Haber Samsung'un yeni phablet modeli Galaxy Note 6'nın teknik özellikleri ortaya çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Samsung'un yeni phablet modeli Galaxy Note 6'nın teknik özellikleri ortaya çıktı
Samsung, bu sene S-Pen destekli Galaxy Note 6 modelini pazara sunacak.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden olan Samsung, bir çok yeni akıllı telefon modelini 2016'ya girmesi ile sunmaya başladı. Hatta 2016'ya girmeden duyurularına başlayan firma, yeni nesill Galaxy A modellerini Aralık ayında duyururken, bu sene ise Galaxy J modelleri ve yeni Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge üst seviye modelleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Yeni dönemde ise şu sıralar firmanın yeni Galaxy C ailesi hakkında bilgiler geliyor. Bu yeni serinin ilk temsilcileri ise çok yakında pazara sunulabilir.

Üst seviyede Samsung, her sene Galaxy Note ailesinin yeni üyesini satışa sunarken, bu sene de Galaxy Note 6 adı ile yeni model gelecek. S-Pen desteği içerecek olan bu phablet donanım özellikleri ile de güç isteyen kullanıcılar için gelecek.

Samsung'un yeni akıllısı beklenirken, bu cihaz hakkında da bilgiler gelmeye devam ediyor ve şimdi de bir Samsung çalışanı tarafından sızdırıldığı kaydedilen CPU-Z ekran görüntüsü ortaya çıktı. Bu görüntüde cihazın bazı teknik özellikleri de görülebiliyor.

Samsung SM-930 model numarası ile gelecek olan akıllı telefon 5.77" büyüklüğünde ve 2560x1440 piksel Quad HD dokunmatik ekran içeriyor. Ayrıca sistem belleği de cihazda 6GB olarak yer verilirken, dahili veri kapasitesi de 32GB olarak görünüyor.

Yonga seti Samsung'un kendi geliştirdiği ve Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge'de de yer alan Samsung Exynos 8890 olmakta.

İddialara göre Galaxy S7 ile benzer tasarım ile gelecek olan yeni Galaxy Note 6 ayrıca suya ve toza dayanıklı yapı da içerebilir.

Samsung'un yeni phablet modeli Galaxy Note 6'nın teknik özellikleri ortaya çıktı

Emre

Üye
:eller:

Onur K.

Onur K.

Üye
Ram az olmus.

SM-N9100 ile uygulamasından gönderildi.

turancen

turancen

Üye
Bu android sistemini anlayamıyorum arkadaş, 1 ram olduğu zaman 750 mb sistem harcıyor, 2 gb olduğu zamanda 1.5 gb harcıyor, ram ne kadar fazla ise sistem o kadar fazla ram harcıyor, nasıl bir döngü yapıyorsa artık. 4gb lık bir bilgisayarda windows 10 bile 1.2 gb felan sadece kendi ram harcıyor ama android öylemi, ver yavrum ver, 2.5gb ı geçiyor nerdeyse. İstersen 10gb lık bir android tablet çıktın yine bu düzen düzelmeyecek.

2 gb ramli windows tabletim var lakin sadece 1gb ramini harcıyor :D zorlasan ıhlasan anca 1.3 gb çıkıyor. Neyse uzatmayayım :D Üstteki arkdaşın dediği gibi ram az olmuş, birazdaha yüksek olsaydı bari :P

Koradam

Üye
3GBlık Samsung Telefonlarında da %50 boş ram var sen bu ramı 2 katına çıkartıyorsun ve yine %50 boş ram oluyor :D
Note 3 ümde 1 gb boş ram kalıyor
Bu android sistemini anlayamıyorum arkadaş, 1 ram olduğu zaman 750 mb sistem harcıyor, 2 gb olduğu zamanda 1.5 gb harcıyor, ram ne kadar fazla ise sistem o kadar fazla ram harcıyor, nasıl bir döngü yapıyorsa artık. 4gb lık bir bilgisayarda windows 10 bile 1.2 gb felan sadece kendi ram harcıyor ama android öylemi, ver yavrum ver, 2.5gb ı geçiyor nerdeyse. İstersen 10gb lık bir android tablet çıktın yine bu düzen düzelmeyecek.

2 gb ramli windows tabletim var lakin sadece 1gb ramini harcıyor :D zorlasan ıhlasan anca 1.3 gb çıkıyor. Neyse uzatmayayım :D Üstteki arkdaşın dediği gibi ram az olmuş, birazdaha yüksek olsaydı bari :P
Aslında Windows de bu şekilde oluyor. Ram artınca sistemin kullandığı ram de minik bir şekilde artıyor burada işletim sistemlerinin çekirdeği giriyor işin içine.Windows işletim sisteminin çekirdeği boşta kalan ram olsun lazım olursa kullanırım diyip kenara atıyor. Android çekirdeği ise boşta kalmasın kullanıcım istediği uygulamayı hızlıca açayım diye uygulamaları açık tutuyor.Bu yüzden de belli bir ram tüketimi oluyor. Ben Android işletim sistemini 320 mb rama sahip cihazda 72 mb boş ram ile de kullandım.

Luck Star

Luck Star

Üye
Ram fazla oldukça sisteme ve gpu'ya ayrılan alan arttığı için telefon performansı artıyor. Boş ram'in telefona faydası yok ama bilgisayarda var. Bilgisayarda ram dolunca kasmaya başlıyor ama telefonlarda artık öyle değil. Ram'ler çok hızlıdır bir uygulamayı ram'den açmak daha hızlı ve kolay olur. Ancak 3-4gb'lardan bir anda 6'ya atlamaları saçma ve doğru olduğunu düşünmüyorum.
Neden doğru değil derseniz bende 4Gb ram var ve 512mb'ını gpu'ya veriyor. cpu-z de 3500 lerde total ram yazıyor. Şimdi bu 6 olsa en fazla orada 5200-5500 arası yazması lazımdı. Donanımdan anlamayan biri byte-kilobyte hesabı yaparak trollemiş orayı ve millet kanıyor.

Üst Alt