Haber Samsung'dan Galaxy Note 8 akıllı telefon gelmeyecek

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung'dan Galaxy Note 8 akıllı telefon gelmeyecek
Samsung, her sene yeni modeller sunuyor ve bu cihazlar da dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşırken, en çok satan cihazlar arasında da başı çekiyor. Firma bu sene üst seviyede önce Şubat ayı sonunda Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerini sunarken, Ağustos başında da Galaxy Note7adındaki bir başka üst seviye akıllı telefon Samsung'dan geldi.

Galaxy Note7, sene sonuna kadar 10 - 14 milyon civarında satacağı yönünde beklentilerle pazara sunulduktan kısa süre sonra batarya faciası patlak verdi. Bazı kullanıcılar cihazlarının yandığını rapor ederken, Samsung, araştırma sonunda batarya problemi nedeni ile cihazın satışlarını durdurdu.

Tüm dünya genelinde değişim programı başlatarak, sorunsuz Galaxy Note7'yi de kısa süre önce pazara sunarken, bu sorunsuz versiyonlarda da aynı sorun ortaya çıktı. Bu durum sonrası satışlar ikinci kez durdurulurken, Samsung, cihazın üretimini de durdurdu. Artık Galaxy Note7 satışa çıkmayacak.

Diğer taraftan oldukça önemli bir bilgi de Hi Tech Mail adındaki Rusya merkezli siteden geldi. Site Güney Kore merkezli firmanın Galaxy Note serisini sonlandırma yönünde karar alabileceği bazı kaynaklar tarafından ifade edildiğini belirtiyor.

Samsung'un Galaxy Note ismi eğer devam ederse, bundan sonra devamlı olarak patlama ve yanma haberleri ile eleştirilere maruz kalacak. Bu nedenle de Samsung bu durumun önüne geçmek için Galaxy Note7'yi tarihin tozlu sayfalarına terk edebilir.
Samsung'dan Galaxy Note 8 akıllı telefon gelmeyecek

Cadillac34

Üye
Bu Samsung da ne kadar değerliymiş arkadaş. Borsa bile bu kadar tavan yapmıyor. Sanki dolarla kıyaslanıyor.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Note çıkarsa değer kaybetmeye devam edecek.S8 çıkarsa dedikoduların olmayacağının da bir garantisi yok.Bilinçli kullanıcı kesinlikle artık Samsung'a yönelmez bu bir gerçek.Apple ile çekişme noktasında konuşuyorum iphone ile Samsung arasında kalan alıcı Apple'a yönelecek.
Diğer firmalarla da benzer şeyler olabilir Huawei Lg gibi takipte olan firmalar icin.

Koradam

Üye
İsteseniz de istemeseniz de bu durumdan ötürü Samsung ne batar ne de büyük bir zarar görür. Evet 2016 ve 2017 de zarar edecek ancak adamlar şuan hık dese bükülebilir katlanır cihazları piyasaya koyacak yeterliliğe sahip.Mobil sektörde zarar görse adamların Dünya'da yapmadığı iş yok. Mobilde yaşadığı Note 7 faciası yüzünden ne Note serisini bitirir ne de mobil sektörden çekilir.

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Zarar daha şimdiden 20 milyara yakın. Bakkal yönetmiyor bu insanlar ve yatırımcılara bu zararı açıklayamazsın tek bir adam ya da marka olarak düsünmeyin firmaları.Note 8 çıkarsa yanmasa da yandı denen sürüsüyle haber olacak bunu hepimiz biliyoruz.Note serisi tamamen bitmeli bu bile S ya da diğer serilerdeki dedikoduları azaltacak garantisinde değil.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Samsung artık herşeyiyle kusursuz olmak zorunda imajı lekelndi kusursuz telefon yapmak zorunda en ufak ısınmada kullanıcı ya benim tekefonumda ısınıp patlarsa diyck

Cadillac34

Üye
Samsung artık herşeyiyle kusursuz olmak zorunda imajı lekelndi kusursuz telefon yapmak zorunda en ufak ısınmada kullanıcı ya benim tekefonumda ısınıp patlarsa diyck
Kullandığımız her şey patlıyor zaten. Televizyon, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektirkli süpürge, lamba, bilgisayar, araba, motosiklet, jeneratör, dvd, telefon, uydu alıcısı, hoparlör, müzik seti, saç kurutma makinesi vs. vs. Bunları geçmeyelim.

