Sapphıre HD5830 XTREME GDDR5 1 GB 256 BİT ATI RADEON DX11 Ekran kartı kullanıcıları Buraya...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Sapphıre HD5830 XTREME GDDR5 1 GB 256 BİT ATI RADEON DX11 Ekran kartı kullanıcıları Buraya...
Arkadaşlar Ben sistemime göre bu ekran kartını alacagım ne dersiniz ???

- Intel Core 2 Duo CPU E4500 2.20 Ghz 4 GB (667 Mhz) Ram Güç Kaynagıda :H16 Power HC-500

Alış nedenim Oyunlar özellikle çok agır grafik isteyenler ... (GTA 4 / Libercity & Crysis & F.E.A.R 2 vb.... (( Maximun ayarlarda olmasa bile orta ayarlarda oynamak için ))

Max limitim 265 Tl . 265 Tl'yi aşmayacak bundan iyi bir ekran kartı önerecek olursanız ((( belirteyim )))

Kullanan arkadaşlar varsa yardım ederlerse ellerine saglık ...

Flo Rida

Flo Rida

Üye
Bende bundan almayı düşünüyorum. Vatan bilgisayarda biraz araştırma yaptım ve yaklaşık olarak istediğiniz fiyatlar doğrultusunda bir ekran kartı. Bende sistemimi yenilemeyi düşündüğüm için bu ekran kartı bana daha uygun geldi. Kullanan arkadaşlar tavsiye edermi acaba birazda onlar yorum yapsa güzel olur.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Bende bundan almayı düşünüyorum. Vatan bilgisayarda biraz araştırma yaptım ve yaklaşık olarak istediğiniz fiyatlar doğrultusunda bir ekran kartı. Bende sistemimi yenilemeyi düşündüğüm için bu ekran kartı bana daha uygun geldi. '' Kullanan arkadaşlar tavsiye edermi acaba birazda onlar yorum yapsa güzel olur'' .
Ewet kullan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyoruz ...

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Kaç bin kere aynı Ekran kartı üzerinde yoğunlaşıyorsunuz. SAPPHIRE HD5830 Xtreme, orta seviye bir Ekran kartıdır. Özelliklerine baktığımızda, son sistem gerektirecek oyunları orta seviyede oynatacak bir karttır. Tabi bu diğer donanımlarınızı da bağlıdır. İşlemci düşük, Anakart düşük, Ekran kartı kartı iyi ise o zaman Ekran kartı bir işe yaramaz. Onun için SAPPHIRE HD6000 serisi altındaki kartlar, pek performanslı sayılmaz.

Onun için 170$ Dolara, SAPPHIRE HD6790 1GB GDDR5 256 Bit HDMI DP 16x Ekran kartını almak daha mantıklıdır. Saat hızı, İşlemci hızı ve Shader hızı bakımından HD6790, HD5830'u geride bırakır.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Kaç bin kere aynı Ekran kartı üzerinde yoğunlaşıyorsunuz. SAPPHIRE HD5830 Xtreme, orta seviye bir Ekran kartıdır. Özelliklerine baktığımızda, son sistem gerektirecek oyunları orta seviyede oynatacak bir karttır. Tabi bu diğer donanımlarınızı da bağlıdır. İşlemci düşük, Anakart düşük, Ekran kartı kartı iyi ise o zaman Ekran kartı bir işe yaramaz. Onun için SAPPHIRE HD6000 serisi altındaki kartlar, pek performanslı sayılmaz.

Onun için 170$ Dolara, SAPPHIRE HD6790 1GB GDDR5 256 Bit HDMI DP 16x Ekran kartını almak daha mantıklıdır. Saat hızı, İşlemci hızı ve Shader hızı bakımından HD6790, HD5830'u geride bırakır.
Sayın Pc Mühendisi benim bu konunun üzerinde bulunmam normel bir durumdur alacagım ürün ucuz degil bende almışken biraz daha ıyısını alayım benı uzun zaman götürsün diyorum bu yüzdende verdigim paraya en iyi performası almaya çalışıyorum... Ben limitim 265 TL'oldugunu belirttim. Siz bana 300 TL aşan bir ekran kartı öneriyorsunuz sn pc mühendisi ...

Flo Rida

Flo Rida

Üye
Sayın Pc Mühendisi benim bu konunun üzerinde bulunmam normel bir durumdur alacagım ürün ucuz degil bende almışken biraz daha ıyısını alayım benı uzun zaman götürsün diyorum bu yüzdende verdigim paraya en iyi performası almaya çalışıyorum... Ben limitim 265 TL'oldugunu belirttim. Siz bana 300 TL aşan bir ekran kartı öneriyorsunuz sn pc mühendisi ...

Arkadaş o fiyetı belirttiği için bende 5830 Xtreme mi önerdim. Yoksa fiyat önemsiz olsa Pc mühendisi haklı

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Evet malesef limitim 265 tl...

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
:hmmm Hayır :hmmm , takip etmiyorum o zaman bu ekran kartını alayım :evet: digerine göre Saat hızı, İşlemci hızı ve Shader hızı daha yüksek... :oke:
(( SAPPHIRE HD6790 1GB GDDR5 256 Bit HDMI DP 16x Ekran kartı ))

Flo Rida

Flo Rida

Üye
bulursan burdan banada link yollarmısın?

ldren

ldren

Üye
bu ekran kartini vatan bilgisayardan getirtim 2 gün icinde teslim aldim kargodan hic bir problemi yok takır takır calisiyor

oyun grafiklerine gelince son çözünürlükte kasıyor arkadaslar ama orta seviyede cok rahat oynama imkanı sunuyor bence fiyatına gore gayet iyi bi ekran karti

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bu ekran kartini vatan bilgisayardan getirtim 2 gün icinde teslim aldim kargodan hic bir problemi yok takır takır calisiyor

oyun grafiklerine gelince son çözünürlükte kasıyor arkadaslar ama orta seviyede cok rahat oynama imkanı sunuyor bence fiyatına gore gayet iyi bi ekran karti
5830 biraz eskide kaldı...
kaç TL ye aldınız..
onun yerine 6000 serisinden 6870 veya gtx560 Ti alabilirdiniz

MrExpert

MrExpert

Üye
nvidia 9800gt 200 tl bu kartla makul sevıyelerde oynaya bilirsin eya nividia zotac 9500gt 120 tl falan..

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
nvidia 9800gt 200 tl bu kartla makul sevıyelerde oynaya bilirsin eya nividia zotac 9500gt 120 tl falan..
Arasında aktarım hızı bakımından fark olur mesela 9800 gt'e göre 9800 GTX daha hızlıdır. ( ekran kartının biti (aktarım hızı) önemlidir )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt