samsung i8910hd funclup(paylaşim ve destek)

Sponsorlu Bağlantılar

NomadCRY

NomadCRY

Üye
Arkadaşlar Xp Windows 7 ikisinde de bilgisayar telefonu görmüyor usb aygıtı tanınmadı diyor.İki işletim sisteminde de sonuç aynı.Driverların hepsi kurulu.Ne yapabilirim?

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
rompatcher , "options-add to auto" seçerseniz her seferinde aktif etmenize gerek kalmaz.

iyi forumlar dilerim.

--------------- Ekleme ---------------

Jbak TaskMan v1.36 S60v3 v5 SymbianOS 9.x Unsigned

bu i8910 hdnin ekran görüntüsü mü? Benim c toplam 37/3mb olarak gösteriyor sizinkinde ise boş yer 74 mb yani benimkinin 2 katı.. Benim tlf daki problem neden kaynaklı acaba? neden arada bu kadar farklılık var tlf lar aynı...

aliveli4343

Üye
slm arkadaşlar teknolojiyle aram pek iyi değil... özendik aldık telefonu ama seste problem var.konuşma karşı tarafa çok az gidiyor.sanki çok uzaktan konuşuluyormuş gibi kulaklıkla hiçbir problem yok gayet net ve düzgün.dediğim gibi karşıya ses çok az gidiyor.çaresi nedir yardımcı olanlardan da bu forumda en ufak katkısı olanlardan da Allah razı olsun.iyi geceler.

i_piramit

Üye
Arkadaşlar bişey soracam ve yardımıza ihtiyacım var?
size hangi fw daha iyi?
scx ares4 mü, hx v11 mi yoksa n2o4 mü...

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
htt

Bununla telefonu N97 olarak görmesi lazım.

txt dosyasını C:\Private\10202be9\ altına atacaksınız. C:\Private\10202be9\Persist\101f8731.cre dosyaso varsa silin. Browser cache i temizleyin (sadece tedbir gerekli de olmayabilir kalıntı kalmasın diye) Telefonu kapatıp açın.

Kolay Gelsin
çok teşekkür ediyorum bak bu en yararlı bir bilgiydi benim için.. ellerinize sağlık.. bir türlü wirofon ve skype çalıştıramamıştım tlf da.. Bakalım inşallah bu şekilde bu programları yükleyip sağlıklıca çalıştırabilirim...

temhas9

Üye
Bir senedir 8910 hd kullanıyorum ve tel imin versiyon 2009 mart ayında hala.Bu telefonun versiyon güncellemesi nasıl yapabilirim.Yardımcı olursaanız sevinirim.

polo_0650

Üye
arkadaşlar
i8910 kullanıyorum 16 gb olanı şimdi route66 yükledim klasör siyah gözüküyor bu normalmi ayrıca hand diye bişey yükledim oda klasör siyah gözüküyor kaldırdım klasör halen boş durumda duruyor bunu nasıl kaldıra bilirim
saygılar

i_piramit

Üye
menüye gir seçenekler düzenle ve sil

i_piramit

Üye
arkdaşlar bişey soracam i8910 için mobil tv proğramı var mı wireless ile çalışan...

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
Bu tlf nun piri olan arkadaşlardan bir yardım ricam olacak..
i8910 hd telefonum internete berbat bir bağlantı ile bağlanıyor.Vodafone TR kullanıyorum ancak vodafone internet ayarlarıyla hiçbir browser programıyla ve kendi browseriyle bağlanmıyor (web sayf3a bulunamadı) uyarısı veriyor.. Ancak vodafone internet ayarlarıyla nimbuz,mailagent vs programlarda sorun yok..Bu problem bütün i8910hd lerde mevcutmu yoksa benim tlf a has birşey mi?
Tlf da orjinal fw dahil faenil ve hx inkilerini de kullandım sonuç aynı hatta şu anda faenil de hayatımın en kötü web browserli tlf nunu kullanıyorum diyebilirim.. Bu konuda yardımı olabilecek arkadaşım varsa konuya bir aydınlık getirmesini rica ediyorum
2ncisi ne hikmetse bir türlü tlf nu pc ye gösteremiyorum tüm modem driverlarını siliyorum yeniden kuruyorum tlf nu formatlayıp tekrar fw kuruyorum ıııggggg bir türlü tlf görülmüyor(İşletim sistemi xp) bu nedenle tlf na uygulama yükleme müzik resim vs paylaşımım eziyetten öte gitmiyor. Veri taşıyıcısı kablosunu değiştirdim yine aynı yani tlf yok gibi gözüküyor. Sadece samsung mobile modem olarak görüyor onunla da herhangi bir bağlantı kurmuyor..
Ancak aynı kabloyla tlf a istediğim gibi fw yüklüyorum herhangi bir problem olmadan..
Bu 2 büyük sorunumda bana yardımcı olabilecek bu konuda bilgili arkadaşlarımın yardımlarını şimdiden esirgememelerini rica ediyorum
Saygılarımla.

not bu arada tlf yurtdışı olduğundan imei değiştirilmiş..

