sahibi
sata hardiske 2. olarak ide hardisk ekliycem yardım
bilgisayarda normal benim sata hardiskim var içinde win 7 ide bir hardisk buldumn güç kablosunu ide kablosunu bağladım sonra pcyi açtığımda 1. olarak ide hardiski görüyor ondada xp yüklü imiş onu açıyor ama ben ide hardiski biçimlendirip win7 kurulu eski hardiskim sata olanı birinci göstermek istiyorum lütfen yardım edin :)

not:biraz uğraştığımda jumperler felan duydum ama anlayamadım

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
jumperi hard disk üzerindeki slave konumuna getireceksinburadaki gibi slave kısmının nerede olduğu hard disk üzerinde yazıyor

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Sen sat onları al bi ssd keyfine bak :)

mami944

mami944

Üye
BİOSta hardisk ayarlarında ya S-ata+İDE ya da competiable diye bir ayar yapman lazım bunları bi googlede ara birisi anlatmıştır ayarlamasını ...

Ali58_58

Ali58_58

Üye
    Konu Sahibi
peki bu jumperları nereden bulabilirimbende veya anakartta böyle birşey bulamadım bilgisayarcıdan alabilirmiyim birde slave master mı ayarlıcam ? buarada ilgiliniz için teşekkürlerbiosla çok uğraştımda yapamadım ilgili bir konuda bulamadım malesef

mami944

mami944

Üye
master ve ya slave ayarı sata disklerde bulunmaz çünkü bu sata teknolojisinde bu otomatik kendisi yapar senin yapman gereken bios ayarı ve boot olarak eski harddiski seçmen gerek çünkü kasa çekirdeğinde önyüklü sistem yok ise xpyi tanımaz bana biosu yazarmısın tahminen gridirde belik mavi ve ya üst seviyedir bilmiyorum bana bi yazıver

Ahci mod var onuda denedin!

exp_l0it

exp_l0it

Üye
kabloların yerlerini kontrol ettin mi yerlerinde 0-1-2-3 yazar satada. 0 birincil disktir. biosta energy star yazan yerdeki ekranda 0 master 0slave gibi yazılar geçer yaklaşık aynı yazıları biosta bulman gerek.

Üst Alt