Haber Samsung'un Agresif Pil Tasarımı, Galaxy Note 7 Patlamalarıyla Sonuçlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung'un Agresif Pil Tasarımı, Galaxy Note 7 Patlamalarıyla Sonuçlandı
Samsung'un amiral gemisi Galaxy Note 7'nin piyasadan çekilmesine yol açan batarya sorunu hakkında şirketi suçlayan iddialar ortaya atıldı.

Yayınlanan yeni bir rapora göre, Samsung'un Galaxy Note 7 akıllı telefonunda kullanılan batarya için agresif tasarımı hırsı, firmanın phableti modelini piyasadan çekmesine neden olan çok sayıda patlamanın arkasındaki suçlu olabilir. Galaxy Note 7 bataryasında kullanılan hücrenin tasarlanma şekli, Lityum kobalt oksitten yapılmış pozitif bir tabakayı ve grafitten yapılmış negatif bir tabakayı ayırmak için elektrolitlerle ıslatılmış bir çift polimer tabakası kullanıldı. Bu iki katman birleşince, elektrolitler ısınır ve patlamaya neden olur.

http://www.maxicep.com/samsung-yenilenmis-patlamayan-galaxy-note-7yi-satisa-sunabilir
Samsung, Yenilenmiş "Patlamayan" Galaxy Note 7'yi Satışa Sunabilir
Rapordan da anlaşılacağı üzere, pil boyutunu küçültmek için aşırı sıkıştırmak, pozitif ve negatif tabakaların birbirine çok fazla yakın olmasına neden olacaktır. Buna ek olarak bataryalardan normal karşılanacak bir miktar şişme meydana gelebilir. Bazı üreticiler bu şişmesi önlemek için, arka kapağa uygulanan baskı ile oluşturulan pil üzerindeki baskıyı kullanır (örneğin, telefonu arka cebe koyup bir sandalyeye oturarak). Samsung da tasarım konusunda çok agresif hareket ettiklerini söylemişti.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Piller, telefonu inceltmek için az yer kaplarken mümkün olduğunca fazla kapasiteye sahip olacak şekilde tasarlandı. Raporda, eğer geri çağırılmasaydı, dünyanın dört bir yanındaki Galaxy Note 7 modellerinin de sonunda patlayacağına işaret ediliyor.

Samsung, oluşacak sorunlar karşısında batarya için çok az yer bırakarak büyük bir risk aldı. Ve evet, oluşacak bu sorunlar testlerde görülmeliydi fakat Samsung, testleri de kendi tesislerinde yaparak önemli bir protokolü de bozmuş oldu.

Samsung, Galaxy Note 7 için böyle bir riski göze alarak kendi ayağına kurşun sıkmış oldu. Zira hesaplamalara göre Galaxy Note 7'nin geri çağrılmasından dolayı şirketin yaklaşık olarak 5 milyar dolar civarında bir zarar etmesi bekleniyor.
Samsung'un Agresif Pil Tasarımı, Galaxy Note 7 Patlamalarıyla Sonuçlandı

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: slymn78

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yeniden Sunsa Bile Sadece Fanatikleri Alır.Düşünsenize Seyahat Edeceksiniz Uçağa Cep Telefonunuzu Uçağa Yanınıza Almak Yerine Kargoya Verirsiniz :D

• Beğen
Tepkiler: Buğra

MaxipmaN

Üye
herkes telefonları satıp diksavri alsın :heyo:

• Beğen
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Yeniden Sunsa Bile Sadece Fanatikleri Alır.Düşünsenize Seyahat Edeceksiniz Uçağa Cep Telefonunuzu Uçağa Yanınıza Almak Yerine Kargoya Verirsiniz :D
Tekrar sürse dahi adinin note7 olacagini sanmiyorum note7 + note7 x note7 y tarzi taki alir bence.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tekrar sürse dahi adinin note7 olacagini sanmiyorum note7 + note7 x note7 y tarzi taki alir bence.
Bu Patlamamasına Engel Olacakmı :D Bence Edeceği Zararı Etti Artık Note 8 Vs Çıkartmalı

• Beğen
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Bu Patlamamasına Engel Olacakmı :D Bence Edeceği Zararı Etti Artık Note 8 Vs Çıkartmalı
Yok engel olacak manasinda degilde. Sorunu tamamen çözüp farkli isim ile uygun fiyata satmasida bir secenek. Ara ara apple urunlerinde goruyorum bakim gormus urun diye , yine garanti verip uygun fitata satiyor. Mesela birkac ay once bakim gormus bir macbook aldim(benim alma nedenim fiyati degil bu ozellillerde olmasi urunu fransada nadir bulmakti) cihaz adlinda bakimda gormemis urunu alan geri vermiş kutu acildigi için bu damgayi yemis ve 1800€urunu 1000€ aldim(yurtdışında ikamet ediyorum) samsunta bu sekilde elindeki ürünleri belki degerlendire bilir.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yok engel olacak manasinda degilde. Sorunu tamamen çözüp farkli isim ile uygun fiyata satmasida bir secenek. Ara ara apple urunlerinde goruyorum bakim gormus urun diye , yine garanti verip uygun fitata satiyor. Mesela birkac ay once bakim gormus bir macbook aldim(benim alma nedenim fiyati degil bu ozellillerde olmasi urunu fransada nadir bulmakti) cihaz adlinda bakimda gormemis urunu alan geri vermiş kutu acildigi için bu damgayi yemis ve 1800€urunu 1000€ aldim(yurtdışında ikamet ediyorum) samsunta bu sekilde elindeki ürünleri belki degerlendire bilir.
Bilemiyorum Dediğin Gibid Olsa Şahsen Ben Uzak Dururdum Önermezdimde :D Bazen Krizi Fırsata Çevirmek Gerek Dediğin Gibi :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve bmw_m6
vedat1966

vedat1966

Üye
Güvenli olduktan sonra alınır. Artık daha dikkatli olacaklarını düşünüyorum.

• Beğen

slymn78

Üye
Samsung s8 i cok iyi gelistirirse kaybettiği müşterilerini geri toplayabilir belki

• Beğen
vedat1966

vedat1966

Üye
Samsung s8 i cok iyi gelistirirse kaybettiği müşterilerini geri toplayabilir belki
Hocam note 2 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki kalem için alanlar (bende dahil) yine alacaktır.

Üst Alt