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
en sonunda hx v 11 ve faenil v204 yükledim ve her iki cfw yi kendi amatör kullanıcı bilgilerimle karşılaştırdım..
Faenil in artıları
1- multi dil desteği mesaj vs yazılımlarında bu en beğendiğim özelliği
2- Ram güzel 180 mb ile açılıyor
3- foto çekimi güzel jpeg codec lerini değiştirebiliyoruz

Eksileri

1- Tlf yavaş. uygulamalar bölümünü açarken bariz belli oluyor(Hyperx v 11 e göre yavaş yoksa orjinal fw ye göre müthiş hızlı)
2- Tam ekran Qwertu klavye yüklenen sürümden dolayı çalışmıyor
3- Tlf id sini değiştiremiyoruz bu nedenle nokia ya özel bazı yazılımlar yüklenemiyor..Skype gibi.
4- Tlf id si değiştirelemediği için haliyle fring ve nimbuzz gibi programların sunduğu bazı özellikler çalışmıyor.(Msn live call vs gibi)
5-QT installeri ayrı yüklemek zorunda kalıyorsunuz bu da C de ekstra 13 mb yer kaybına yol açıyor.. Yüklemediğiniz zaman faenilatör çalışmıyor..

Hyperx v 11 in artıları
1- Tlf müthiş hızlı adeta uçuyor..
2- hxpatcher dan istediğimiz gibi tlf nun hızını ve batarya ömrünü ayarlayabiliyoruz..
3- hxpatcher dan yine tlf id sini istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz bu özellik sayesinde nokia ya has programlar tlf da çalışıyor (SKYPE gibi) ve fring nimbuzz gibi programların da özelliklerini tam randımanlı olarak kullanabiliyoruz
4-Kamera ve video kaydı gayet güzel
5-Samsung Widget ana menü yü kullanabiliyoruz.

Eksileri

1- Bana göre en büyük eksiklik multi dil desteği yok yazılım ve mesajlaşmada. Ki bu benim en fazla ihtiyacım olan özelliği.

Bunlar benim amatör kullanıcı olarak kişisel deneyimlerim.. Profosyonel arkadaşlarımız bu iki cfw ve diğer farklı cfw ler arasındaki farkları daha iyi yorumlayabilirler..

serkan719

serkan719

Üye
Arkadaşlar Ellerinize Sağlık.

higlift

higlift

Üye
arkadaşlar ben 1 senedier i8910 kullanıyorum bu fw yüklemek isteiyoeum es güncel fw hangisidir hangisini tavsiye edersiniz birde orjinal fw dönmek istesem nasıl döneceğim şimdiden teşekkürler..

en sonunda hx v 11 ve faenil v204 yükledim ve her iki cfw yi kendi amatör kullanıcı bilgilerimle karşılaştırdım..
Faenil in artıları
1- multi dil desteği mesaj vs yazılımlarında bu en beğendiğim özelliği
2- Ram güzel 180 mb ile açılıyor
3- foto çekimi güzel jpeg codec lerini değiştirebiliyoruz

Eksileri

1- Tlf yavaş. uygulamalar bölümünü açarken bariz belli oluyor(Hyperx v 11 e göre yavaş yoksa orjinal fw ye göre müthiş hızlı)
2- Tam ekran Qwertu klavye yüklenen sürümden dolayı çalışmıyor
3- Tlf id sini değiştiremiyoruz bu nedenle nokia ya özel bazı yazılımlar yüklenemiyor..Skype gibi.
4- Tlf id si değiştirelemediği için haliyle fring ve nimbuzz gibi programların sunduğu bazı özellikler çalışmıyor.(Msn live call vs gibi)
5-QT installeri ayrı yüklemek zorunda kalıyorsunuz bu da C de ekstra 13 mb yer kaybına yol açıyor.. Yüklemediğiniz zaman faenilatör çalışmıyor..

Hyperx v 11 in artıları
1- Tlf müthiş hızlı adeta uçuyor..
2- hxpatcher dan istediğimiz gibi tlf nun hızını ve batarya ömrünü ayarlayabiliyoruz..
3- hxpatcher dan yine tlf id sini istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz bu özellik sayesinde nokia ya has programlar tlf da çalışıyor (SKYPE gibi) ve fring nimbuzz gibi programların da özelliklerini tam randımanlı olarak kullanabiliyoruz
4-Kamera ve video kaydı gayet güzel
5-Samsung Widget ana menü yü kullanabiliyoruz.

Eksileri

1- Bana göre en büyük eksiklik multi dil desteği yok yazılım ve mesajlaşmada. Ki bu benim en fazla ihtiyacım olan özelliği.

