Samsung Telefonlara Versiyon Atma (M8800 Pixon'da Dahil)

Sponsorlu Bağlantılar

TeLesme

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Telefonlara Versiyon Atma (M8800 Pixon'da Dahil)
Arkadaşlar yaklasık bir ay önce 2 adet telefon hediye olarak bana yurt dışından unlock olarak geldi.Yani Unlock derken burada biradaha pasaporta kayıt ettirmeye gerek kalmıyor.
N86 ve Samsun M8800 Pixon...Her ikisi'de ingilizceydi.Nokiaya kolay yükledim fakat samsung icin epey bir arastırmam gerekti.Uzun lafın kısası bir tane ingilizce sitede buldum ve zorlansam'da TR dil paketi atmayı başardım.Sizede anlatayım belki yardımı dokunur.

1 Adet program ve Gerekli dil paketi ile yapıyoruz bu işi.
ilk olarak MultiLoader v5.56:
ikinci olarak Gerekli Dil paketi Kapsamlı:
Alternatif Dil paketi:

ilk önce MultiLoader kuruyoruz ve Telefonu usb kablosu ile baglıyoruz.Telefonun ekranı siyah oluyor ve ekranda ingilizce ßirkac satır yazı yazıyor.indirdigimiz dil paketini dosyaya cıkarıyoruz ve...
Ardından Program'da ßoot Change ve Download yanındaki kutucukları işaretliyoruz.
ßoot yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki BootFiles tıklıyoruz.
Amss yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki amss_compressed tıklıyoruz.
Rsrc1 yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki Rsrc_M8800_Open_Europe_Common.rc1 tıklıyoruz.
Rsrc2 yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki Rsrc2_M8800(Low).rc2 tıklıyoruz.
Factory Fs yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki FactoryFs_M8800_Open_Europe_Common.ffs tıklıyoruz.

ßaşka bir yere tıklamamıza gerek kalmıyor.
Port Search tıklıyoruz ve Yanındaki Download yazan yere tıklıyoruz.Telefon otomatik olarak kurmaya başlıyor.En son herşey bittikten sonra Programın sağ tarafında finish yazıyor ve telefon kapanıp acılıyor.Hangi dildeyse o dilde acılıyor ve biz girip diller'den istedigimiz dili seciyoruz.

ßuldugum yabancı site ve gerekli başlıklar.Epey karmaşık ingilizce bilmeyenler icin.Anlattıgım şekil yapmalarını öneririm.

• Beğen
Tepkiler: habato23, bekirbedir, mbulut23 ve 3 diğerleri

Bora

Bora

Üye
Paylaşım için Teşekkürler.Başarıyla yapan arkadaşlar varsa bu konuyu sabitleyelim.

TeLesme

Üye
    Konu Sahibi
işlerine yarayan arkadaşlar bişiler yazsın lütfen.

TeLesme

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yaklasık bir ay önce 2 adet telefon hediye olarak bana yurt dışından unlock olarak geldi.Yani Unlock derken burada biradaha pasaporta kayıt ettirmeye gerek kalmıyor.
N86 ve Samsun M8800 Pixon...Her ikisi'de ingilizceydi.Nokiaya kolay yükledim fakat samsung icin epey bir arastırmam gerekti.Uzun lafın kısası bir tane ingilizce sitede buldum ve zorlansam'da TR dil paketi atmayı başardım.Sizede anlatayım belki yardımı dokunur.

1 Adet program ve Gerekli dil paketi ile yapıyoruz bu işi.
ilk olarak MultiLoader v5.56:
ikinci olarak Gerekli Dil paketi Kapsamlı:
Alternatif Dil paketi:

ilk önce MultiLoader kuruyoruz ve Telefonu usb kablosu ile baglıyoruz.Telefonun ekranı siyah oluyor ve ekranda ingilizce ßirkac satır yazı yazıyor.indirdigimiz dil paketini dosyaya cıkarıyoruz ve...
Ardından Program'da ßoot Change ve Download yanındaki kutucukları işaretliyoruz.
ßoot yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki BootFiles tıklıyoruz.
Amss yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki amss_compressed tıklıyoruz.
Rsrc1 yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki Rsrc_M8800_Open_Europe_Common.rc1 tıklıyoruz.
Rsrc2 yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki Rsrc2_M8800(Low).rc2 tıklıyoruz.
Factory Fs yazan yere tıklıyoruz ve Dil paketini cıkardıgımız dosyanın icerisindeki FactoryFs_M8800_Open_Europe_Common.ffs tıklıyoruz.

ßaşka bir yere tıklamamıza gerek kalmıyor.
Port Search tıklıyoruz ve Yanındaki Download yazan yere tıklıyoruz.Telefon otomatik olarak kurmaya başlıyor.En son herşey bittikten sonra Programın sağ tarafında finish yazıyor ve telefon kapanıp acılıyor.Hangi dildeyse o dilde acılıyor ve biz girip diller'den istedigimiz dili seciyoruz.

ßuldugum yabancı site ve gerekli başlıklar.Epey karmaşık ingilizce bilmeyenler icin.Anlattıgım şekil yapmalarını öneririm.
Günceldir...

macman

macman

Üye
teşekkürler

gokhankaan

Üye
E 250 ye olur mu?

anadolulu47

Üye
f480 içinde oluyormu? teşekkürler.

dreamman34

Üye
versiyon atma yokmu sadece dil paketi mi var

eresisas

Üye
slm arkadasım i8910a atabılırmıyım onerırmısın

TeLesme

Üye
    Konu Sahibi
Günceldir..

KEW RC

KEW RC

Üye
saoll

ufukano07

ufukano07

Üye
Paylaşım için Teşekkürler

venezual

venezual

Üye
Paylaşım için teşekkurler
Ben bunu attım M880NXXIB1 içinde navigasyon olanı secdim oldu Cok sagol
Harika oldu :DDDDDDDDDD
Cok sagol

asilist

Üye
tebrıkler super bı paylasım olmuş..

fukuku111

Üye
samsun e 250 de olurmu yaw bir yardım.

blouxx

Üye
her telefona uymuyo arkadaslarr eskı versıon sılıyo yenısını yukleyemıyebılıyorrrrr dikkattt

adembekar

Üye
m8800 icin denedim. telefon birdaha acilmadi. yapabilecek servis ariyom simdi.

egemen2009

Üye
merhabalar yurt dışından gelen samsung m8800 telefon var elimde yukarda anlatılanları yaptım progranmları dil paketini indirdim denilenleri yaptım ama Port Search dedigimde program bir şey bulmuyor .Yanındaki Download ikonu da aktif olmuyor ne yapmalıyım acaba

vip6363

Üye
atan kişi version atmayı koymamış boş boşuna adamı üye ettiriyor

ahetahet

ahetahet

Üye
guzel bı paylasım yalnız dostum sorulara cevap verırsen sevınırız...

bende samsung gt-s5603 var turkcell ın reklamını yaparak acılıo bende bunu kaldırmak ıstıom vede en ust yazılımı arıom burdan telefonumu yukseltebılırmıyım ?

iyi calısmalar...

Üst Alt