Samsung GİO S5660 Root Atma

Sponsorlu Bağlantılar

ismailqwe

Üye
    Konu Sahibi
Samsung GİO S5660 Root Atma
Maxicepde illaki konusu vardır ama ben bulamadım bi konu linki veya yardımcı olurmusunuz

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Samsung Galaxy Gio Nasıl Root Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere eski bir telefon olan Galaxy Gio'ya nasıl rootatabileceğinizi göstereceğim. Root nedir diyorsanız, telefonun tüm haklarını üzerinize almak demektir. Fakat rootun kötü yanlarından birisi ise eğer telefonunuz garanti içindeyse root atınca garanti dışına çıkar. Ben ilk başta araştırınca biraz çekinmiştim fakat çok basit bir şekilde root atıldığını gördüm.
Root atmak için şarjınızın %50 üzerinde olması gerekmektedir.
1) İlk baş tıklayarak dosyayı indiriniz.
2) Bu dosyayı zip olarak telefonunuzun ana dizinine atınız.

Ana Dizin Neresidir?
Ana dizin
telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda çıkan yere ana dizin deniyor. Direk hiçbir dosyaya girmeyerek zip dosyasını ana dizine atınız.

3) Dosyayı yükledikten sonra telefonu kapatıp, telefonu recovery moda alıyoruz.

Recovery Moda Nasıl Alınır?

Telefon kapalıyken, telefonumuzun Home tuşuna yani ortadaki tuşa ve açma kapama yani sağdaki tuşa aynı anda basıyoruz ve bekliyoruz. Ekrana yazı gelince bırakıyoruz ve recovery mod açılıyor.

4) Ses tuşları ile aşağı yukarı yaparak ''apply data from sdcard'' seçeneğine geliyoruz ve home tuşu ile açıyoruz.

5) Burada yapacağınız şey indirdiğiniz dosyayı seçip yüklemeniz. Yükleme bittikten sonrareboot system now tıklayıp telefonunuzu açın ve artık root işlemi bitmiştir. Eğer telefonunuzdaSuper User adlı dosya varsa root başarılı olmuştur demek.

Üst Alt