Bunlar benim amatör kullanıcı olarak kişisel deneyimlerim.. Profosyonel arkadaşlarımız bu iki cfw ve diğer farklı cfw ler arasındaki farkları daha iyi yorumlayabilirler..

nasıl yükledin birde fw nasıl ve nerden indirebiliriz çcv verirsen sevinirm...

o linkleri boşver onlar ön bilgi gibi bişey gerek yok.
İşletim sistemin xp olması lazım
samsungun orjinal suite yüklü olsun ve
hyperx v8 (hx v8)
ama ingilizce bilyiorsan türkçesi yok hx v8-32 numaralı sürüm cıkmış biraz daha gelişmiş
siteyi verim orda hepsi
(az önce baktım normal v8 i kaldırmış iyiki indirmişim ; ) eng de fena deil cok dil gerekmiyor )
daha v8 lerin hic birini denemedim zaman yoktu

v8 denicem bende ps suitten mi yüklicez birde v8 32 sende varsa linkini verirmisin siteden ulaşamadım

tşk.

sefili

sefili

Üye
Hxpatcher ayarlarını biraz karıştırdım. danger yazan yere bir iki ayar çektim. Oda bana geri ayar çekti. Telefonum şimdi hiçmi hiç açılmıyor. Flashlama yapmak isteyincede açılmıyor. Şarz aletini takıyorum yine hiç bir belirti yok. Bilgisayara bağlıyorum yine yok. Bunu halletmenin yolu servistenmi geçer acaba. eğer öyle ise ne gibi işleme sokulur bu telefon

dolunay32

Üye
slm arkadaşar 2. el i8910 Hd aldım sahibi yurtdışından aldığını söyledi. şu anda version olarak üzerinde Yazılım sürümü: I8910HX-V5-xx tarih 21.05.2010 Ozel sürüm : I8910HX-V5-21 yazıyor.
1 bu ndan daha hızlı bir fw var mı
2 bu üzerindeki fw yi değiştirdiğim zaman telefonun IMEI numarası değişir mi
ve bendeki telefonun video çekimi nedense samsung wave2 den kötü denedim wave 2 daha net çekiyor foto olsun video olsun

bir şey daha telefonu usb den Pc ye bağlıyorum ne depolama aygıtı olarak görüyor ne başka Samsung PC Studio 7 ile ancak kablo ile değilde bluetooth ile bağlanabiliyorum sorun telefondaki yazılımda mı acaba ? bu arada windows 7 kullanıyorum fw ler 7 de yüklenmiyor sanırım acaba usb de mi 7 de çalışmıyor donanımda modem olarak görüyor telefonumu yardımcı olursanız :d

higlift

higlift

Üye
HX V11 hafıza dolu bzaı ögeleri silin hatası veriyor neden olduğunu bilen varmı?

bir şey daha telefonu usb den Pc ye bağlıyorum ne depolama aygıtı olarak görüyor ne başka Samsung PC Studio 7 ile ancak kablo ile değilde bluetooth ile bağlanabiliyorum sorun telefondaki yazılımda mı acaba ? bu arada windows 7 kullanıyorum fw ler 7 de yüklenmiyor sanırım acaba usb de mi 7 de çalışmıyor donanımda modem olarak görüyor telefonumu yardımcı olursanız :d[/QUOTE]

---
usb ler hem xp hemde win7 de çalışması gerekir kabloda sıkıntı olailibir. usb bağlayınca direk olrak depolama aygıtı olarak görmesi gerek.. pc suiti yükle bide öle bağlanmaya çalış bildiğim kadarı ilede win7 firmware yüklenmiyor ama forumda bi araştır istersenn

bir şey daha telefonu usb den Pc ye bağlıyorum ne depolama aygıtı olarak görüyor ne başka Samsung PC Studio 7 ile ancak kablo ile değilde bluetooth ile bağlanabiliyorum sorun telefondaki yazılımda mı acaba ? bu arada windows 7 kullanıyorum fw ler 7 de yüklenmiyor sanırım acaba usb de mi 7 de çalışmıyor donanımda modem olarak görüyor telefonumu yardımcı olursanız :d[/QUOTE]
--

telefonu bağladığında direk olarak depolama aygıtı diye görmedi lazım.. xp ve win7 farketmez belki sorun kabloda olabilir.. birde yurtdışı ürünü onunda belki etkisi vardır...

HX V11 hafıza dolu bzaı ögeleri silin hatası veriyor neden olduğunu bilen varmı?
]
--

dolunay32

Üye
orjinal kablo ile deniyorum wave aldık kutusundan çıkan usb kablosu ile deniyorum yine aynı sadece donanımsal olarak modem görüyor

polo_0650

Üye
arkadaşlar
i8910 daki rehberi bilgisayara nasıl yedeklerim
saygılar

sefili

sefili

Üye
arkadaşlar
i8910 daki rehberi bilgisayara nasıl yedeklerim
saygılar
Önce telefon üzerinden rehber hafızasını hafıza kartı yada depo hafızasına yedekle. Telefonu tak bilgisayara. telefonun görünen sürücüsüne gir ve other/contac yazar. Contac klasörünü olduğu gibi bilgisayarına kopyalayabilirsin. Yapman gereken öncelikle telefonun c yada sim hafızasındaki rehberi isteğine göre e yada f ye telefon üzerinden yüklemen gerekiyor. telefonu pcye taktığında e yada f nin içi,nde other /contack klasörü vardır. sadece kopyala yapıştır.

Üst Alt