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
note 7de ne kadar sorun yaşamış olsada
bence note 8(veya artık adı ne olursa) gelmeli 1 şans daha vermeliler

ben inanıyorum ki o telefonu benim gibi
sadece kalemi için alacak kişiler de var
note serisinin donanım ve pil olarak yüksek olduğu için de alan var

note serisi s serisi ile aynı donanımla çıkarsa çoğu donanım için alacaklar s serisine kayar

vedat1966

vedat1966

Üye
Bende note serisini en fazla isim değişikliğine giderek devam ettireceğini düşünüyorum. Sırf kalemi için alan benim gibi yüzbinlerce insan vardır. Başarısızlık evet. Ancak bu kadar başarılı olmuşsa bunun sebebi yine note serisidir. Böyle kullanışlı kalemi olan bir telefon olsaydı. Hiç düşünmem alırdım. (Markanın benim için hiç bir önemi yok.)

Koradam

Üye
Yorumlara katılıyorum. Bütçem ile Note 3 veya Xioami'nin iyi telefonlarını alacak kadar param vardı. Note 3 ü iyi ki almışım diyorum s penin her yerde işlevi oluyor

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Bence isim değişikliğine gerek yok. Sorunu gerçekten çözmesi yeterli. Note 7 güzel telefondu yazık oldu ama. Alacak insanlar için bir rakip telefon yok benim gözümde

• Beğen
Tepkiler: Koradam
furyzer0

furyzer0

Üye
note 7de ne kadar sorun yaşamış olsada
bence note 8(veya artık adı ne olursa) gelmeli 1 şans daha vermeliler

ben inanıyorum ki o telefonu benim gibi
sadece kalemi için alacak kişiler de var
note serisinin donanım ve pil olarak yüksek olduğu için de alan var

note serisi s serisi ile aynı donanımla çıkarsa çoğu donanım için alacaklar s serisine kayar
medyayı biliyorsunuz eğer çıkarırlarsa kesinlikle "note8 de patlıyor!!" tarzı haberler olacak bunu çoğu insan yutacak umarım devam ettirmezler.

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Samsung çöp bile olsa ben alırım şahsen.
Çünkü gerek kullanımı, gerek dosya alışverişi çok kolay. İphone insanın elini kolunu bağlıyor bana göre.

furyzer0

furyzer0

Üye
Samsung çöp bile olsa ben alırım şahsen.
Çünkü gerek kullanımı, gerek dosya alışverişi çok kolay. İphone insanın elini kolunu bağlıyor bana göre.
Dünya Samsung ile Apple'dan ibaret değil :)

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

byAndroid

byAndroid

Üye
Bilinçli kullanıcı artık Samsung almazmis, hepsi mi patlıyor cihazların :D

Cadillac34

Üye
Haberi okuduklarına göre almayabilirler. Hemen İphone 7 kuyruğuna girerler. Millet şimdiden kuyruğa girmiş bekliyor. Sanırsın sgk kuyruğu, tüp kuyruğu, gaz yağı kuyruğu, ekmek kuyruğu. :D

byAndroid

byAndroid

Üye
Yeni çıkacak cihazları elbette alınır, isteyen S7 serisinden bir cihazda alabilir, para iadesi ile iphone 7 serisi de almakta mantıklı tabi, ama bundan sonra Samsung hiçbir cihaz alınmaz falan saçma yorumlar

• Beğen
Tepkiler: Koradam
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Tek patlayan telefon veya ilk patlayan telefon note 7 değil ama
üst üste çok fazla patlama olunca (toplamda 100tane falan)
ürünleri geri topladılar yeni verdikleri de sorunlu çıkınca en mantıklı hareket olan pazardan ürünü çekmek oldu

bu aynı appledaki bükülme sorunu gibi önceleri herkes buna karşı çıktı sonra kimse takmaz oldu
bence unutulur note 8e bir şans daha vermeli bence samsung

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Tek bir habere bakar sonrası gelir ve en küçük bir olumsuzlukta milyarlarca dolar zarar işten bile değil.Şuan elindeki nakit gücünün 3'de 1'inden fazlasını kaybetti Samsung Note 7 yatırımıyla.
Hatalı olan cihazlar olabilir ama olayın bu denli büyüme sebebi sosyal medya haberleri yani spekülasyon.Daha da ileri gidelim Samsung'un hatayı çözememesinin sebebi belki de hata olmaması kim bilir?Samsung Mimar Sinan'ın çocukla arasında geçen diyolog gibi karar almalı minareye yamuk diyen çocuğu dinleyip sözde minareyi düzeltti sırf adı yamuk kalmasın diye.BakalımSamsung ilerde ne yapacak merak konusu.Ama forumda herhangi bir markanın herhangi bir modelinde hata görüp aynı markanın başka ya da yeni modellerinde öneri yaparken bu hatadan bahsedip alma diyenler varsa pek tabiki bu da Samsung'a yapışacak bir hata belki de en büyüğü.Biz de diyeceğiz ki yağ yakar karaduman atar Samsung S8 Note 8 bilmem ne alma aldırma.

• Beğen
Tepkiler: byAndroid

Üst Alt