Samsung wave s8500 de fotoğraf kalitesi nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

makinaustası

Üye
    Konu Sahibi
Samsung wave s8500 de fotoğraf kalitesi nasıl
Arkadaşlar wave alalı 1 hafta oldu. Tamam her şeyi güzel de fotoğraf kalitesi benim cihazda berbat gibi. Her türlü ışık ortamında ve kamera modunda denedim fotoğraftaki bulanıklığı bir türlü önleyemedim. Halbuki 5 MP kamera olmasına rağmen çok daha kaliteli fotoğraf çektiğini okumuştum. Benim eski 1.3 MP lik cihaz kadar bile net fotoğraf çekemedim bir türlü. Bu sorunu yaşayan var mı başka? Acaba yazılımsal bir şey olabilir mi yoksa cihazda mı sorun var?

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
Arkadaşım bendede wave var ve uygun ışık ortamında SLR gibi fotoğraf çekiyorum resmen. ki ben fotoğrafçı olduğum halde rahat rahat tatmin olduğuma göre fotoğraf kaliteli demektir :D sanırım donanımsal bir sorunun var çünkü bulanıklık geçmiyor ise objektiflerden kaynaklanan bir sorun olabilir.

mvelten

mvelten

Üye
telefon titremeye karşı çok hassas sanırım . birde sabit bir yere koyup çekmeyi deneyin aynı bulanıklık varsa donanımla alakalı birşeydir . servise götürmeniz gerekebilir

silver021

silver021

Üye
bu dedikleriniz hiç bi alakası yok. sen daha önce hiç otofokus özelliğine sahip cep telefonu kullanmadın herhalde..
odaklamadan çekersen elbette bulanık çıkar. bu senin kullandığın diğer külüstürlerden değil. daha iyi fotoğraflar çekiceğini umuorum. odaklamak için tuşa hafifçe bas sonra yeşil belirdikten sonra çok fazla beklemeden tam bastır tuşa ve resmi çek.

makinaustası

Üye
    Konu Sahibi
silver021 bu güne kadar slr kamera da dahil bir çok makina kullandım ve nasıl fotoğraf çekeceğimi gayet iyi biliyorum. Bu sorun büyük ihtimalle donanımsal ve ben bu sorunu başka yaşayan var mı öğrenmek istedim.

BarcinSurmeli

BarcinSurmeli

Üye
silver021 bu güne kadar slr kamera da dahil bir çok makina kullandım ve nasıl fotoğraf çekeceğimi gayet iyi biliyorum. Bu sorun büyük ihtimalle donanımsal ve ben bu sorunu başka yaşayan var mı öğrenmek istedim.

Büyük ihtimal donanımsaldır servise götürmekte yarar var şimdiden geçmiş olsun

burakik

Üye
aynı sorun bendede var. bugüne kadar slr gibi çeken telefonum senin dediğin gibi bulanık çekmeye başladı bitürlü netleyemiyo. ortada bulanıklık var kenarlar net. anlamadım gitti. servisin yolu göründü bize...

nidforspid

nidforspid

Üye
kamera versiyonunuz nedir?

aybek1453

Üye
*#197328640# tuşlayıp sırasıyla 6-3-2 menulerine bas k camera yazılımını güncelleştirip deneyin

nidforspid

nidforspid

Üye
*#197328640# tuşlayıp sırasıyla 6-3-2 menulerine bas k camera yazılımını güncelleştirip deneyin

aynen arkadaşın dediği gibi fakat önce kodu girdikten sonra sırayla 6-3-1 tuşlayın 3 tane versiyon çıkar [sesbdg01] yazılı olucak üçüde eğer yazmıyorsa (yani birisi yada ikisi farklı birisi bu kodsa demek istediğim hepsi aynı bu koddan olcak) telefonunun versiyonu jk8 den sonra çıkan versiyonsa o zaman yine aynen *#197328640# girip 6-3-2 yapıp güncelleme yapabilirsin kamera versiyonunu ,eğer geri döndürmek istiyosan versiyonu 6-3-6 yap, fakat bu işlemleri yaparken 4 dakika beklemen gerekiyor ve hiç tuşa dokunma kamerandan olabilirsin,insallah yaparsın

Noks

Noks

Üye
arkadaslar dediginiz gibi 6-3-2 yaptım tel dondu kaldı :) bekliyorum batarya cıkartma felan dio

--------------- Ekleme ---------------

aman allahım kamera başarısız dedi xS hiç bi tuşa basmadan tekrar yapıyorum :S

korfare

korfare

Üye
aynen arkadaşın dediği gibi fakat önce kodu girdikten sonra sırayla 6-3-1 tuşlayın 3 tane versiyon çıkar [sesbdg01] yazılı olucak üçüde eğer yazmıyorsa (yani birisi yada ikisi farklı birisi bu kodsa demek istediğim hepsi aynı bu koddan olcak) telefonunun versiyonu jk8 den sonra çıkan versiyonsa o zaman yine aynen *#197328640# girip 6-3-2 yapıp güncelleme yapabilirsin kamera versiyonunu ,eğer geri döndürmek istiyosan versiyonu 6-3-6 yap, fakat bu işlemleri yaparken 4 dakika beklemen gerekiyor ve hiç tuşa dokunma kamerandan olabilirsin,insallah yaparsın
güncelleme yapalım dedik "kamera başarısız" diyor. dediklerinizi yaptım geri de dönmüyor. Nasıl çözecez bu işi?

veev

Üye
Sadece Yandaki AF yerinden oto odak yap

silver021

silver021

Üye
güncelleme yapalım dedik "kamera başarısız" diyor. dediklerinizi yaptım geri de dönmüyor. Nasıl çözecez bu işi?

:D:D güncellemen gerekiormuydu. ?ne geçicekti eline. hey allahım ya. farklı bir firmware sürümü bul ve geç sorun düzelir.

ottomania52

Üye
:D:D güncellemen gerekiormuydu. ?ne geçicekti eline. hey allahım ya. farklı bir firmware sürümü bul ve geç sorun düzelir.
bende de aynı sorun oldu kafayı yicektim,ama çok basit hallettim,kamra başarısız sorunu çözümü diye konu var,orda ne yapacağın yazıyo aynen uygula kameran düzelir hiç merak etme

korfare

korfare

Üye
şu an ne durumda kardeş yardımcı olalım
Sağolasın. Teşekkürler.
Arkadaşların bahsettiği diğer konudan geri düzeltmeyi başardım ama şuanda da farklı birşey gözümü çarptı, onunla uğraşıyorum. Karanlık ortam çekimlerinde sol üst ve sol altta kararmalar var. Bu donanım mı yoksa yazılım sorunu mu sizce? Örnek fotolar aşağıda.

silver021

silver021

Üye
Sağolasın. Teşekkürler.
Arkadaşların bahsettiği diğer konudan geri düzeltmeyi başardım ama şuanda da farklı birşey gözümü çarptı, onunla uğraşıyorum. Karanlık ortam çekimlerinde sol üst ve sol altta kararmalar var. Bu donanım mı yoksa yazılım sorunu mu sizce? Örnek fotolar aşağıda.

boşver bi farkı olsun kameranın. resimlere baktım bi hava katmış sanki.:d:

Üst Alt